agromachinery

zemědělský portál

Zpět

Nové lisy Quadrant

Přidáno: 16. 9. 2014 20:57:54 Počet shlédnutí: 1478

16 Září 2014

Pro sezónu 2015 CLAAS uvádí na trh nový lis s rozměrem balíku 0,8 x 0,5 metru. QUADRANT 4000 nabízí o patnáct procent větší výkonnost, o deset procent vyšší hustotu lisované hmoty a zvýšený komfort obsluhy a údržby v této výkonové kategorii.

Nové lisy Quadrant

 

 

 

K dosažení vyšší výkonnosti ve srovnání se svým předchůdcem, QUADRANT 1150, byly přepracovány setrvačník a spojka podávacích hrabic, u kterých se o třicet procent zvýšila možnost zatížení. Pro vyšší výkon a delší životnost jsou konstruovány i veškeré kanály, včetně spojovacích táhel. Zesílena byla i balicí komora. V kombinaci s 61 rázy za minutu se podařilo dosáhnout splnění očekávání na vyšší hustotu. Kromě toho se změnil tvar beranu, takže balík je rovnoměrně stlačován po celé ploše od středu do okrajů. Výsledkem je perfektní tvar hranatého balíku, který má větší stabilitu při přepravě i skladování.

Pokud jde o kvalitu sklízené hmoty, spoléhá se QUADRANT 4000 na dobré jméno svého předchůdce. Dvoumetrový sběrač a dvoufázový plnící systém zajistí extrémně šetrný sběr a zpracování hmoty. Stonky nejsou při sběru poškozovány a je zachována jejich délka, takže při stlačení prakticky vůbec nepráší. QUADRANT 4000 tak produkuje téměř bezprašné balíky se zachovanou strukturou krmiva, což ocení majitelé zvláště při sklizni vojtěšky a dalších krmiv, u kterých je nutné uchovat jejich kvalitativní znaky. Kompaktní tvar balíku umožňuje snazší manipulaci a tato velikost je oblíbená u chovatelů koní a ovcí. Ale nejen jednoduchá konstrukce činí z tohoto lisu optimální řešení pro ekonomickou sklizeň sena, slámy a siláže.

Nový QUADRANT 4000 je osazen čtyřmi vazači z modelu 3200. Spolu s touto ověřenou technologií je největší výhodou jednoduchých vazačů to, že, na rozdíl od dvojitých uzlovačů, nezanechávají v balíku žádné odřezky provázků, které by mohly později pozřít hospodářská zvířata. Stejně jako ostatní lisy na hranolovité balíky CLAAS má QUADRANT 4000 ochranu jehlic, která brání kolizi mezi nimi a beranem při jejich poškození. Schránky na provázky mohou být vyklápěny, čímž se usnadní a urychlí údržba a čištění stroje. Kromě toho je tento lis prvním v této kategorii, který může být vybaven centrálním mazáním.

Mazací interval může být dán uživatelem přímo z kabiny traktoru prostřednictvím ovládacího panelu CLAAS OPERATOR. Stejně jako u ostatních lisů je QUADRANT 4000 ISOBUS kompatibilní volitelně může být vybaven zmíněným ovládacím panelem. Nový terminál se snáze a intuitivně ovládá a sleduje parametry stroje. Tolik k mazacím intervalům. Řidič může zvolit lisovací tlak a délku balíku a sledovat funkce, jako je počet rázů za minutu, poškození provázků a počet balíků vytvořených za den i celkově. kromě toho. Při sdílení stroje mezi různými uživateli lze nahrát data až dvaceti uživatelů a uložit je na paměťové médium.

Aby se dosáhlo maximální ekonomiky provozu s vyšší výkonností, větší hustotou a kompaktními rozměry, je dobré ji ještě zvýšit při následném odvozu balíků z pole. CLAAS vyvinul stohovací vůz DUOPAC. Ten šetrně umístí dva balíky na sebe a podpoří tak rychlý a snadný odvoz z pole. K obsluze této kombinace je potřebný traktor s výkonem 110 koní, s jednočinným ventilem a talkovým vzduchem.

