agromachinery

zemědělský portál

Zpět

Postřikovače s charakterem

Přidáno: 3. 1. 2018 22:11:03 Počet shlédnutí: 142

03 Leden 2018

Nový návěsný stroj Berthoud VANTAGE se vyznačuje originálním designem, od ostatních tažených modelů se odlišuje barvou a stylem DARK inspirovanými historií společnosti BERTHOUD. Stroj VANTAGE přejímá základní prvky značky: odpružení nápravy ACTIFLEX II, řídící panel postřikování DUALMATIC a jeho motorizovanou verzi DUALELEC, a také nabídku ramen BERTHOUD.

Postřikovače s charakterem

Je určen zákazníkům, kteří hledají postřikovací řešení na míru vhodné pro svůj podnik a své plodiny. Navíc poskytuje přístup k technologii ISOBUS, a to buď s dotykovou obrazovkou BERTHOUD VT TRONIC, anebo přímo na virtuálním displeji traktoru.

Stroj VANTAGE zdědil silnou osobnost nabídky tažených postřikovačů BERTHOUD. S nízko umístěným těžištěm a designem nádrže zachovává kompaktní rozměry, které ukazují na jeho snadnou ovladatelnost a stabilitu jak na silnici, tak i na poli, to vše při přirozeném omezení zbytkových objemů kapaliny.

I když se svými novými liniemi jednoznačně hlásí ke značce BERTHOUD, dává zřetelně najevo vlastní charakter: plně vybavený stroj pro jednoduché a pohodlné používání. Má všechny přednosti, které se podílely na úspěchu předchozích řad značky: osvědčené součásti výbavy jako je čerpadlo OMEGA, odpružení nápravy ACTIFLEX II a jednoduché ovládání postřiku díky panelu BERLOGIC.

Konstrukce stroje VANTAGE spojuje kompaktnost stroje s integrovanou výbavou a ergonomii zajišťující snadný přístup k jednotlivým uzlům stroje. Veškeré kryty jsou konstruovány s použitím technologie RIM (Reaction Injection Molding - vysoce odolný plast), aby zajistily optimální ochranu funkčních částí postřikovače (míchací nádržka, blok ventilů apod.).

Nová řada tažených postřikovačů VANTAGE se skládá z pěti modelů s nádrží o objemu 2800, 3500, 4300, 5500 a 6700 litrů, na které lze osadit pět typů ramen od 24 do 44 m (AXIALE II, KONDOR, EKTAR B2, EKTAR B3 a AXIALE 36/38). Nabízejí se dvě verze regulace: DPAE a DPM ve spojení se dvěma novými řídícími skříňkami.

Nová generace samojízdných postřikovačů RAPTOR nezanedbala žádnou oblast. Stroj je výkonnější a má typický ušlechtilý styl strojů BERTHOUD. Rychlá reakce jeho nové převodovky poskytuje větší požitek z jízdy a optimalizuje spotřebu paliva. Zcela nová příplatková výbava, jako je hydraulické nastavení světlosti podvozku, zajišťuje vysokou úroveň uživatelského nastavení a přizpůsobení danému porostu.

RAPTOR si zachovává širokou nabídku osmi různých modelů (s rameny vpředu a kabinou uprostřed - s rameny vzadu a kabinou vpředu - s rameny vzadu a kabinou uprostřed). Vychází vstříc náročným zákazníkům, kteří hledají rychlost a pohodlí při práci/bezpečnost obsluhy s výraznými výhodami. Ať už je to díky novému hydrostatickému převodu BOSCH REXROTH, který má nyní v základní výbavě funkci ECO, nebo nové kabině (schválené ROPS a vyhovující filtraci vzduchu kategorie 4), nový RAPTOR si klade za cíl hned od začátku se prosadit jako jeden z hlavních hráčů na trhu.

Nový RAPTOR se ještě více přizpůsobuje jednotlivým plodinám a porostům, neboť kromě za příplatek dodávaného hydraulicky nastavitelného rozchodu kol (kromě typu 2540) má nyní na modelu 4200 litrů ve verzi s centrálně umístěnou kabinou za příplatek i světlost podvozku hydraulicky nastavitelnou v rozsahu 1,25-1,8 m.

Tato příplatková výbava se nabízí u rozchodů 2,25 - 2,70 m - 2,40 - 3,05 m s mechanickým i hydraulickým nastavením. Je založena na systému pák a pístnic, díky kterému je možné pracovat s kteroukoli výškou v uvedeném rozsahu.

Hlavní funkcí monitoru EC-tronic je zobrazování čtyř hlavních parametrů postřiku, kterými jsou aplikační dávka v litrech na hektar, pojezdová rychlost, aplikované množství a provozní tlak postřiku. Kromě toho jsou do něj integrovány další funkce, jako například systém DUALELEC, meteorologická stanice a další. Na tomto monitoru obsluha má přehled o všech činnostech včetně ošetřovaného pozemku, přičemž údaje mohou být přístupné jak obsluze, tak majiteli stroje či pozemku. Pomocí monitoru lze snadno rozkládat a skládat ramena.

Multifunkční bezdrátový joystick E-PILOT má standardní dosah až 25 m od centrální jednotky. S jeho pomocí lze vzdáleně ovládat blokování trysek, nastavení ramen a měření průtoku trysky zvenčí.

Postřikovače BERTHOUD mohou být vybaveny jednotkami E-TECH nebo E-TECH VISIO pro zapínání a vypínání sekcí. Tato řešení umožňují vypínat a zapínat sekce na základě signálu GPS, zobrazovat stav jednotlivých sekcí a zobrazovat ošetřenou plochu.  Vzhledem k tomu, že každá aplikace vyžaduje odlišnou míru přesnosti, jsou řešení BERTHOUD GPS standardně dodávána s programem EGNOS (volný signál - 15 - 30 cm) a pro zvýšení přesnosti jsou dostupné další úrovně příjmu.

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info