agromachinery

zemědělský portál

Zpět

Nový Laser přichází

Přidáno: 19. 10. 2014 00:00:12 Počet shlédnutí: 1038

19 Říjen 2014

V roce 2012 francouzský výrobce postřikovačů Tecnoma představil samojízdný stroj FC LASER. Tento nejlépe prodávaný samojízdný postřikovač s kabinou umístěnou uprostřed se dočkal další modifikace. Nový FC LASER přijímá novou technologii a dostává nové volitelné možnosti, které dokládají, že Tecnoma rozumí rozdílným požadavkům na globálním trhu.

Nový Laser přichází

 

 

 

Nový FC LASER nabízí polyetylénový zásobník s kapacitou 3200, 4200 nebo 5200 litrů, který je ve všech případech doplněn proplachovací nádrží o objemu 450 litrů a třemi vnitřními čistícími tryskami. Množství voleb ocelových nebo hliníkových ramen umožňuje dosáhnout pracovního záběru až 42 metrů. Tento výběr je tvořen ocelovými rameny LVS se záběrem do 32 metrů, ocelovými rameny l3S a GVS se záběrem 38 metrů, hliníkovými LVX do 32 metrů a hliníkovými rameny GVX se záběrem až 42 metrů. Všechna ramena jsou odpružena systémem hydraulických tlumičů s paralelogramem se zařízením bránícím otáčení ramen umístěným na zadním rámu. Všechna ramena jsou vybavena nerezovými rozvody. Otočný držák s pěti tryskami je doplněn čtyřmi sadami trysek ze série Nozal. K volitelným možnostem patří automatické udržování výšky ramen, pozitivní a negativní proměnlivá geometrie, stálý průtok postřikové jíchy rozvody v ramenech se vzduchovým profukováním a osvětlení trysek a mechanická nebo elektrická volba trysek.

Na postřikovačích jsou použity motory Deutz s výkonem 214 koní, jejichž výkon se může zvýšit na 245 koní. Hydrostatický pohon Rexroth Bosch využívá systém HYDRO PILOT. Ten nabízí tři jízdní rozsahy 0 – 15, 0 – 22 a 0 – 40 kilometrů v hodině, které jsou ovládány multifunkčním joystikem nebo novým pedálem, díky čemuž se podstatně snižuje spotřeba paliva a stres obsluhy při jízdě na poli i na silnici. U všech rozsahů se zvýšila výkonnost díky odpružení podvozku AXAIR s manuálním nastavením rozchodu ze standardních 1,8 metru na 2,25 metru. Volitelnou možností je hydraulické nastavení. Standardně činí světlá výška 1,1 metru a postřikovač lze ovládat pomocí přední nápravy, obou náprav či krabím chodem. Standardem je i režim kompenzace stranového naklonění při práci na svahu.

Klíčovým prvkem nových modelů je pohyblivá panoramatická kabina, která při zastavení klesne na zem a umožní snadné nastoupení a vystoupení do luxusní kanceláře. Z hlediska bezpečnosti na trhu nenajdete snazší způsob nastupování, kdy obsluze stačí udělat pouze krok bez nutnosti lezení po kluzkých schodech. Kabina nabízí vynikající výhled, dostatek prostoru pro obsluhu, která má všechny klíčové ovládací prvky v dosahu, takže dosáhne vysokých pracovních výkonů odpovídajících dnešním požadavkům na ochranu rostlin v závislosti na počasí a v souladu se zásadami ochrany přírody. Nová vnitřní konstrukce nabízí řidiči výhody ovládání klimatizace, plně pneumaticky odpružené sedačky, rádio s přehrávačem, vyhřívaných zpětných zrcátek, sedadla spolujezdce, chladničky, nastavitelné ergonomické opěrky s ovládacími prvky pro snadné řízení práce a osmi pracovních světel. Za kabinou je umístěna lávka se zábradlím, která umožňuje přístup k motoru a skladovacím prostorům. Hydraulicky ovládaný žebřík umožní přístup k hlavní nádrži a k ovládacímu prostoru.

Pracovní prostor je plně uzavřen pod postranním krytem, takže při otevření jsou všechny prvky čisté. Hydraulicky sklopný dávkovací zásobník je standardní výbavou, volitelně se systémem automatického plnění NOVAFLOW přímo spojeným s palubním monitorem. Pomocí dvou vícecestných ventilů, jedním pro regulaci tlaku a druhým pro sání, obsluha může plnit zásobník, dávkovat chemické látky, čistit nádrž a ramena a ovládat postřikové funkce. Cenami ověnčený systém sekvenčního oplachování AUTONET umožní dokonalé vyčištění hlavní nádrže nebo ramen přímo z kabiny s menším množstvím čisté vody pomocí zvláštního čerpadla s výkonem 70 litrů za minutu.

Ovladač NOVATEC nabízí obsluze dokonalou kontrolu nad všemi pracovními funkcemi stiskem tlačítka nebo pomocí multifunkčního joystiku, který umožňuje sekvenční ovládání sekcí ramen a vypínání a zapínání hydraulických funkcí ramen. Volitelně může být nový FC LASER vybaven barevným displejem NOVATOP, který je plně ISOBUS kompatibilní a využívá signál GPS pro automatické ovládání sekcí ramen, automatické navádění, řízení výšky postřiku. Tímto displejem lze postřikovač vybavit již při výrobě.

 

 

 

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info