agromachinery

zemědělský portál

Zpět

Nové lisy CLAAS

Přidáno: 30. 12. 2017 22:05:53 Počet shlédnutí: 127

30 Prosinec 2017

Od svého počátku je společnost CLAAS známa svými lisy. Zakladatel firmy prorazil na počátku minulého století s revolučním systémem vázaní motouzu. V průběhu let se ze specializovaného výrobce stal producent široké nabídky zemědělských strojů. Lisy nadále tvoří podstatnou část výroby a společnost CLAAS pravidelně přináší další inovace této techniky.

Nové lisy CLAAS

Od této sezóny zavede CLAAS pro lisy na hranolovité balíky výrobní řady QUADRANT několik nových možností vybavení. Modely QUADRANT 4200, 5200 a 5300 mohou být mimo jiné vybaveny integrovaným systémem vážení balíků a High-End LED osvětlením. Navíc je nyní u modelu QUADRANT 4200 k dispozici výsuvný nosník nožů.

Integrovaný systém vážení balíků je zajímavou funkcí pro všechny zemědělce a poskytovatele služeb, pro které je důležitý neustálý přehled o kvalitě lisovaných balíků. Váha je instalována v rampě balíků. Samotný průběh vážení probíhá automaticky během pracovního procesu při každém balíku, čímž nedochází ke zdržení při lisování. Vážení balíků je možné provádět při pojezdové rychlosti až 20 km/h. Odchylka hodnot činila při normálních pracovních podmínkách maximálně +/- 5 kg.

Hmotnost jednotlivých balíků může řidič zjistit přímo na displeji ovládacího terminálu ISOBUS v kabině. Navíc jsou všechny hmotnosti balíků uloženy k dané zakázce, resp. ploše a mohou být při poskytování služeb použity jako doklad odvedené práce odpovídající vyúčtování zákazníkovi. Jako dodatečný servis zákazníkovi je možné přes systém CLAAS TELEMATICS díky údajům o hmotnosti balíků vytvořit celkový výnos plochy a rozložení výnosu jednotlivých polí. Karta výnosu přitom zobrazuje místo odložení balíku, hmotnost jednotlivých balíků i vlhkost balíků.

Modely QUADRANT 4200, 5200 a 5300 mohou být na přání vybaveny novým LED High-End osvětlením, které je tvořeno celkem sedmi dodatečnými, kvalitními světlomety. Ty se nacházejí na klíčových komponentech lisu, například na oji, setrvačníku, na podávacím ústrojí a na konci lisovací komory. To umožňuje pohodlný provoz a snadnou údržbu také ve tmě.

Pro model QUADRANT 4200 je navíc na přání k dispozici výsuvný nosník nožů, který se osvědčil již u modelů QUADRANT 5200 a 5300 v sériovém vybavení. Jednoduché vysunutí nosníku podstatně zkracuje dobu čištění i kompletní výměnu nožů – z jedné hodiny na asi 15 minut. Tato úspora času bude přínosem zejména pro poskytovatele služeb, a to zejména v době hlavní sezóny. Díky snadnější péči o nože se navíc zlepšují kvalita řezu a výkonnost.

Zákazníci po celém světě oceňují lisy na kulaté balíky CLAAS ROLLANT pro jejich všestrannost, snadnou obsluhu a trvale vysokou kvalitu výkonu při nejrůznějších lisovacích podmínkách. Od nadcházející sezóny bude modelová řada ROLLANT 620 obsahovat i další model s podávacím systémem. Plnící hřeby umožní novému lisu na kulaté balíky dosahovat vysokého výkonového výkonu s nízkým příkonem a kvalitou píce, která splňuje nejvyšší očekávání,

Volitelná možnost s hrabicemi je určena hlavně pro farmy, které používají vlastní stroje, které musí pravidelně sklízet seno a slámu na obtížných, nerovných nebo svažitých terénech. ROLLANT 620 lze nejlépe využít k dosažení pozoruhodného průtoku a hustoty balíku i u traktorů s výkonem motoru, jenž dosahuje pouhých 80 koní. ROLLANT 620 s podávacími hrabicemi má sběrač s pracovní šířkou 1,85 m a lisovací komora má průměr 1,50 m. Krmné hrabice vytáhnou plodinu ze sběrače a vloží ji do komory pro lisování. To je základní požadavek na dosažení vysokého výkonu i při mírném výkonu traktoru.

