agromachinery

zemědělský portál

Zpět

Nová generace traktorů Axion 900

Přidáno: 22. 12. 2017 12:50:55 Počet shlédnutí: 129

22 Prosinec 2017

CLAAS představuje novou generaci této série traktorů, která prošla systematickým přepracováním a nabízí množství nových prvků. Především jde o silnější motory s konceptem práce v nízkých otáčkách, optimalizované ovládání převodovky CMATIC, nový terminál CEBIS s dotykovou obrazovkou a multifunkční ovládací pákou CMOTION. Novou volbou je možnost varianty CIS+ s multifunkční opěrkou.

Nová generace traktorů Axion 900

Všechny modely nové série AXION 900 jsou poháněny osvědčenými šestiválcovými motory FPT Cursor 9 s objemem 807 litru. Tyto motory splňují všechny požadavky emisní normy stupně IV. Jsou vybaveny novým dmýchadlem s variabilní geometrií, což zaručuje optimální plnění vzduchem v závislosti na okamžitém zatížení a otáčkách motoru. Výsledkem je, že 70 procent maximálního točivého momentu je dostupných při volnoběhu. Maximální výkon modelů 920 – 960 dosahuje 325 až 445 koní. Nové traktory AXION 900 poskytují plný výkon bez navýšení.
Díky rozvinutému konceptu práce při nízkých otáčkách nabízejí motory o 18 procent vyšší točivý moment ve srovnání s předchozími typy při snížených otáčkách motoru o 200 za minutu. Tím se snižuje spotřeba paliva a zabezpečí se optimální tahová výkonnost při všech polních i transportních pracích. Další úspory paliva ve výši přibližně dva litry za hodinu se dosáhne automatickým snížením otáček při volnoběhu z 800 na 650 za minutu v případě zastavení. V režimu práce vývodového hřídele ECO se přenáší až 95 procent výkonu motoru na hřídel PTO i při snížených otáčkách motoru. To umožňuje ovládat i velmi těžké nářadí při nižších otáčkách motoru.
Všechny modely nové série jsou standardně vybaveny vylepšenou plynulou převodovkou ZF Terramatic, která své kvality prokázala již na modelech AXION 800. Byla upravena pro vyšší výkon těchto traktorů a vyznačuje se stabilitou s vysokým podílem mechanických součástí, které poskytují optimální účinnost ve všech rychlostních rozsazích od 0,05 do 50 km/h.
Systém ovládání plynulé převodovky CMATIC využívá novou generaci programového vybavení, které vychází ze zkušeností zákazníků na celém světě a vylepšuje koordinaci převodovky a motoru. Například křížové ovládání může být vypnuto pedálem plynu a lze mnohem rychleji nastavit převodovku pro přizpůsobení konkrétní práci s tím, že obsluha může vybrat mezi dvěma uloženými hodnotami poklesu otáček motoru stiskem tlačítka.
S CIS+ a CEBIS jsou nové modely AXION 900 poprvé k dispozici ve dvou variantách vybavení. Vybavení CIS+ (CLAAS Information System ) se stejně jako CEBIS (elektronický palubní a informační systém CLAAS) vyznačuje velmi snadným ovládáním a nabízí v porovnání s CEBIS omezenou komplexnost při vysoké úrovni komfortu. Ke znakům vybavení CIS+ patří mimo jiné barevný displej CIS o velikosti sedm palců, nacházející se v A-sloupku, a dále osvědčená multifunkční loketní opěrka s pákou s křížovým ovládáním ELECTROPILOT a jízdní pákou DRIVESTICK k ovládání převodovky CMATIC.
Vybavení CEBIS obsahuje mimo jiné nový terminál CEBIS s dvanáctipalcovým dotykovým displejem a s osvědčenou ergonomickou loketní opěrkou s multifunkční ovládací pákou CMOTION, která umožňuje pohodlné ovládání všech důležitých funkcí palcem, ukazováčkem a prostředníčkem. Nový terminál CEBIS nabízí mnoho nových funkcí a umožňuje velmi snadné a rychlé ovládání. Intuitivní struktura ovládání se zakládá na známé generaci CEBIS a byla dále optimalizována pro využití pomocí dotykového displeje. Obzvláště pohodlná je například možnost rychlého nastavení často využívaných funkcí traktoru tlačítkem DIRECT ACCESS, kterou lze provést jednoduše ťuknutím na obrys stroje na dotykovém displeji CEBIS.
