agromachinery

zemědělský portál

Zpět

Nové postřikovače KUHN

Přidáno: 3. 2. 2018 20:04:51 Počet shlédnutí: 272

03 Únor 2018

Na veletrhu Agrotechnica v německém Hannoveru představil francouzský výrobce řadu nových strojů. Ještě větší nabídku novinek představil v průběhu roku na odborných akcích. Silnou pozici mezi výrobci má v nabídce nářadí pro zpracování půdy a setí a technice pro sklizeň pícnin.

Nové postřikovače KUHN

STRONGER 4000
Skupina KUHN uvádí na trh novou řadu samojízdných postřikovačů STRONGER 4000, která upoutá pozornost agresivním a moderním designem a vylepšeným interiérem nové odhlučněné kabiny. Stroj je konstruován především pro použití ve velkých zemědělských podnicích v zemích bývalého Sovětského svazu.
Velká hliníková ramena o délce 36 nebo 40 metrů zvyšují výnosy z plodin tím, že snižují poškození při přejezdu pneumatik. S jedním z nejvyšších světlých výšek na trhu (1,80 m) je možné použít fungicidy i v závěrečném cyklu kukuřice, což vede k významnému zvýšení výnosu.
Úplně nová nádrž z nerezové oceli s objemem 4000 litrů s předním plněním a palivová nádrž o objemu 600 litrů umožňují méně přerušení aktivní práce a zrychlení neproduktivních přestávek pro opětovné plnění a umožní tak ošetřit více hektarů denně.
S ohledem na úsporu paliva a kontrolu emisí, motor o objemu 7,2 litru nyní splňuje emisní stupeň stupně IIIA a nabízí výkon 280 koní. Všechny nové hydrostatické převodovky Eco Drive 4x4 udržují motor vždy v nejlepším stavu palivové účinnosti.
Nový systém individuální kontroly prokluzu kombinovaný s dobrým rozložením hmotnosti umožňuje začít práci po dešti za kratší dobu a používat tak postřikovač ve vhodný čas.
Lepší aplikace je zajištěna s exkluzivním zavěšením ramen KUHN Equilibra a systémem proudění kapaliny vysokou rychlostí. Lepší stabilita ramen a rovnoměrná aplikace je tak zabezpečena i v těch nejnáročnějších situacích
Technologický balíček ISOBUS zahrnuje virtuální terminál Android tm HD, který nabízí možnost připojení k telematickému systému a GPS řízení s korekčním signálem(satelitní nebo pozemní RTK). To zlepšuje řízení provozu a maximalizuje produktivitu zařízení.
OCEANIS 2
Nové návěsné postřikovače OCEANIS 5002, 5602, 6502 a 7702 s objemy zásobníku 5000, 5600, 6500 a 7700 litrů, rozšiřují možnosti nabídky na trhu.
Postřikovače musejí být stále přesnější a musí respektovat zásady ochrany životního prostředí a bezpečnost uživatelů. V souladu s těmito požadavky společnost KUHN vyvinula nový návěsný postřikovač OCEANIS 2, který má množství nových řešení.
Například jde o nový systém postřiku MULSTISPRAY s elektronicky ovládanými držáky trysek, které umožňují v kabině zvolit příslušnou trysku bez nutnosti vystupování z traktoru a ručního přestavení. Další inovací je automatický výběr trysky v závislosti na pojezdové rychlosti nebo na činnosti s využitím mapy variabilní aplikace. Cílem je udržet vynikající kvalitu ošetření. Novinkou je i zapínání a vypínání jednotlivých trysek v závislosti na poloze zjištěné systémem GPS, čímž se sníží riziko vícenásobného ošetření.
Systém automatického čištění RINSASSIST v systému ISOBUS se stává více uživatelsky přívětivým a intuitivním. Postřikovací systém je zobrazen na terminálu postřikovače, aby stanovil automatické a strategické sekvence čištění stroje.
Nový automatický míchací systém STOPMIX, který umožňuje postřikovači automaticky vypnout míchání a zabránit vytváření pěny při dokončování aplikace. Snižuje také nevyužitý objem produktu v nádrži na konci práce.