Sklizené plodiny jsou velmi jemně zpracovány, bez řezání. To výrazně snižuje tvorbu prachu. Výsledkem je vysoce kvalitní píce, vhodná například pro krmení koní.

Nový model ROLLANT 620 je vybaven osvědčeným terminálem CLAAS OPERATOR, který usnadňuje provoz lisu. S tímto terminálem je řidič schopen neustále sledovat klíčové parametry stroje, jako je lisovací tlak a balení nebo vázání. Informace se zobrazují také při otevření dveří lisovacího prostoru a pozice rampy (nahoře/dole). V případě potřeby lze na terminálu nastavit také zpoždění začátku vázání spolu s předvolbou sítě nebo motouzu. OPERÁTOR má také automatické denní a celkové počítadlo balíků. Nový lis na kulaté balíky má nyní stejnou ocelovou oj jako všechny ostatní modely ROLLANT, což poskytuje jasný pohled na sběrač. To umožňuje řidiči sledovat tok plodiny po celou dobu.

Pro lisy na kulaté balíky řady ROLLANT 400 UNIWRAP nyní nabízí společnost CLAAS nově vyvinutý systém balení v komoře. Namísto obvyklého procesu balení do sítě mohou být poprvé obaleny fólií. Síťový obal zůstává možný jako předtím spolu s rychlým systémem přepínánípro střídání mezi síí a fólií obalem. Další novinkou, která je standardní  součástí nového lisu na kulaté balíky, je rolovací rampa, což usnadňuje ukládání nových rolí.

Proces balení do fólie je přesně stejný jako známá operace balení do sítě – pouze materiál je jiný. Jakmile balík v lisovací komoře dosáhne požadované velikosti, automaticky se zabalí až osm vrstev fólie. Na rozdíl od síťového systému vrstva filmu vyčnívá několik centimetrů nad boční hrany balíku. Během následného balení balíku na balícím stole to znamená, že již není nutné použít šesti vrstev, jako obvyklým způsobem, čímž se ušetří množství fólie. Obal fólií také odstraňuje náročný proces oddělování sítě a fólie při otevření balíku, což vede k snadnější manipulaci a pečlivému odstranění obalu balíků.

Rozhodnutí o tom, kolik vrstev filmu má být natočeno kolem balíku, může být provedeno jednotlivými dodavateli a jejich zákazníky. Čím lepší je zajištěno skladování, tím méně vrstev filmu je zapotřebí. Systém umožňuje výběr od 1,2 do 8,0 vrstev. Toto nastavení je kdykoli ovladatelné v kabině. Spolu s úsporami v množství použitého materiálu, další výhodou použití fóliového obalu spíše než sítě je to, že balík obsahuje méně vzduchu, což má potenciální přínos pro rychlost fermentace.

Pro zákazníky, kteří dávají přednost použití různých obalových systémů, může obsluha během několika okamžiků přejít ze sítě na fóliový obal a naopak. Řidič jednoduše změní nastavení na terminálu v kabině a vloží potřebný obalový materiál do lisu. Přivádění fólie a zahájení balení probíhají zcela automaticky. Požadovaný rozsah potažení fólie lze také nastavit na terminálu v kabině.

Pro zjednodušení procesu doplnění lisu novou rolí filmu nebo sítě, obsahují nové modely ROLLANT 400 UNIWRAP jako standardní vybavení sklopnou roletovou rampu namontovanou na boku. To umožňuje rychlý a snadný způsob vkládání rolí do hmotnosti 50 kg do stroje. CLAAS dodává například fólii CLAAS COATEX, která má délku válce 2000 m, šířku 1,40 m a tloušťku 17 μm.

Stroj ROLLANT 400 UNIWRAP tvoří balíky s průměrem 1,25 až 1,35 metru a o šířce 1,20 metru.

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info