Systémy přesného řízení CLAAS GPS jsou dostupné pro obě varianty ve všech úrovních konfigurace. Součástí standardní výbavy je telemetrický syszém CLAAS TELEMATICS.
Všechny modely AXION 900 disponují hydraulickým zařízením Load Sensing s výkonem 150 nebo 220 l/min a odlehčovacími pákami pro všechny hydraulické rychlospojky v zadní části. Zatímco s vybavením CIS+ je k dispozici až šest hydraulických rozvaděčů, vybavení CEBIS nabízí maximálně osm hydraulických rozvaděčů. Ovládání probíhá u obou variant pohodlně elektronicky přes kolébkový spínač v loketní opěrce a páku s křížovým ovládáním ELECTROPILOT. Navíc mohou být dostupná funkční tlačítka na loketní opěrce a na multifunkční ovládací páce libovolně obsazena požadovanými hydraulickými rozvaděči. Díky tomu je řidič zejména při kombinovaných pracovních procesech méně zatížen, protože nemusí tak často přehmatávat.
Ve variantě vybavení CEBIS může řidič určit pro libovolný hydraulický rozvaděč jeho prioritu. Nastavené množství oleje upřednostněného rozvaděče proto zůstává také při použití dalších rozvaděčů téměř konstantní. Takové upřednostnění se nabízí například u olejových motorů nebo u přesných pneumatických secích strojů, které při provozu vyžadují konstantní tok oleje. Navíc lze v novém terminálu CEBIS stanovit i otevírání a zavírání každého hydraulického rozvaděče. Řidič tak může zadat, jak rychle by měl rozvaděč po aktivaci dodávat maximálně nastavený tok oleje. Tímto způsobem mohou být především olejové motory nebo menší hydraulické válce (pro znamenáky), ovládány jemněji a tím i šetrněji k materiálu.
U nové řady AXION 900 je k dispozici univerzální závěs, který standardně nabízí dlouhou nastavovací lištu a otvory pro tažná zařízení. Díky tomu je tak možné použít až šest různých variant tažných zařízení. Díky různým otvorům ve variantách tažné lišty lze vzdálenost mezi zadní nápravou a bodem připojení měnit. Tak může řidič přizpůsobit zavěšení pracovního nářadí aktuálnímu provozu:
Zasunuté táhlo: větší jízdní komfort například při přepravě po silnici s vyšším svislým zatížením díky posunutí oje směrem k zadní nápravě
Vysunuté táhlo: redukuje například při práci na poli poloměr otáčení soupravy díky posunutí otočného bodu směrem dozadu
Závěsný nosič nové výrobní řady traktorů AXION 900 splňuje normu ISO 500. Díky tomu tak mohou být používána také tažná zařízení jiných strojů se stejnou normou. Jako alternativa je k dispozici agrohák.
Volitelně jsou nové traktory výrobní řady AXION 900 k dispozici s různými balíčky LED osvětlení. Balíčky obsahují až 20 pracovních LED světlometů a jeden světlomet včetně světel pro denní svícení.
Navíc mohou být všechny modely vybaveny vyjímatelnou zásuvkou na nářadí s teleskopickými kolejnicemi, která se osvědčila již u výrobní řady AXION 800. Zásuvka je dostatečně prostorná, aby pojmula běžnou sadu standardního pracovního nářadí. Tím může být palubní nářadí přizpůsobeno měnícímu se prostředí. Dalším praktickým detailem pro provoz v praxi je snadno dostupná externí baterie, kterou najdete u všech modelů. Díky tomu může být každý traktor s vynaložením minimálního úsilí použit jako zdroj energie, například pro dotankování na poli. Pro novou výrobní řadu AXION 900 jsou k dispozici také široká zrcátka se dvěma samostatně nastavitelnými zornými poli a také přípojka stlačeného vzduchu na levé straně vstupu do kabiny.

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info