agromachinery

zemědělský portál

Zpět

Nová rodina řezaček

Přidáno: 3. 3. 2018 22:40:55 Počet shlédnutí: 580

03 Březen 2018

Každý řidič řezačky zná následující situaci: Porost kukuřice je extrémně vysoký a operátor má po celý pracovní den před očima stále jen vysokou „kukuřičnou stěnu“. Řešení nyní nabízí zcela nový, celosvětově unikátní zvedák kabiny, který Krone předvedlo na veletrhu Agritechnica na vystaveném stroji Big X 880. Stisknutím tlačítka na ovládacím panelu může řidič celou kabinu, umístěnou na hydraulickém nůžkovém zdvižném stole, zvednout o 70 cm nahoru.

Nová rodina řezaček

Získá tak perfektní výhled nad porostem a samozřejmě lépe vidí i na svozový vůz jedoucí souběžně nebo za ním při prosekávání. Dalším pozitivem zvyšujícím komfort díky zvednuté kabině je její větší vzdálenost od řezacího agregátu, a tím i menší hlučnost v kabině řidiče.
Pro dobrý výhled musí být okna perfektně čistá. Proto firma Krone vytvořila v rámci nového designu koncepci multistěračů - 360°. Zaoblené čelní sklo je vybaveno třemi stěrači, boční skla a zadní sklo kabiny mají po jednom. Tak je zajištěno, že řidič bude mít i při nepříznivých podmínkách, za deště nebo v prašném prostředí, výhled okolo celého stroje a na sklizňové adaptéry.
V komfortu a flexibilitě boduje nový Big X 880 také novou koncepcí několika nádrží/Multitankkonzept/. Zákazníci po celém světě mají různé požadavky na množství provozních kapalin (nafta, konzervační prostředek, voda, močovina). Ideální koncepci tankování si tak může každý zákazník vybrat ze sedmi různých variant. Správná volba eliminuje přestávky na tankování při prodloužených pracovních směnách.
Příkladem absolutní flexibility při sklizni kukuřice, z hlediska délky řezanky (od 3 mm do 30 mm), je Krone Optimaize Universal Package. Optimaize Universal Package je balíček zahrnující řezací buben MaxFlow, převodovku VariLOC a diskový kondicionér. VariLOC je planetová převodovka integrovaná v řemenici řezacího bubnu MaxFlow. Díky ní lze zvětšit rozsah délek řezanky u řezacího bubnu až o 53 %. Stačí jednoduše přepnout otáčky bubnu z 1250 na 800 pomocí standardního otevřeného klíče. Tento systém umožňuje během okamžiku přecházet z dlouhé řezanky na krátkou a naopak. V kombinaci s diskovým kondicionérem se Big X stává řezačkou pro jakékoli podmínky s maximální možnou mírou flexibility. Ráno sklizeň nakrátko pro bioplynové stanice, odpoledne dlouhá řezanka pro krmnou siláž. Univerzální balíček Krone Optimaize umožňuje volbu mezi řezankou délek od 3 mm do 30 mm bez potřeby náročnější přestavby.
U motoru nové sklízecí řezačky Big X 880 vsadila firma Krone opět na svého dodavatele Liebherr. Stejně jako modely Big X 680/780 má i Big X 880 emisní třídu 4/Final Tier 4. Stroj Big X 780 je k dispozici i bez dočišťování spalin. Ohledně regulace emisí v Evropě nemusí tento model motoru s výkonem nad 560 kW plnit emisní normy. Další silný argument: Výměna oleje, olejového filtru a palivového filtru se provádí až po 1000 provozních hodinách.
Při primárním lisování hmoty ve vkládacím ústrojí sází Krone na modifikovanou techniku a komponenty. Šest vkládacích válců s novými velkými pružinami na horních válcích se stará o co nejlepší primární slisování sklízeného produktu, které je předpokladem pro výbornou kvalitu řezanky. Součástí sériové výbavy je rovněž zařízení VariStream zlepšující tok řezanky. Prostřednictvím odpruženého dna pod řezacím bubnem a odpružené zadní stěny metače zajišťuje VariStream kontinuální provoz bez ucpávání i při sklizni nerovnoměrných řádků. Díky tomuto systému lze řezačku v mezních sklizňových režimech lépe vytížit, a tím dosáhnout nižší spotřeby paliva na tunu sklizňového produktu.
Systém VariQuick umožňuje rychlou záměnu drtiče zrna za dopravní kanál na řezanku z píce. Řezačka Big X tak může velmi flexibilně sklízet nejen kukuřici, ale i řezat celé rostliny na senáž, GPS či trávu.
Průměr válců kondicionérů 250mm je stejný jako u všech ostatních modelů, ale jejich šířka se zvětšila o 10 procent a otáčky se zvýšily o sedm procent. Vznikla tak větší třecí plocha, úprava řezanky je intenzívnější a všechna zrna jsou perfektně narušena. V nabídce je samozřejmě i výkonný diskový kondicionér. Výhody jsou jasné: 2,5krát větší třecí plocha ve srovnání s válcovým kondicionérem a velký průměr disků 265 mm zaručují perfektní úpravu řezanky včetně rozvláknění. Drtič Universal zaručuje maximální stupeň úpravy řezanky bez rozdílu na její délce.
Přesvědčí vás i obratnost řezačky, která je dána samostatným zavěšením jednotlivých kol. To umožňuje vynikající manévrovací schopnosti a maximální rejd 50° i na nerovném terénu.
Nové řezačky Krone jdou příkladem i z hlediska osazení pneumatikami. Na přání lze namontovat pneumatiky do velikosti 900/60 R 42, které zajistí maximální světlou výšku, minimální tlak na půdu a velice pohodlnou jízdu. Firma Krone vyvinula patentovanou koncepci přední nápravy, aby ani odlišná velikost pneumatik neměla vliv na tok materiálu. Tato konstrukce umožňuje podle jejich velikosti měnit výškovou polohu nábojů motorů kol.
Nové stroje Big X mají v sériové výbavě transparentní správu dat Krone SmartConnect. Krone SmartConnect propojuje funkci mobilu, WLAN a GPS. Data od stroje tak lze např. prostřednictvím WLAN přenášet bezdrátově na iPad v kabině. To umožňuje komfortní zpracování dat pomocí aplikace CCI.ControlMobile App.
Součástí sériové výbavy je také 12palcový dotykový ovládací panel se vstupem pro USB a video. Na tomto terminálu se zobrazují nejen data stroje, ale také lze současně sledovat záznam couvací kamery nebo obraz přenášený z kamery na výmetné rouře. Nová řada Big X může být kromě toho vybavena také snímačem AgriNIR, který průběžně měří jak vlhkost sklizeného produktu, tak obsah některých strukturálních látek.
Jako volitelná výbava jsou k dispozici LED reflektory pro jízdu i práci. Velmi dobré je i osvětlení servisních míst a schůdků. Zejména při nočních směnách se vždy ocení dostatek osvětlení na všech potřebných místech. Pro snadnější údržbu byl vylepšen přístup k motoru, chladiči a komponentám proudu materiálu, a to i prostřednictvím otočných schůdků na levé straně stroje a odnímatelných blatníků zadní nápravy.

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info