agromachinery

zemědělský portál

Zpět

Nové kolové nakladače

Přidáno: 24. 1. 2018 21:03:06 Počet shlédnutí: 175

24 Leden 2018

Na veletrhu Agritechnica 2017 Doosan odhalil novou koncepci kolového nakládače nazývanou DL2XX se speciální konstrukcí pro zemědělské aplikace. Nová koncepce kolového nakladače poskytne základnu pro výrobu nového modelu v sortimentu Doosan v roce 2018, který nabídne zemědělským zákazníkům univerzální, jednoduchý a spolehlivý kolový nakladač.

Nové kolové nakladače

DL2XX je nejnovější vývoj ve vysoce výkonném sortimentu kolových nakladačů Doosan, který v současnosti zahrnuje 12 modelů - pokrývají provozní hmotnosti od 12 do 35 tun.
DL2XX nabízí vysoký výkon a vysokou produktivitu s velkou trhací silou, vyklápěcím zatížením a zvýšeným výkonem pro všechny zemědělské aplikace.
Poháněn je osvědčeným motorem Doosan DL06 o výkonu 5,9 l, který poskytuje vysoký točivý moment, výkon a životnost v dalších modelech řady Doosan. Díky recirkulaci výfukových plynů (EGR), zdokonalené technologii turbodmychadla a technologii selektivní katalytické redukce (SCR) bez použití filtru pevných částic je motor DL06 v souladu s konečnými emisními předpisy třídy 4.
Výkon motoru je řízen třemi různými pracovními režimy: ECO, Normální a Výkon, aby byly zajištěny co nejlepší točivý moment a výkon při zachování nejnáročnějších pracovních podmínek s nejlepší účinností spalování paliva. Standardně automatické vypínání snižuje dobu volnoběhu motoru, aby se předešlo nadměrné spotřebě paliva a zbytečnému provozu. Obsluha může snadno nastavit časování této funkce pomocí LCD displeje v kabině.
Vzduchový bezúdržbový předfiltr automaticky odstraňuje nečistoty a odděluje více než 99 % částic o velikosti 20 mikronů a větší, což výrazně prodlužuje životnost filtru. Chladicí prostor je vybaven hydraulickým reverzním ventilátorem, který zajišťuje velmi účinné chlazení s variabilním rozsahem otáček od 530 do 1800 ot/min. Výkon je automaticky přizpůsoben pro nižší spotřebu paliva a kratší dobu zahřátí. Řidič může opět snadno nastavit standardní intervaly pro zpětný ventilátor z displeje LCD v kabině.
Převodovka se skládá z měniče točivého momentu spojeného s automatickou převodovkou Powershift, která nabízí vysoký výkon pro dosažení nejvyšší možné tažné síly. Převodové poměry jsou optimalizovány a řazení bez rázů přispívá k vysokému pohodlí obsluhy.
DL2XX využívá pneumatiky 750/50 R26 s pohonem zesílených náprav, které zajišťují vysokou nosnost. Uzávěrky diferenciálu s omezeným sklopením na přední a zadní straně zajišťují maximální trakci a snadnou jízdu přes měkkou a blátivou půdu bez nutnosti ruční uzávěrky diferenciálu. Omezují také riziko smyku a zabraňují nadměrnému opotřebení pneumatik. Hydraulickou uzávěrku diferenciálu, která je volitelnou možností, lze aktivovat automaticky, pokud se kolo začne proklouzávat.
Přední zdvihací rameno je poháněno uzavřeným centrálním hydraulickým systémem s axiálním pístovým čerpadlem o průtoku 210 l/min. Tento systém zajišťuje maximální hydraulický výkon, aniž by přinesl přebytečnou kapacitu, což šetří palivo a prodlužuje životnost a spolehlivost životně důležitých komponent.
DL2XX disponuje kinematikou Z-bar s jednoduchým zvedacím pístovým systémem určeným pro náročné aplikace. Trhací síla 145 kN se kombinuje s konstantním úhlem lopaty, který je udržován v celém rozsahu pohybu. Úhel lopaty je také optimalizován v jízdní poloze a na úrovni země.
Zdvihové rameno využívá systém automatického vedení (L.I.S) - často nazývaného řízení jízdy - což je standardní vlastnost, která výrazně zlepšuje kvalitu jízdy a komfort obsluhy tím, že zajišťuje plynulou jízdu na nerovném terénu a zkrácené časy cyklu díky vyšší stabilitě vozidla při pohybu. To zajišťuje vyšší produktivitu a lepší spotřebu paliva. Rychlost automatické aktivace systému LIS je plně nastavitelná.

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info