agromachinery

zemědělský portál

Zpět

Nové lišty pro Evropu

Přidáno: 1. 11. 2014 20:51:27 Počet shlédnutí: 1984

01 Listopad 2014

Značka Case IH je známa tím, že vyrábí výkonné a robustní žací lišty, které splňují požadavky kladené na ně axiálními mlátičkami při sklizni všech plodin na celém světě. Konstruktéři neustále pracují na vylepšeních používaných adaptérů pro sklizeň obilnin a kukuřice, které nabízejí větší výkonnost a spolehlivost. Série lišt vstupuje do nové úrovně velikosti, produktivity, výbavy a uživatelského pohodlí, které odpovídají zvýšené produktivitě nových sklízecích mlátiček sérií 140 a 240.

Nové lišty pro Evropu

 

 

 

Mezi lištami tak najdeme řadu zcela nových řešení. Série 3100 s pásovým posunem zabezpečí šetrný a plynulý tok plodiny, sběrací adaptér 3016 efektivně sklízí obiloviny, fazole, hrách, čočku, řepku nebo trávu na semeno při dělené sklizni. Adaptér 3020 s pružným dnem sklízí sóju, model 3050 se závěrem 12,5 metru efektivně sklízí zrniny a dokáže naplnit zvýšenou kapacitu mlátičky. Pro vyšší ochranu zrna je určen kukuřičný adaptér 4400.

Pásové lišty

Pásová lišta 3100 jsou novým přídavkem Case IH, který nahrazuje předchozí řadu lišt 2100. Nový adaptér nabízí nejnovější přednosti sklizňové technologie a je konstruován pro maximalizaci výkonnosti axiálních mlátiček, nezávisle na velikosti farmy. S dnešními výkonnými mlátičkami, pracujícími při vyšších rychlostech při sklizni geneticky odolnějších plodin a různých sklizňových podmínkách, jsou lišty série 3100 zkonstruovány pro vysokou úroveň produktivity práce.

Tato řada je dostupná v pěti pracovních šířkách od 7,62 do 12,5 metru. Hlavním rysem jsou dva postranní a jeden středový pás. Ty umožňují šetrnou dopravu sklízené plodiny z celé šířky lišty do šikmého dopravníku tak, že klasy rostlin vstupují do mlátičky jako první. Tím se zabezpečí stálý tok materiálu.

K zajištění vyšší spolehlivosti prošly lišty při vývoji intenzivními testy v laboratořích i na poli při sklizni různých plodin a při rozdílných pracovních podmínkách. S pracovní šířkou od 7,62 do 12,5 metru a s množstvím standardní výbavy jako například z kabiny ovládaný přítlak, hydraulické naklopení lišty vpřed nebo vzad a vačkový pohon přiháněče umožňují sklidit každý den mnohem více hektarů.

Nastavitelný sklon lišty umožní přizpůsobení různým pracovním podmínkám, optimalizuje vstup plodiny do šikmého dopravníku a zvyšuje produktivitu, stejně jako zlepšuje schopnost kopírování a je standardem na všech pásových lištách. Tento adaptér lze osadit flexibilní kosou pro sklizeň rostlin s nízkou rostoucími lusky jako je třeba sója.

Sběrací adaptér

Sklizeň plodin z řádků má tradici při pěstování jarní řepky a trav na semeno, kdy tento systém umožňuje vyšší flexibilitu a snižuje stres způsobený nepříznivým počasím. Maximální kapacita a minimální ztráty jsou dvěma hlavními rysy těchto adaptérů. Sběrací adaptérPásový typ adaptéru 3016 pro axiální mlátičky lze využít při sklizni široké řady plodin a byly vyvinuty také pro pohodovou sklizeň obilovin, fazolí, hrachu nebo čočky. Šířka sběrače je 3,6 metru pro sklizeň travního semene a 4,5 metru pro sklizeň ostatních plodin.

Kopírující sběrací pás s proměnlivou rychlostí šetrně zvedá plodinu v řádku a dopravuje ji na druhý pás, který společně s nastavitelnými pružinovými přítlačnými prsty dopraví plodinu do šnekového dopravníku. Hlavní výhodou je, že citlivé plodiny vstupují do mlátičky bez poškozených klasů a lusků a semena tak předčasně nevypadávají. Výsledkem jsou podstatně snížené ztráty a plynulá práce i při nepravidelném řádku. Sběrač je určen pro manipulaci s velkými načechranými řádky a šířka umožňuje sbírat materiál ze dvou sdružených řádků.

