agromachinery

zemědělský portál

Zpět

Nové motory pro „šestkové“ traktory

Přidáno: 10. 7. 2015 16:53:20 Počet shlédnutí: 2243

10 Červenec 2015

Rozšířená série střední třídy 6R a 6M na celkem 14 modelů čtyřválcových traktorů s prodlouženým rámem s motory splňující emisní normu stupně IV s výkony od 110 do 195 koní nahrazuje od tohoto léta dosud nabízené stroje s motory plnícími předchozí emisní normy.

Nové motory pro „šestkové“ traktory

Na tiskových dnech v rakouském Pamhagenu byly nové traktory série 6R, které budou k dispozici od srpna, a série 6M dostupné od listopadu představeny novinářům z celé Evropy. Tyto traktory s celorámovou konstrukcí se vyznačují vylepšenou ovladatelností, zvýšeným komfortem obsluhy, širokým výběrem převodovek a až šesti vnějšími hydraulickými okruhy a prémiovou volbou předního závěsu.

Nové čtyřválcové prémiové traktory 6R jsou poháněny motory John Deere PowerTech PSS o objemu 4,5 litru s výkonem od 110 do 135 koní. Šestiválcové verze pohání 6,8litrový motor John Deere PowerTech PVS s výkonem 145 s 155 koní. Všechny nové stroje série 6R jsou vybaveny systémem inteligentního ovládání výkonu IPM, který umožní navýšit výkon o 15 až 31 koní u čtyřválcových variant a o 47 koní u šestiválců.

Všechny motory PSS obsahují dvě sériová turba, filtr pevných částic a systém ošetření spalin DEF, které dohromady umožňují splnit přísné emisní limity. Systém DEF využívá k ošetření spalin roztok močoviny ad-blue a vyznačuje se výrazně nižší spotřebou této kapaliny ve srovnání s klasickým řešením. Jejich konstrukce udržuje provozní náklady na nízké úrovni a poskytuje maximální odezvu při změně zatížení. K dalšímu snížení provozních nákladů přispívá celoživotní filtr pevných částic na modelech 6145R a 6155R a prodloužený servisní interval u všech typů na 750 hodin.

Široký výběr převodovek dělá z traktorů John Deere 6R a 6M opravdu univerzální pomocníky pro pěstitele, chovatele i smíšené farmy, stejně jako pro poskytovatele služeb. V závislosti na modelu je řada 6R dostupná s ověřenou převodovkou s řazením pod zatížením PowrQuad Plus nebo AutoQuad Plus/AutoQuad Plus Ecoshift, případně s plynulou převodovkou AutoPowr či nejnovějším soustrojím DirectDrive s dvojitou spojkou.

Taktory John Deere 6M s výkony od 110 do 195 koní mají na výběr mezi PowrQuad Plus, AutoQuad Plus, AutoQuad Plus Ecoshift nebo CommandQuad Plus/CommandQuad Plus Ecoshift. Modely s výkony 110 až 155 koní v této sérii jsou také dostupné s volitelnou možností plazivých rychlostí, které splní požadavky například pěstitelů speciálních plodin.

Ke zvýšení komfortu obsluhy u nejnovějších traktorů série 6R podstatnou měrou přispívá ovládání CommandARM, programovatelný elektronický joystik ve standardu pro ovládání hydrauliky a dotykový barevný monitor čtvrté generace CommandCenter, který disponuje funkcí swipe (ovládání tažením prstu po obrazovce) pro intuitivní práci. Přepracované odpružení přední nápravy TLS+ poskytuje lepší jízdní vlastnosti a ovladatelnost na silnici.

Traktory 6M jsou dostupné s bezúdržbovým mechanickým odpružením kabiny, které umožní klidnější práci, snížení zatížení obsluhy díky absorpci vibrací a umožní zvýšit pracovní rychlost o deset procent na nerovném terénu. Zvýšený komfort obsluhy zajišťuje stejný vylepšený systém odpružení přední nápravy TLS+, který zajistí lepší tažnou sílu i v těžkých pracovních podmínkách.

Série 6R disponuje až šesti vnějšími okruhy hydrauliky s individuálním průběhem tlaku a prémiovým předním závěsem. K dispozici jsou tři uprostřed umístěné vnější okruhy, které umožní ryhlé ovládání připojeného nářadí. Řada 6M může být osazena třemi zadními vnějšími okruhy s novou funkcí PowerBeyond, nebo čtyřmi standardními vnějšími okruhy se třemi středovými. Hydrualický systém PowerBeyond je využíván jako zdroj tlaku a průtoku pro další funkce s nezávislým ovládáním průtoku ventily. Elektrický joystik pro ovládání čelního nakladače je dostupný pro sérii 6R.

Obě modelové řady traktorů jsou speciálně konstruovány pro osazení nových univerzálních nakladačů, které mají nový zavěšovací rám a snadno se připojí k traktoru a lépe se ovládají.

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info