agromachinery

zemědělský portál

Zpět

Obraťme list

Přidáno: 10. 8. 2014 11:15:00 Počet shlédnutí: 827

10 Srpen 2014

Ve stroji KW 11.22 se záběrem 10,95 m předvedla firma Krone v Hannoveru aktuálně největší nesený rotorový obraceč na trhu. Krone reaguje tímto strojem na vybavenost zemědělců stále většími traktory. V desetirotorovém obraceči nabízí stroj s maximální výkonností.

Obraťme list

 

 

 

Průměr rotorů 1,53 m v kombinaci se šesti prstovými rameny je zárukou vynikajícího a  absolutně rovnoměrného rozprostření píce. Stejně jako u ostatních obracečů vsadila firma Krone i u stroje KW 11.22 na osvědčenou spojku Octo-Link. Osmiprstová spojka s velkým průměrem je bezúdržbová, silná a pracuje spolehlivě v jakékoli poloze. Také převodovky rotorů jsou samozřejmě bezúdržbové, takže celkové nároky na údržbu jsou minimální. Kromě toho jsou převodovky rotorů umístěny pod nosníky, což významně snižuje její zatížení a zvyšuje stabilitu ramen výložníku.

Stroj KW 11.22 je sériově vybaven hydraulickým stranovým omezovačem rozhozu, který naklání opěrná kola rotorů, a tím i obraceč tak, aby píce byla rovnoměrně prostírána mimo okraj pole. K dalším výhodám robustního obraceče patří robustní přípojný rám se stabilními připojovacími body ve velkém kulovém uložení. Vše je upraveno speciálně pro použití v kombinaci s velkými traktory. Mohutné vzpěry s eladurovými tlumiči a kyvnými brzdami zabraňují při práci na poli rozhoupání stroje a zaručují po silnici absolutně bezpečnou a klidnou jízdu.

Komfort a výkonnost nabízí také nový zavěšený rotorový obraceč KWT 1600 se záběrem 15,25 m se samostatným přepravním podvozkem. 14 rotorů s osvědčeným průměrem 1,53 m a 6 prstovými rameny a různými délkami prstů (hřebenový efekt) se stará o rovnoměrné prostírání píce. Protože vnitřní prst je kratší než vnější, nedostane se žádný z nich do kontaktu se zemí, takže píce se nešpiní a její kvalita je příkladná. Charakteristickou vlastností KWT 1600 je jednoduchá obsluha a inteligentní řízení. Navzdory velkému záběru drží stroj KWT 1600 díky inovativnímu a inteligentnímu řízení Krone stopu traktoru vzorně. Jestliže je obraceč v přepravní poloze nebo v poloze na souvrati, sleduje přesně stopu traktoru a dovoluje perfektní manévrování. V pracovní poloze se řízení přepravního podvozku automaticky přepne tak, aby se bod otáčení obraceče přenášel na podvozky rotorů. Kola rotorů a přepravní kola tak jedou v jedné stopě, nesmýkají se, nepoškozují porost a tím snižují i jejich zatížení.

Pracovní výška rotorů se nastavuje manuálně. Díky sekvenčnímu řízení se rozkládání a skládání provádí automaticky. Pro kompletní ovládání obraceče jsou potřeba pouze dvě dvojčinné hydraulické přípojky. Když jsou rámy s rotory vyzdviženy do souvraťové polohy, tak pružina v horní oblasti tříbodového závěsu při otáčení soupravy na souvrati eliminuje negativní zatížení a zaručuje absolutně klidnou jízdu v závěsu traktoru.

 

 

 

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info