Nová nádržka na plnění chemikálií je vybavená systémem EASYFLOW s cílem zvýšit bezpečné podmínky pro uživatele. Tento systém CTS (Close Transfer System) umožňuje obsluze plnit tekuté chemické výrobky bez jakékoliv šance na chemický kontakt s uživatelem. Také čistí nádobu s chemickým prostředkem a vždy se vyhne kontaktu s obsluhou.
Samovyrovnávací systém ramen BOOM ASSIST TOTAL PRO, který umožňuje uživateli umístit ramena do správné pozice bez ohledu na pole a plodiny. Zvyšuje přesnost aplikace tím, že se zmenší úlet. Tento systém je standardně vybaven patentovaným režimem "HYBRID", který umožňuje s pouhými třemi snímači rozlišovat vzdálenost mezi plodinou a půdou bez ohledu na hustotu porostu.
Návěsný postřikovač OCEANIS 2 lze ale charakterizovat i dalšími klady. Polyesterové nádrže s objemy 5000, 5600, 6500 and 7700 litrů zajistí snadné oplachování. Vnitřní přepážky zajistí vysokou stabilitu při přepravě s plnou nádrží.
Tři úrovně ovládání MANUSET, DILUSET + a e-SET odpovídají všem uživatelským potřebám. V závislosti na specifikaci umožňují jedno nebo dvě ergonomická ruční kolečka ventilu snadnější použití. Díky tomu je menší počet manipulací s ventily a snižuje se riziko chyby.
Integrované odpružení se čtyřmi stupni (oj, náprava, paralelogram a ramena) zajistí vynikající stabilitu při práci i při přepravě. Elektronická regulace ISOBUS je zabezpečena s terminálem CCI200 nebo regulací CANBUS s ovladačem VISIOREB. Hliníková ramena o rozměrech 24 až 48 m s kompaktním sklápěním a závěsem EQUILIBRA zajišťují lehkost, stabilitu při práci a kompaktnost při přepravě.
Hliníková ramena LEA3
Díky více než třicetileté zkušenosti s používáním hliníkových ramen pokračuje KUHN v inovacích. Nejnovějším doplňkem sortimentu jsou hliníková ramena LEA3. Tato nová jednotka je určena zejména pro požadavky precizního zemědělství.
Pracovní šířka je 27 až 33 m. Hliníková konstrukce je lehká a přirozeně odolná proti korozi. Trojdílná konstrukce zajistí kompaktní skládání a snadnou přepravu. Potrubí je plně chráněno po celé šíři, což zaručuje vynikající spolehlivost trysek. Závěs EQUILIBRIA s kyvadlovým systémem kombinovaný s hydro-pneumatickou technologií zabezpečí výjimečnou stabilitu a prodlouženou životnost.
Všechny součásti jsou v souladu s přísnými normami KUHN, s potrubím z nerezové oceli a filtry umístěnými na rameni (pro všechny formáty oběhu), což omezuje riziko ucpání a umožňuje pracovat s maximální efektivitou.
Hlavní inovací ramen LEA3 je volba umístění trysek ve vzdálenostech 25 nebo 50 cm. Rozestup trysek 25 cm pracuje s rameny, která se dostanou až k plodině, kde je postřikovaný produkt méně citlivý na proudění vzduchu. Pro optimalizaci aplikačních prací vyvinula společnost KUHN také nový elektronický řídicí systém, známý jako BOOM ASSIST EXTREM, který zajišťuje, že ramena zůstávají v konstantní vzdálenosti 50 cm nad zemí, aby co nejvíce minimalizoval úlet.
Pro další vylepšení přesnosti postřikovacích operací jsou ramena LEA3 navržena tak, aby byla kompatibilní s programy pro automatické vyprázdnění MULTISPRAY DUO a QUATTRO. Tato nová ramena, který jsou k dispozici výhradně u návěsných postřikovačů OCEANIS 2, byla navržen a vyroben společností KUHN a bude k dispozici v omezeném množství od roku 2018.

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info