Standardní výbava zahrnuje páku pro rychlé připojení se západkou, jednobodové hydraulicky ovládané připojení, šnekový dopravník s průměrem 660 milimetrů s rovnými dvojitými zatahovacími V prsty, které jsou jištěny zlomovou drážkou.

Obsluha sběrače 3016 je snadná a časově nenáročná. Nejsou na ní servisní body, kterým by bylo nutné věnovat každodenní pozornost.

Flexibilní lišta

Novým přídavkem je také model flexibilní lišty 3020, který nahrazuje svého předchůdce s označením 2020 a nabízí nejnovější výsledky vývoje sklizňové technologie. Tento adaptér je zkonstruován pro flexibilní lištamaximalizaci produktivity a výkonnosti při sklizni sóji a dalších plodin, které je nutné sekat s co nejkratším strništěm, aby se zabránilo ztrátám a udržel se vysoký výkon i při ztížených podmínkách.

Od ostatních modelů sklízecích adaptérů odlišuje 3020 flexibilní žací lišta. Ta spolupracuje s plně nastavitelným systémem odpružení, který umožňuje neustálé kopírování měnícího se povrchu při velmi nízkém strništi bez poškození půdy. Adaptér lze manuálně nebo přímo z kabiny přepnout do pevného režimu, kdy jej lze použít pro sklizeň ostatních plodin.

Lišty 3020 jsou dostupné v pracovních záběrech šest, 7,6, 9,1 a 10,7 metru jedním odolným pohonem kosy ve standardu. Kosa je poháněna z levé strany a poskytuje vynikající řezný výkon i při sklizni náročných plodin a v různých podmínkách. U dvou největších lišt je volitelnou možností dvojitý pohon kosy. Ten je zajištěn z obou stran a je tvořen dvěma kosami, každá na polovině pracovního záběru. Snižuje se tak kroutící zátěž na hnací systém.

Všechny lišty jsou standardně vybaveny středně dlouhými zvedači, které jsou doporučeny pro většinu rostlin. V případě sklizně vysokých rostlin jsou doporučovány volitelné prosloužené zvedače. V případě potřeby lze přímo na poli namontovat prutové zvedače.

Efektivní šířka

VariCutS lištou 3050 Case IH kompletuje nabídku se záběrem od 4,88 do 12,5 metru obilných lišt pro splnění všech požadavků zákazníků. Díky efektivní šířce sečení 12,5 metru nová lišta umožňuje zvýšit kapacitu mlátičky. Kromě toho najdeme i další podstatný přínos ve zvýšené ochraně půdy, kdy širší záběr značí méně přejezdů a tím nižší utužení půdy. Zároveň se tak zajistí ekonomičtější sklizeň s nižší rychlostí a širším pracovním záběrem.

Pro zvýšení spolehlivosti a odolnosti série VariCut byl na nové liště 3050 uveden silnější pohon, který také tvoří středovou oporu šnekového dopravníku. Dále je lišty vybavena čtyřmi výškovými senzory pro lepší ovládání výšky, a dvojitý pohon kosy. Pracovní šířka 12,5 metru je možné pro záběr dvanáct metrů při řízeném zemědělství s půlmetrovým přesahem.

Kromě toho nové modely série VariCut nabízejí vylepšené plnění šikmého dopravníku díky zasunovacím podávacím prstům.

Sklizeň kukuřice

Nový kukuřičný adaptér 4400 je dostupný ve variantách pro sklizeň šesti, osmi a dvanácti řádků se vzdáleností 70, 75 a 80 cm. Zatímco pro šesti a osmiřádkovou sklizeň se vzdáleností a všechny varianty 12řádkové jde o pevnou lištu. Ostatní kukuřičný adaptérvarianty jsou sklopné a transportní šířka je menší než 3,45 metru. Všechny lišty 4400 umožňují snížení ztrát díky novému tvaru trhacích válců, které také podstatně zlepšují produktivitu při sklizni polehlých rostlin.

Trhací válce jsou vpředu užší a nižší a bod utržení konstruován pro lepší podebrání klasu, což zlepšuje jeho zdvižení. Úzký tvar zajistí, že se řetěz na ozubeném kolu více zahustí a méně se na něj namotávají stonky. Protože není vyroben z oceli, lépe kopíruje půdní nerovnosti.

Patentované ochranné žaluzie na trhacích válcích snižuje ztráty zrna a nové plastové usměrňovače vedou palice z trhací jednotky na šnekový dopravník. Díky tomu se ztráty snižují na minimum. Pro zlepšení přístupu při servisu lze odebrat postranní trhací válce. Tím se zajistí lepší vstup stonkového materiálu v okrajových řádcích. Pro lepší udržení palic byl posunut šnekový dopravník.

 

 

 

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info