agromachinery

zemědělský portál

Zpět

Opravdu hustý balík

Přidáno: 9. 9. 2014 08:10:04 Počet shlédnutí: 988

09 Září 2014

Ve stroji Big Pack HDP II prezentuje Krone novou generaci obřích lisů na hranaté balíky, která má ještě větší výkonnost a vyšší stlačení balíků. Ve srovnání se standardem 1290 HDP je na jedné straně při stejné komprimaci pozoruhodné zvýšení výkonnosti až o 50 procent. Na druhé straně je možné při stejné rychlosti jízdy zvýšit až o deset procent stlačení balíků.

Opravdu hustý balík

 

 

 

Tyto nové výkonové možnosti jsou dány zesílením mnoha komponent, počínaje sběračem až po vybavení osmi dvojitými uzlovači. Přehled významných konstrukčních prvků: Hmotnost setrvačníku je 608 kg, jeho otáčky jsou zvýšeny prostřednictvím sekundární převodovky na 1180 ot /min. Tímto způsobem se dosahuje při stejném příkonu a klidném chodu vyšší výkonnost. Výkon hlavní převodovky je dimenzován na přenos až 1230 kW (1680 koní). Kromě toho je nový stroj Big Pack vybaven aktivním sběracím ústrojím. Urovnávací válec a mechanicky poháněný podávací válec jsou v sériové výbavě. Sklizeň píce či slámy je i při extrémně širokých řádcích a krátké, lámavé hmotě příkladná.

Průměr řezacího rotoru se zvětšil o 30 procent na 720 mm. Díky rychlému přepínání skupin nožů bez použití nářadí může řidič snadno volit sadu nožů (26) kompletní nebo poloviční. Řezací ústrojí pohání zařízení Powerband. Případný prokluz řemene se zobrazuje na ovládacím terminálu, takže řidič může vytížení stroje pohodlně sledovat. Při velkém prokluzu a zablokování hrabic se řezací rotor automaticky vypne. Rotor a sběrač se při spuštění lisu zapnou až po rozběhu pístu. Nedochází tak při spuštění stroje k zátěžovým špičkám traktoru, jak bylo dosud běžné.

Nová konstrukce variabilního plnicího systému (VFS) má tři zesílené hrabicové lišty a jednu podávací hrabici s většími kladkami na vodicí dráze. To zvětšilo  průchodnost dopravního kanálu. Prvky hrabic mají u Big Pack HDP II kromě toho nový design (větší ovládací ramena, větší kuličková ložiska, více prstů na liště hrabice). To umožňuje lepší tok píce, optimalizuje stabilitu a bezpečnost práce lisu. Lisovací stěny kanálu jsou ovládány šesti hydraulickými válci. Horní stěna HDP II je tlačena dvěma válci o průměru 140 mm, boční stěny lisovacího kanálu pak dvěma páry hydraulických válců, každý o průměru 110 mm.

Ve spolupráci s dodavatelem uzlovače Rasspe vyvinula firma Krone novou, štíhlejší konstrukci dvojitého uzlovače, který zabírá o 20 % méně místa. Díky tomuto patentovanému řešení je možné u nového stroje Big Pack HDP II poprvé použít osm uzlovačů namísto dosavadních šesti. Toto řešení dovoluje zvednout o 10 % nejen komprimaci, ale až o 50% i výkonnost lisu. Vyšší hustotu a stabilnější tvar balíků je možné dosáhnout i u suchého, silně roztažného materiálu. Motouzy jsou během práce soustavně pod kontrolou. Spodní motouz je stále sledován elektronicky, volitelně je možná elektronická kontrola i pro horní motouzy a uzly. Při poruše uzlovače obdrží řidič okamžitě výstražné hlášení.

Další novinkou u stroje HDP II je zvýšená intenzita čištění vázacího ústrojí. Využívá se nejen známé čištění uzlovače stlačeným vzduchem, ale také vysokotlakým ventilátorem. Stálý proud vzduchu z čistě mechanicky poháněného ventilátoru účinně brání usazování materiálu. Stlačeným vzduchem se důkladně čistí před každým pracovním cyklem i citlivé části uzlovače. Do osmi dvojitých uzlovačů je přiveden motouz z 54 rolí uložených ve dvou hlavních motouzových skříní. Jako volitelné příslušenství lze na záď stroje namontovat ještě doplňkovou skříň na motouz (2 x 6 rolí).

Pro všechny lisy HDP II je jako volitelná výbava k dispozici váha na balíky zabudovaná ve válečkové dráze. Ta zjišťuje hmotnost balíků s přesností +- dvě procenta. Jak je známo z předchozích konstrukčních řad strojů Big Pack, sází Krone na pohony prostřednictvím převodovek a hnacích hřídelí s dlouhou životností a malým opotřebením. Jako pojistky se namísto střižných šroubů uplatní výkonné spojky. Všechny pohony jsou přizpůsobeny pro přenos vyšších výkonů. Kvůli vyššímu zatížení byl zesílený i hlavní rám stroje. Krone má patentované hydraulické spuštění skříní na motouz. To umožňuje při údržbě a čištění snadnější plnění a výrazně lepší přístupnost ke  stroji. Při jízdě po silnici jsou skříně na motouz zajištěny západkou a dvojitým uzávěrem.

Ve stroji Big Pack HDP II prezentuje Krone nový obří lis na hranaté balíky. Jeho předností je díky inovativnímu systému s 8 uzlovači příkladná vysoká komprimace balíků a vyšší výkonnost. Vyšší komprimace balíků až o 10 procent zase umožňuje až o dvě tuny vyšší vytížení svozových vozidel, tedy úsporu při nakládání, skladování i transportu.

 

 

 

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info