S uvedením nového lisu QUADRANT 3300 FC CLAAS nabízí osvědčený řezací systém FINE CUT na balících s rozměry podle mezinárodních standardů pro dopravu 1,2 x 0,9 metru.

Krátká sláma mnohem lépe absorbuje vlhkost a je tak hodnotnější než piliny. Zároveň le levnější a snadněji se s ní manipuluje než s řezankou. To je důvod, proč se mnohem častěji používá jako podestýlka. Například ve stájích pro koně nebo u chovatelů drůbeže již najdeme jen krátkou řezanou slámu, protože je téměř bez prachu a má mnohem vyšší nasákavost. Přednost dostává i na mléčných farmách pro vysokou krmnou hodnotu, protože se snadněji míchá do krmné dávky a díky své struktuře stimuluje funkce bachoru.

CLAAS nabízí lis QUADRANT 330 i ve variantě RF s plnícím systémem ROTO FEED a ve dvou verzích řezacích systémů RC a FC, ROTO CUT disponuje 6, 12, 13 nebo 26 noži a FINE CUT 12, 13, 26 nebo 51 noži.

QUADRANT 3300 FC má mechanickou volbu skupiny nožů pro rychlé a snadné ovládání délky řezanky. 51 nožů je umístěno ve čtyřech skupinách, které mohou být snadno vybrány pomocí páky a hydraulicky otočeny přímo z kabiny traktoru. Teoretická délka řezanky v tomto případě může být měněna v závislosti na následném použití od 22 milimetrů (51 nožů) do 45 milimetrů (26 nožů) nebo do 90 mm (12 nebo 13 nožů). Tím se stává QUADRANT 3300 FC přizpůsobivějším a zabezpečí vysoké využití již v průběhu sklizně. Nový lis je vybaven zásobníkem, který se může vysunout do obou stran. Tím se zajistí bezproblémový přístup k nožům při údržbě nebo jejich výměně. Kromě toho je každý z 51 nožů samostatně jištěn pomocí soustavy pružin.

QUADRANT 3300 dosahuje vysokých výkonů díky sběrači širokému 2,35 metru, systému PFS s dvojitýmu podavači, silnému řezacímu rotoru, 46 rázům za munutu a až tlakem 200 MPa v lisovací komoře. Šnek PFS zajistí zrychlení toku materiálu. V kombinaci s dvěma válcovými přidržovači se tak zajistí plynulý tok hmoty u velmi širokých řádků při vysoké pojezdové rychlosti. Předkomora je plněna pomocí řezacího rotoru. Je vybavena hydraulickým ovládáním hrabice, které obsluze umožní pomocí panelu COMMUNICATOR II nastavit tři úrovně plnění. Krátký cyklus pro plnění předkomory je ovládán prostřednictvím vačkového disku a dlouhý cyklus je ovládán pomocí beranu a řídícího hřídele. Řidič tak může nastavit zaplnění předkomory a lisovací komory v závislosti na šířce řádku a dosáhnout tak optimálního výsledku při tvarování a hustotě balíku.

V kombinaci s hydraulicky ovládanou velikostí řezací komory, která se automaticky zvětší při přetížení. Tak obsluha snadno odstraní možná ucpání snížením otáček vývodového hřídele přímo ze svého sedadla a rychleji může pokračovat v práci bez přerušení nebo jakýchkoli problémů.

QUADRANT 3300 pracuje se šesti výkonnými vazači, které jsou neustále udržovány v čistotě díky systému TURBO FAN, které je ofukuje proudem vzduchu s rychlostí 140 kilometrů v hodině. To je zvláště důležité při sklizni krátké slámy. S novým lisem QUADRANT 3300 FC CLAAS vstupuje do ověřené technologie jednoduchých uzlovačů, které nezanechávají zbytky provázků v balíku nebo na poli.

 

 

 

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info