agromachinery

zemědělský portál

Zpět

Obracení s napětím

Přidáno: 23. 9. 2014 23:01:58 Počet shlédnutí: 790

23 Září 2014

Po uvedení konceptu toku sklizené hmoty MAX SPREAD na obracečích VOLTO 1100 následném rozšíření na typy VOLTO 700, 800 a 900 CLAAS představuje čtyři typy využívající tento úspěšný a mnoha cenami ověnčený koncept.

Obracení s napětím

 

 

 

Pro MAX SPREAD je charakteristické tangenciální připojení prstů. V porovnání s konvenčním systémem uchycení prstů jsou rozhazovací ramena mnohem déle v aktivním režimu při přímé jízdě. Výsledkem je zvýšená kapacita, která umožní dosáhnout vyšší pracovní rychlosti. Kromě toho ve srovnání s běžnými rameny dosáhne proud hmoty mezi rotory přímější dráhy. Tím se dosáhne šetrnějšího zacházení s posečenou pící, což ocení hlavně pěstitelé plodin s velkým množstvím listů, jako je vojtěška, které mohou být rozprostírány bez větších potíží. Pozice vlečených prstů má také kladný vliv na pohyb plodiny. Ta zůstává na prstech delší dobu a může být rozprostřena po celé šířce rovnoměrně i při vysoké pracovní rychlosti.

Jako nástupce modelu VOLTO 1320 T je nové VOLTO 1300 T vybaveno konceptem MAX SPREAD. S deseti rotory, každý o průměrů 1,7 metru, a pracovním záběrem třináct metrů jde o největší obraceč v produkci CLAAS. Díky množství drobných vylepšení byl podstatně vylepšen systém sklápění a obraceč má novou možnost zdvihu na souvrati pro snazší přejíždění po zemědělských komunikacích, přes můstky a překážky, a pro lepší ovládání při práci. To je ovládáno samostatně pomocí dvojčinného hydraulického okruhu. Největší model rodiny VOLTO je tak mnohem kompaktnější a přizpůsobivější při práci a bezpečnější při jízdě po silnici.

Nové VOLTO 800 TH s konceptem MAX SPREAD je návěsnou variantou bez samostatné provozní převodovky modelu VOLTO 800. Tento stroj má šest rotorů s průměrem 1,7 metru a pracovní šířkou 7,7 metru. Původně byl tento typ vyvinut pro trh v severní Americe.

Provozem prověřené typy VOLTO 77 a 58 byly nahrazeny novými VOLTO 80 a 60. Zde byl poprvé použit koncept toku píce i u rotorů s menším průměrem. Se šesti nebo osmi rotory s průměrem 1,3 metru a pracovními záběry 5,8 a 7,7 metru jsou nové obraceče určeny hlavně pro menší a středně velké farmy s vysokým podílem travnatých ploch.

Podle okamžitých podmínek a sklízené plodiny lze bez použití nářadí nastavit rozmetací úhel u typu VOLTO 1300 T a VOLTO 800 TH v rozmezí 16 až 12 stupňů. U modelů VOLTO 80 a 60 je toto rozmezí mezi 14,5 až 18 stupni.

 

 

 

Alternativní příspěvky:

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info