agromachinery

zemědělský portál

Zpět

Nový traktor na trhu

Přidáno: 2. 1. 2018 22:08:37 Počet shlédnutí: 135

02 Leden 2018

Už na konci předminulého století, v roce 1896, vznikla v Itálii malá společnost vyrábějící zemědělské stroje. Po čtvrtstoletí činnosti představila první traktor a po dalším čtvrtstoletí přijala jméno ARBOS. Po různých peripetiích, včetně úplného ukončení činnosti, koupila značku ARBOS čínská společnost Foton Lovol, která se rozhodla prostřednictvím této značky proniknout na evropský trh. V České republice získala zastoupení této značky rudická společnost TOKO AGRI, která nabízí českým zemědělcům pionýrského zástupce těchto traktorů, sérii 5000.

Nový traktor na trhu

Úchvatný, moderní a praktický vzhled, zaoblené a zúžené linie, které zároveň zvyšují pevnost konstrukce, udržují kompaktní rozměry a usnadňují řízení. Výrazný a moderní styl navržený pro světový trh, který zaujme na první pohled. Kapota a kabina dávají linii svůj výrazný vzhled.

Jednodílná, hladká a elegantní kapota s vestavěnými světlomety je charakteristickým znakem řady 5000. Perleťové bílé boční panely vytvářejí harmonický kontrast se zelenou barvou Arbos, která umožňuje moderní vzhled originálních barev značky. Žárovky v bočních panelech jsou snadno vyjímatelné pro mimořádnou údržbu a navržené tak, aby optimalizovaly světelný tok, zdůrazňují celkový agresivní vzhled, zatímco racionální systém otevírání a zavírání systém umožňuje snadnou údržbu a kombinuje styl a funkčnost.

Elegantní linie kapoty přecházejí plynule do kabiny: zakřivené čelní sklo, robustní sloupky, tenký střešní profil s bočními příchytkami a sada předních a zadních pracovních světel harmonicky kombinují a zdůrazňují silný jedinečný charakter nové řady 5000.

Výběr motoru pro řadu 5000 byl náročným oříškem. Výrobce hledal takový, který bude inovativní, efektivní, šetřící a 100% spolehlivý. Nakonec byl nalezen Kohler 3404 TCR SCR Tier IV F, čtyřválec o objemu 3400 cm3, který se již v sektoru zemědělských motorů osvědčil. Není divu, že byl nominován na "Diesel roku" 2015.

Řada Arbos 5000 nabízí čtyři modely s výkonem od 100 do 130 koní, maximálně 136 koní a 95 % točivého momentu mezi 1300 a 1800 ot./min. Jednou z mnoha vlastností těchto motorů je kompaktní systém SCR (s integrovaným DOC) instalovaným na výfuku.Výsledkem je kapota s kuželovými, obklopujícími liniemi, elegantní a výrazná, praktická pro nižší poloměr otáčení.

Stylová, pohodlná a praktická kabina poskytuje pohodlí jako v osobním automobilu. Je ideální pro dlouhé pracovní dny a úspěšně kombinuje viditelnost, pohodlí a maximální bezpečnost. Přetlaková kabina, snížená hladina hluku a mikroklima nabízejí pohodlí ve všech ročních obdobích a ve všech dnech. To vše doplňuje pohodlná pozice řidiče, přizpůsobená každé osobě.

Rozsáhlá prosklená plocha umožňuje výhled do všech stran. Úhel pohledu vpřed 42° vzhůru, zpět o 30° dolů zaručuje výjimečnou viditelnost a usnadňuje ovládání čelním nakladačem a nástroji připojenými k zadní části.

Konstrukce kabiny je založena na špičkovém strojírenském zpracování. Struktura rozděluje napětí na celý povrch, čímž ji činí bezpečnější a optimalizuje poměr hmotnost/výkon díky o třetinu nižší hmotnosti než při tradičním řešení. Tenký profil střechy také snižuje celkovou výšku traktoru a usnadňuje vjezd do prostorů, kde může být obtížný přístup.

U hydraulického systému je univerzálnost klíčovým slovem, od tradičního mechanického zvedání s užitečným, intuitivním zařízením Easy Lift pro návrat do přednastavené polohy, k elektronickému ovládání výšky se silovou a polohovou hydraulikou pro ty, kteří vyžadují maximální přesnost a komfort. Obě verze jsou vybaveny vysokou nosností 4 440 kg.

Ventily vnějších hydraulických okruhů pracují s velkým průtokovým systémem as kapacitou 110 l/min, z toho až 70 l/min. je určeno pro pohon nářadí. Až tři dvojčinné mechanicky ovládané ventily, s praktickým elektrickým spínačem pro další pár vnějších okruhů umožňují jednoduché využití různého nářadí pro všechny zemědělské práce.

Důležité originální konstrukční řešení je také vidět na vývodovém hřídeli, který je v závislosti na provedení vždy dostupný s nezávislou suchou spojkou a mechanickým ovládáním v kabině nebo s hydraulickou spojkou a elektrohydraulickým řízením. Pro druhou z nich jsou k dispozici čtyři rychlosti: tradiční 540/1000 a příslušné verze ECO, které umožňují co nejlépe využít nářadí a šetří palivo.

Konstrukce převodovky, která je jednoduchá, ale efektivní, moderní a neúnavná, byla výzvou, které čelilo konstrukční oddělení Arbos. Výsledkem vývoje je dostupný přenos v souladu s aktuálními technickými řešeními. Převodovka je robustní a spolehlivá za všech podmínek, což dokládá řada přísných terénních testů.

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info