agromachinery

zemědělský portál

Zpět

Plynule s kloubovým traktorem

Přidáno: 29. 12. 2017 22:02:06 Počet shlédnutí: 116

29 Prosinec 2017

Case IH představil první kloubový traktor s plynulou převodovkou (CVT), který jsou navržen tak, aby přinesl výhody zlepšené spotřeby paliva, snadné ovládání a snížil únavu obsluhy. Nové modely pro rok 2017 představují řadu tří modelů Case IH Quadtrac CVX, které doplní stávající řadu pěti modelů s powershiftovou převodovkou.

Plynule s kloubovým traktorem

Nová převodovka CVXDrive nabízí výhody bezproblémové jízdy od nuly až do 40 km / h a může být provozována tak, aby pracovala s požadovanou rychlostí nebo se stálými otáčkami motoru se systémem APM, který je schopen přizpůsobit řízení motoru a převodovky. Nesilnější stroj Quadtrack 540 CVX disponuje jmenovitým výkonem 613 koní.

Traktory Case IH Quadtrac CVX jsou poháněny elektronicky řízenými 12,9litrovými šestiválcovými motory Cursor 13 od sesterské společnosti FPT Industrial s jednostupňovým turbodmychadlem na dvou menších traktorech a dvoustupňovým turbodmychadlem v modelu 540. Na tomto traktoru pracuje menší turbodmychadlo při nízkých otáčkách, zatímco druhá větší jednotka poskytuje maximální zdvih při vysokých otáčkách. Každý turbodmychadlo má vlastní chladicí systém, který poskytuje o 30 % rychlejší odezvu při zatížení.

Motory splňují emisní normu stupně IV díky použití systému Hi-eSCR společnosti Case IH, který také zajišťuje optimální využití paliva. Největší model v řadě Quadtrac CVX má jmenovitý výkon (podle ECE R120 2) 543 koní, při navýšení výkonu systémem EPM to činí 598 koní, obojí při jmenovitých otáčkách motoru 2100 ot/min. Maximální výkon 613 koní je dosažen při 1900 ot./min a maximální točivý moment je 2607 Nm při 1400 otáčkách za minutu. Nádrž na naftu má objem 1230 litrů a zásobník DEF (AdBlue má 322 litrů.

Plynule variabilní převodovky dosud nebyly k dispozici v kloubovém traktoru. Převodovka CVXDrive v modelech Quadtrac 470, 500 a 540 CVX přináší řadu výhod včetně snadného použití zejména pro nezkušenou obsluhu, rychlejší dosažení pojezdové rychlosti na poli nebo silnici, sníženou únavu obsluhy, plnou dostupnost výkonu při nízkých rychlostech při speciálních aplikacích a dostupnost hydraulického výkonupři nízkých rychlostech například při setí. Výsledkem je zvýšená produktivita a maximální účinnost spalování paliva.

Převodovka CVX umožňuje plynulé zrychlení z 0 – 40 km/h vpřed 0 – 18 km/h vzad. Umožňuje uložení tří nastavitelných cílových rychlostí od 0 do 40 km/h, nastavitelných pomocí kolečka a tlačítek Multicontroller. Převodovka zahrnuje funkci kick-down, která zajišťuje maximální zrychlení a dosahuje rychlosti 40 km/h při pouhých 1640 ot./min. Převodovka je vybavena čtyřmi mechanickými rozsahy, pro maximální efektivitu a komfort obsluhy, s automatickou změnou rozsahu. Čtyři více lamelové mokré spojky namontované na čtyřech soustavách planetových převodů, mění rozsahy bez přerušení dodávky výkonu.

Hydrostatické čerpadlo a hydrostatický motor tvoří společnou jednotku bez vysokotlakého potrubí mezi čerpadlem a motorem. Variabilní deska na čerpadle se otáčí různou rychlostí a umožňuje, aby byl pevný hydrostatický motor provozován v obou směrech. Příkladem toho je funkce Active Hold Control, kde hydrostatický motor eliminuje vstupní otáčky z motoru.

Active Hold Control znamená, že traktor při zastavení v kopci, může zůstat stát, aniž by obsluha obsluhovala nožní nebo ruční brzdu. Parkovací brzda se automaticky zapne, pokud zůstane v tomto stavu déle než 45 sekund.

Traktor lze dočasně zastavit například u křižovatky pouze pomocí brzdového pedálu. Uvolněním pedálu se vrátíte k předchozí rychlosti. Rychlé snížení rychlosti vpřed je možné pohybem páky Multicontroller směrem dozadu. Tři různé úrovně odezvy pro akceleraci, zpomalení a modulaci raketoplánu lze nastavit pomocí opěrky Multicontroller.

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info