agromachinery

zemědělský portál

Zpět

Novinky Köckerling

Přidáno: 10. 8. 2014 09:19:55 Počet shlédnutí: 1126

10 Srpen 2014

Rodinná firma Köckerling působí v zemědělském strojírenství již druhou generaci. Mladý, motivovaný tým odborníků vyvíjí a vyrábí výrobky, které uživatelům přinášejí ekonomický a ekologický úspěch už 25 let, kdy se Köckerling rozhodl věnovat bezorebnému zemědělství, aby naplnil očekávání budoucího trhu.

Novinky Köckerling

Kompaktní talířové brány Rebell jsou zkonstruovány nejen pro práci na strništi, ale také pro přípravu seťového lůžka a zamíchání organické hmoty. Jsou vybaveny disky o průměru 620 milimetrů, které jsou zavěšeny na pružných slupicích. Pro přepravu je Rebell vybaven transportními koly, která jsou při práci na poli zdvižena.
Pro nastavení pracovní hloubky je využívána dvojice opěrných kol vpředu a nově vzadu umístěným dvojitým STS válcem o průměru 620 milimetrů. Hloubku práce lze měnit při práci pomocí hydraulického okruhu. Maximální pracovní hloubka dosahuje 18 centimetrů.
I Rebell vyšel z požadavků zemědělců, kteří potřebují nářadí, které zvládne ošetřit strniště i s velkým množstvím slámy a dalších rostlinných zbytků a zároveň obnovit půdní strukturu jedním přejezdem. Právě přizpůsobivost je výrazným znakem, který umožňuje pracovat na strništi i v brázdě. Důležitá je odolná konstrukce. Vysoká hmotnost přesahující 8,8 tuny zajistí průnik pracovních orgánů do půdy i v těžkých podmínkách a dokonalé řezání materiálu na povrchu.
Důležité jsou i náklady spojené s údržbou. Všechny součástky skládacího mechanismu sjou vybaveny střižným jištěním. Talíře jsou uchyceny ve speciálních kuličkových ložiscích, která není třeba upravovat ani mazat.
Novým kombinovaným secím strojem zabezpečujícím výsev a přihnojení jedním přejezdem je Köckerling Vitu. Tímto strojem německý výrobce poprvé vstupuje do segmentu secích strojů s diskovým výsevním ústrojím.
V přední části je Vitu vybaven dvěma řadami talířů, které připraví pozemek. Za těmito kompaktními diskovými branami následují botky pro umístění hnojiva mezi řádky. Pro zpětnou konsolidaci půdy Köckerling využívá kolový pakr umístěný uprostřed stroje. Zvláštním rysem je umístění kol, kdy jsou sudá kola posunuta mírně vpřed. Tím se předchází jejich ucpání a hrnutí zeminy při práci na lehkých půdách.
Výsevní jednotky jsou umístěny hned za těmito koly. Při jejich zavěšení využívá Köckerling paralelogram vždy ovládající dvě diskové botky, což zajistí přesné umístění osiva i při vyšších pracovních rychlostech. Přítlak může být nastavován hydraulicky i při práci. Spojením s terminálem kompatibilním Isobus lze přítlak ovládat přímo z kabiny a zvýšit jej například v případě vyššího výsevku v některých částech pole.
Kapacita zásobníku činí čtyři tisíce litrů. Uvnitř najdeme přepážku, která může zásobník rozdělit na 40 procent osiva, 60 procent hnojiva. Je možné stroj využít i jen pro setí bez přihnojení. V zásobníku nejdeme dvě hydraulicky poháněná dávkovací ústrojí, která distribuují osivo a hnojivo. Na stroji najdeme i dvojici kypřičů, které načechrají půdu ve stopách traktoru.

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info