agromachinery

zemědělský portál

Zpět

Pletí s Kongskilde

Přidáno: 18. 8. 2014 07:49:25 Počet shlédnutí: 1027

18 Srpen 2014

Cena chemikálií pro likvidaci plevelů neustále roste. Kromě toho je u širokořádkových plodin problémem slévání půdy, která na povrchu utvoří pevnou krustu zabraňující dýchání půdy a průsaku dešťové vody ke kořenům rostlin. Řešením je mechanická likvidace plevelů mezi řádky pomocí kultivátoru Kongskilde VibroCrop. Díky tomu lze ušetřit až polovinu provozních nákladů spojených s ošetřováním plodin a výrazně zlepšit životní podmínky polních plodin.

Pletí s Kongskilde

 

 

 

Díky kombinaci ochranných disků a vibračních slupic lze zpracovávat maximální plochu mezi řádky při vyšší pojezdové rychlosti. Konstrukce slupice zajišťuje mimořádně vysokou přesnost nad i pod povrchem půdy. Každá z pracovních jednotek je samostatným kultivátorem s vlastním opěrným kolem pro nastavení hloubky a paralelogramem, který zabezpečí stálé pracovní zahloubení.

Díky speciální konstrukci slupic ve tvaru písmene S jsou plevele z meziřádkového prostoru nejen odřezávány, ale díky vibracím také vytahovány na povrch, kde rychle zavadají. Současně dochází k provzdušnění půdy a zlepšuje se vodní bilance bez narušení struktury půdy.

Pro zvýšení přesnosti i při práci v minimální hloubce je kultivátor VibroCrop vybaven vodícími disky, které zajišťují přesné vedení stroje i na nerovných pozemcích nebo při zatáčení na souvratích nebo při objíždění překážek na poli. Jsou umístěny v přední části rámu stroje a přímé vedení zabezpečí i při případném překonání vyjetých kolejí.

Pro rozteče řádků do 55 centimetrů jsou na každém segmentu mezi ochrannými talíři tři radličky, pro širší rozteče se segmenty osazují pěti slupicemi. K dispozici jsou dva různé typy radliček. Univerzální jsou určeny pro hlubší práci, typ VCO je speciálně navržen tak, aby mohl pracovat v malých pracovních hloubkách. Ochranné disky chránící listy a kořeny rostlin před poškozením radličkami a zabraňující znečištění rostlin odlétávajícími rostlinnými zbytky a zeminou, mohou být nastaveny na šířku od sedmi centimetrů. Kotouče lze samostatně zvednout a zajistit v horní pozici.

Každý ze segmentů je samostatnou jednotkou s vlastním nastavení pracovní hloubky. Ta se řídí pomocí opěrného kola o průměru 290 milimetrů a šířce 100 mm. Pomocí vřetene lze nastavit hloubku práce od nuly do sedmi centimetrů. Pneumatiky jsou odolné proti proražení díky kombinaci gumy a nylonu. Tato směs navíc zajistí, že se na ni nenalepuje zemina, takže lze pracovat i ve vlhčích podmínkách.

Od minulého roku je nabídka kultivátorů rozšířena o variantu Vibro Crop Intelli. Ta je umístěna na samostatném, hydraulicky ovládaném rámu. Na postranní sekci je umístěna kamera, která přenáší obraz do palubního počítače uvnitř traktoru. Na základě tohoto signálu se upravuje poloha rámu podle průběhu jednotlivých řádků s přesností 2,5 centimetru.

Kromě toho lze tento nový stroj vybavit ovládáním sekcí pomocí signálu GPS. Každý z pracovních segmentů tak může být ovládán samostatně a hydraulicky zvednut. To ocení obsluha například při práci na souvrati, kdy lze mechanicky ošetřit všechny meziřádkové prostory. Automatické ovládání sekcí je řízeno pomocí GPS terminálu v traktoru.

 

 

 

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info