agromachinery

zemědělský portál

Zpět

Nové traktory nejen v zelené barvě

Přidáno: 10. 7. 2015 21:44:31 Počet shlédnutí: 1100

10 Červenec 2015

Pro tuto sezónu má několik nových modelů či doplnění současných modelových řad traktorů připraven německý výrobce zemědělské techniky Deutz-Fahr patřící do skupiny SDF. Například v současnosti nejsilnější traktory série 9 byly v podobě prototypů představeny již před rokem, řada 6 se dočkala dalšího rozšíření.

Nové traktory nejen v zelené barvě

Série 9 TTV se dá krátce charakterizovat v pěti bodech – inovace, výkon, hbitost a přizpůsobivost, ergonomie, konstrukce. Deutz-Fahr zamířil do oblasti nejsilnějších traktorů uvedením nové série 9, která je tvořena čtyřmi modely s výkony od 270 do 340 koní, využívající pro přenos výkonu plynulou převodovku TTV.

S nabídkou komfortu obsluhy, účinným spalováním paliva a nízkými provozními náklady přinášejí tyto traktory i lepší vzhled, který je výsledkem spolupráce se studiem Giugiaro. Čisté a ostré křivky kapoty, charakteristická kabina a použití kvalitních materiálů přinesly agresivní, ale uživatelsky příjemný vzhled, který je vidět na vývoji traktorů Deutz-Fahr v posledních letech.

Nové modely poskytují dostatek výkonu při práci s velkými pluhy nebo hloubkovými kypřiči, stejně jako při pohánění secích kombinací. Jejich spolehlivost a ekonomika provozu patří do nejvyšší třídy, ale nijak se tím n eiomezuje jejich výkonnost a ovladatelnost.

Výkon je poskytován šestiválcovým motorem Deutz TTCD se čtyřmi ventily na válec o objemu 7,8 litru se zdvojeným turbodmychadlem, který splňuje emisní normu Tier 4. Tyto přeplňované motory s mezichladičem stlačeného vzduchu využívají integrované elektronické ovládání vstřikovacího systému DCR a spaliny jsou následně ošetřovány v katalytickém konvertoru SCR a využívají i filtr pevných částic.

Velká palivová nádrž má objem 600 litrů, což zajistí ničím nepřerušovanou práci na poli po celý den. Nový, elektronicky ovládaný systém chlazení zabezpečí, že je vždy dosaženo maximální účinnosti spalování a tím se sníží spotřeba paliva. To je důležité hlavně při transportu po silnici, kdy je vysoká venkovní teplota.

Rychlá odezva, bezpečnost a přesnost. To jsou hlavní charakteristiky plynulé převodovky ZF Terramatic TMT 32, která zajistí vysokou účinnost spalování při práci na poli i na silnici. Maximální rychlosti 60 km/h je dosaženo při snížených otáčkách 1780 za minutu, 50 km/h při 1480 otáčkách za minutu a 40 km/h při 1350 otáčkách za minutu. Ke snížení spotřeby napomáhá i souprava PTO, která nabízí tři rychlosti otáčení 540E/1000/1000E a progresivní elektronické ovládání.

Podmínky na poli i na silnici se přirozené mění, ale díky systému odpružení přední nápravy nabízí série 9 dostatečnou dynamiku jízdy a vynikající komfort. Důležité je i zastavení traktoru. K tomu slouží systém PowerBrake, který potřebuje jen slabý impuls pro bezpečné zastavení. Brzdná soustava zahrnuje také elektronickou parkovací brzdu. Brzdy s lamelami v olejové lázni na přední nápravě jsou volitelnou možností a umožní výrazně zvýšit brzdný účinek.

Hydraulický systém pracuje s čerpadlem s průtokem 210 litrů za minutu. Load-sensingové čerpadlo pracuje s tlakem 20 MPa a zásobuje až devět vnějších okruhů, přičemž čtyři z nich nabízejí maximální průtok pro potřeby moderního nářadí. Všechny jsou elektronicky ovládané s funkcí ovládání času a množství průtoku.

Osmdesátilitrová nádrž na hydraulický olej je nezávislá na zásobníku oleje pro převodovku. Díky tomu se předchází riziku kontaminace oleje převodovky prachem z vnějšího prostředí. Maximální zdvihová kapacita zadních ramen na zadní kouli činí 12 tun.

Celkový dojem série 9 vylepšuje kabina MAXI-VISION, která nabízí dostatek pohodlí, ticha a výhledu díky jednodílnému oknu. Zvýšeného komfortu je dosaženo díky použití vysoce kvalitních materiálů, snadno ovladatelnému volantu a barevnému monitoru umístěnému podél sedadla řidiče. Volitelnou možností je dvanáctipalcový dotykový monitor i-Monitor 2.0, navigační systém Agrosky a systém řízení farmy Smart Farming.

Série 6 je doplněna o možnost výbavy převodovkou CShift. Ta umožní změnu rozsahu za méně než půl vteřiny jednoduchým ovládáním pomocí joystiku. Proporcionální ventily zajistí přesné řazení ve všech podmínkách a při řazení jsou elektronicky ovládány otáčky motoru.

Se silným motorem Deutz, ověřenou převodovkou s řazením pod zatížením a moderním vzhledem série 6 podstatně zvýšila standard v této kategorii traktorů. Tato série se díky novému poloautomatickému řadícímu systému CShift dále rozvinula a s převodovkou T7200 nabízí šest rychlostních stupňů ve čtyřech powershiftových rozsazích.

Převodovka CShift umožňuje obsluze pomocí joystiku zvolit mezi šesti rozsahy bez nutnosti použití spojkového pedálu nebo řazení pomocí klasické řadící páky. Ke změně rozsahu od 1 do 6  stačí pouze posunout joystik a současně zmáčknout potvrzovací tlačítko. Zjednodušila se tak obsluha, dky přeřazení trvá méně než půl vteřiny. Všechny parametry převodovky jsou zobrazovány na displeji umístěném na A sloupku (předchozí stupeň, zařazený stupeň, rychlost powershiftu a směr jízdy). Číslo 0 na obrazovce značí neutrál. Jízdní komfort se zvýšil i s automatickým řazením pod zatížením. Elektronická řídící jednotka pomáhá řidiči při výběru automatického řazení pro optimální využití odpovídající zatížení a otáčkám motoru.

Uvedení technologie CShift na sérii 6 představuje další krok, který umožní zákazníkům vybrat vhodný traktor a technologii pro zvýšení produktivity.

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info