agromachinery

zemědělský portál

Zpět

Nové mlátičky série W

Přidáno: 13. 1. 2015 21:46:14 Počet shlédnutí: 1551

13 Leden 2015

John Deere rozšířil své portfolio sklizňové techniky o novou sklízecí mlátičku W330. Tento pětivytřasadlový kombajn s výkonem 216 koní s odmítacím bubnem byl zkonstruován pro splnění potřeb zemědělců, kteří hledají výkonný, ale kompaktní stroj.

Nové mlátičky série W

 

 

 

S pneumatikami širokými 750 milimetrů má mlátička šířku menší než 3,3 metru a poloměr otáčení činí pouhých 6,5 metru. Díky tomu se hodí do oblastí s malými hony a úzkými cestami.

Předmlátící buben PTC na strojích W330 a W440 zvyšuje kapacitu mlácení o dvacet procent. Stejně jako domlacovací buben zamezuje navracení nevymlácených klásků a snižuje zátěž hlavního mlátícího bubnu, vytřasadel a sít. Výsledkem je stroj s kompaktními rozměry, ale s výkonností větších sklízecích mlátiček.

Začněme u koše pod systémem předmlácení, který je nastavitelný nezávisle na koši pod hlavním bubnem přímo z kabiny. Tím získává stroj W330 efektivní separační systém. Obsluze to umožňuje reagovat na měnící se podmínky sklizně otevíráním a zavíráním předního koše a snižovat množství krátké slámy na sítech. Pět vytřasadel a volitelný hnaný separační buben na klávesách velice efektivně odděluje zrno. Velká plocha sít s nastavitelnými clonami separuje zrno v osivářské kvalitě. Proud vzduchu může být zamířen na přední nebo zadní část oddělovače plev v závislosti na sklízené plodině a podmínkách sklizně.

V kabině najdeme barevný dotykový displej s nastavitelnou obrazovkou, na níž se zobrazují hlavní výkonnostní data. Na všech hnacích hřídelích jsou senzory díky nimž si obsluha může předvolit, který senzor první spustí výstražné znamení. Tím se předchází ucpání mlátičky a bezpečně pracovat na maximální výkon.

Nová mlátička W330 nastavuje nové standardy termínu údržba. Vytřasadla vyrobená z nerezové oceli a podávací plechy mohou být odmontovány bez nutnosti použití nářadí. Všechna síta mohou být vyndána za méně než deset minut. Odnímatelný vykládací dopravník a zvětšené servisní dveře zpříjemňují denní údržbu a umožňují vyčištění celého stroje.

Jako prémiový dodavatel větších sklízecích mlátiček se John Deere přihlásil k potřebě kompaktních strojů na mnohých trzích Evropy, zvláště v době relativně vysokých cen zrna v posledních letech. Mlátičky W330 a W440 jsou určeny tomuto segmentu. Model W440 už byl úspěšně prodáván v Polsku, Turecku a Německu. S menším typem a společným uvedením na další trhy Evropské unie, zvláště v severských oblastech rozšiřuje John Deere svoji přítomnost tomto trhu.

 

 

 

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info