agromachinery

zemědělský portál

Zpět

Pöttinger Novacat S12

Přidáno: 10. 8. 2014 09:04:13 Počet shlédnutí: 793

10 Srpen 2014

Nové standardy opět nastavuje Pöttinger v pícninářské technologii. Novacat S12 je největší odpruženou žací kombinací na světě požadující příkon 160 koní pro práci v záběru 11,2 metru. Porovnání v provozu s dosud používanými kombinacemi prokázalo o čtvrtinu nižší průměrnou spotřebu a o čtvrtinu vyšší výkonnost. Nízký požadavek na příkon je dán sníženým poměrem hmotnosti k záběru, který činí jen 175 kilogramů na metr záběru.

Pöttinger Novacat S12

Základní výhodou je o dvanáct hektarů vyšší hodinový výkon, čímž se stává mistrem v úspoře nákladů. Pöttinger tak dále zlepšuje své postavení na trhu žacích kombinací, kdy tímto strojem zakládá vlastní třídu výkonnosti, účinnosti a spolehlivosti.
Stejně jako modely Novacat V10 a Novacat X8 se nová kombinace výborně ovládá v rozích pole. Pro zajištění optimálního využití celé pracovní šířky lze žací jednotku připojit ve dvou pozicích podle připojené čelní lišty se záběrem tři nebo tři a půl metru.
Kvůli nejlepší možné ochraně drnu využívá žací kombinace hydraulické odlehčení. Měřič tlaku je umístěn k rámu lišty a přítlačný tlak může být nastavován postupně v případě potřeby pomocí dvojčinného okruhu hydrauliky. Stálý tlak zabezpečí jednotný přítlak, což zajistí optimální kvalitu sklízené hmoty a ochranu půdy.
Srdcem žací kombinace je ověřená lišta Novacat se systémem rychlé výměny nožů ve standardu. Zešikmené plochy, optimalizovaná oblast řezu a optimalizovaný přesah nožů zajistí kvalitní proud hmoty, prvotřídní kvalitu řezu a optimální ochranu drnu.
Centrální odpružení Novacat S12 zajistí volný pohyb o 22 stupňů v obou směrech. To poskytne na souvarti světlou výšku 50 centimetrů. V souladu se zajištěním optimálního využití efektivního pracovního záběru lze lišty připojit ve dvou pozicích podle použité čelní lišty. Jednotka je stabilizována pomocí malého válce, který tlumí oscilace. Tím se usnadní otáčení a zabezpečí se bezpečnost a stabilita na souvrati a při přejezdech. Ochranu před překážkami zajistí hydraulický ochranný systém, který zvýší odolnost stroje. Každá ze žacích lišt je chráněna nezávisle.
Při transportu se lišta otočí o 90 stupňů směrem dozadu pomocí dvojčinného hydraulického okruhu a přední kryt se automaticky zdvihne pomocí hydrauliky. Tím se zajistí nízká přepravní výška a šířka (2,2 m) pro kompaktní a komfortní přepravu. Ke standardní výbavě patří osvětlení. Kombinace může být odstavena pracovní i transportní pozici.
Obsluha je velice pohodlná a je zapotřebí pouze jeden dvojčinný okruh hydrauliky. Individuální zvedání jednotky je standardem a může být předvoleno využitím přepínače. Do přepravní polohy se sklopí stiskem jediného tlačítka a aktivací hydrauliky a nejsou potřebná žádná lanka.

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info