agromachinery

zemědělský portál

Zpět

Nová generace řezaček

Přidáno: 12. 9. 2014 19:49:27 Počet shlédnutí: 1052

12 Září 2014

John Deere na setkání prodejců v kansaském Olanthe představil další generaci sklízecích řezaček, určených pro americký trh. Pět nových modelů série 8000 v sobě spojuje účinnost, drsný vzhled s vysokou výkonností. Výrobci krmiv tak již nebudou muset volit kompromis mezi robustními stroji a sofistikovanou technologií analýzy plodin.

Nová generace řezaček

 

 

 

Všechny nové samojízdné sklízecí řezačky nabízejí podstatná vylepšení spolehlivosti a účinnosti spalování paliva.

„Série 8000 vychází z nejlepších řešení populární série 7000, „ řekl zástupce marketingu Shaun Fritchey a doplnil: „Nová řada v sobě integruje výhody sečení na základě analýzy plodin a dokumentaci s inovativní konstrukcí, která zajišťuje účinnost, spolehlivost a kvalitu sklízených plodin."

Základním požadavkem při sklizni je dostat co nejkvalitnější krmivo z pole s minimálními požadavky na čas a náklady. Série 8000 tento požadavek splňuje díky uzavřenému vícenožovému řezacímu bubnu DuraDrum a technologii KernelStar pro vynikající sklizeň kukuřičné siláže. Systém AutoLOC umožňuje obsluze zvolit přesnou délku řezanky na základě stavu sklízené plodiny.

V závislosti na výkonu motoru jsou dostupné řezací bubny s dvěma šířkami, takže kapacita se přizpůsobí všem potřebám. Všechna nová řešení adaptérů a dispozice toku hmoty zvyšují přizpůsobivost různým druhům plodin a nabízejí lepší výkonnost v suchých i vlhkách podmínkách. Velké 42palcové pneumatiky snižují utužení půdy a poskytují lepší přenos tažné síly za všech podmínek. Série 8000 zvýšila výkonnost a zároveň snížila spotřebu paliva o více než 18 procent.

Zlepšil se také komfort obsluhy díky lepšímu výhledu z kabiny, prodloužení servisního intervalu s méně úkony denní údržby a snazšímu přístupu k servisním místům. K dalším rysům patří systém GreenStar 2630 s dotykovou obrazovkou a všemi funkcemi ovládanými na opěrce CommandArm. Nové řezačky samozřejmě disponují technologiemi Remote Display Acces a naváděním AutoTrack s RowSense. Systémy jako HarvestLab, HarvestDoc a další programové aplikace jsou součástí platformy FarmSight, která poskytuje snadný přístup k nářadí a agronomickým informacím.

„Série 8000 byla zkonstruována s cílem pomoci zemědělcům maximalizovat účinnost sklizně a získání kvalitního krmiva, „prohlásil S. Fritchey. Podle jeho slov všechny polní pokusy dokázaly stálou kvalitu řezanky všech plodin. Navíc zvýšená produktivita spolu s nižší spotřebou paliva dělá ze série 8000 vhodnou volbu pro všechny chovatele skotu i poskytovatele služeb.

Pěstitelé si mohou vybrat ze čtyř typů se standardními kanály toku sklízené hmoty. Konkrétně jde o modely 8100, 8200, 8400 a 8500 s výkony 380, 430, 540 a 585 koní. První dva jsou vybaveny motorem John Deere o objemu devět litrů, dva silnější rovněž vlastním motorem o objemu 13,5 litru.

Dostupný je i pátý model s rozšířenými kanály. Ten nese označení 8600 a je vybaven 13,5litrovým motorem s výkonem 626 koní.

„Výrobci objemných krmiv ztrácejí peníze každý den, o který je plodina na poli déle než je její optimum sklizně. Série 8000 maximalizuje produktivitu a umožňuje jim sklidit maximálně možné množství kvalitní hmoty," zakončil S. Fritchey.

 

 

 

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info