agromachinery

zemědělský portál

Zpět

Pöttinger v přípravě půdy

Přidáno: 10. 7. 2015 22:16:21 Počet shlédnutí: 1217

10 Červenec 2015

Pro tento rok má výrobce zemědělské techniky Pöttinger připravenu řadu novinek ve všech oblastech své výroby. Všimněme si dvou nových strojů pro zpracování půdy. Krátká kompaktní kombinace pro předseťovou přípravu FOX 300 a aktivní brány LION.

Pöttinger v přípravě půdy

Každý typ půdy vyžaduje specifickou přípravu s takovým nářadím, které zajistí udržitelné hospodaření a dlouhodobý výnos. Pöttinger do své série nářadí pro přípravu půdy přidává nový stroj, který zvyšuje možnosti volby výbavy pro zpracování půdy. Nejnovějším přírůstkem je kompaktní kombinace přípravy seťového lůžka FOX 300, zkonstruovaná pro použití na lehkých až středních půdách s malým množstvím posklizňových zbytků. Jde o cenově efektivní alternativu pro aktivní brány s širokými možnostmi použití.

Protože může pracovat ve spojení se secími stroji VITASEM a AEROSEM, je FOX vhodným základem pro nesenou kombinaci s výsevem do mulče. Secí stroje jsou většinou umístěny nad packerválcem nebo v zadním závěsu traktoru. Volitelná plošina zabraňuje bočnímu vychýlení. Dostupná je řada zadních utužovacích válců, stejně jako u aktivních bran LION, které umožní použití ve všech půdních podmínkách, takže je zaručen optimální utužovací efekt.

FOX je dostupný v pracovní šířce tři metry a může být osazen radličkami (FOX 300) nebo talíři (FOX 300 D). Otevřená konstrukce krátkého a kompaktního rámu nabízí snadný přístup k pracovnímu nářadí a jednoduché přizpůsobení jakémukoli traktoru. Kromě toho není spotřebován ani litr navíc díky nízkému tahovému odporu.

Připojovací hlava se může přizpůsobit různým typům traktorů využívajícím tříbodový závěs., přičemž třetí bod lze umístit ve dvou pozicích.

Pro lehké půdy s nízkým podílem posklizňových zbytků je FOX vybaven dvěma řadami radliček 45x12 mm. Vzdálenost mezi řadami je 320 milimetrů a radličky jsou od sebe vzdáleny 155 mm. Radličky mohou být uchyceny v agresivní nebo vlečené poloze, lze je uchytit pod úhlem +20 stupňů, svisle a – 20 stupňů. To je důležité pro přizpůsobení konkrétním pracovním podmínkám a zajistí se tak optimální příprava seťového lože. Volitelná výbava zahrnuje přední urovnávací smyk, klecový válec o průměru 380 milimetrů pro ovládání pracovní hloubky. Dostupné jsou také radličky pro kypření stop za traktorem.

FOX 300 S je určen pro lehké půdy s minimem posklizňových zbytků. V této verzi zajistí efektivní práci vždy dvojice konkávních talířů s průměrem 410 milimetrů. Disky jsou uloženy v utěsněných ložiskách a ochranu zabezpečí gumové tlumiče.

Pöttinger také rozšířil nabídku aktivních bran LION o novou sérii, která je ve srovnání s konvenčními typy lehčí a nabízí dvě verze – LION 103 a LION 103 CLASSIC. Drhá jmenovaná je dostupná s pracovní šířkou 2,5 s osmi rotory a tři metry s deseti nebo dvanácti rotory. Varianta LION 103 pracuje v záběru tři metry deseti nebo dvanácti rotory, případně v šířce čtyři metry se čtrnácti rotory.

Hlavní výhodou nové série je snížení hmotnosti a z toho vyplývající nižší požadavek na zvedací sílu. Nová převodovka je umístěna více vpředu a sklání se směrem dozadu, čímž se lépe rozloží hmotnost. Přepracováno bylo i dno převodovky, které zahrnuje váhově optimalizovaná ložiska, integrovaný nosič pracovních nožů, zkosená válečková ložiska a utěsnění. Kryt je vyroben z třímetrového hliníkového plechu. Jeho sklon nejenže vypadá moderněji, ale také snižuje hmotnost celého stroje a snižuje riziko uchycování prachu.

LION 103 CLASSIC je varianta vhodná pro připojení ke slabším čtyřválcovým traktorům. Tyto stroje jsou dostupné s převodovkou pro práci s maximálně 140 koni. Připojení k vývodovému hřídeli je umístěno vzadu, což umožní hladký rozběh. Při otáčkách PTO 540 za minutu se rotory otáčejí rychlostí 185 otáček za minutu, při rychlosti 1000 otáček za minutu se rychlost rotorů zvýší na 342 ot./min.

LION 103 je vybaven osvědčenou převodovkou s vyměnitelnými ozubenými koly pro traktory s výkonem do 180 koní (třímetrová verze) a do 200 koní (čtyřmetrová verze). Systém výměny ozubených kol zabezpečí rozdílnou rychlost rotorů. Při 540 otáčkách PTO za minutu se rorory otáčejí rychlostí 153 a 209 za minutu. Při rychlosti vývodového hřídele 1000 ot./min. se rychlost rotorů pohybuje v rozmezí 283 až 387 otáček za minutu.

Alternativní příspěvky:

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info