agromachinery

zemědělský portál

Zpět

Postup do nejvyšší třídy

Přidáno: 26. 10. 2014 18:53:30 Počet shlédnutí: 818

26 Říjen 2014

Firma Fendt rozšířila řadu C a vybavila ji dalšími nejmodernějšími technologiemi. Díky naváděcímu systému VarioGuide a šestiřadému drtiči slámy nastavují mlátičky řady C v prémiovém segmentu vyšší střední třídy novou laťku. Řada C, která přichází v typickém designu Fendt, je při sklizni ještě účinnější než jiné modely.

Postup do nejvyšší třídy

 

 

 

Osvědčený  koncept ovládání v prostorné kabině Skyline, systém Fendt Variotronic s velkým 10,4palcovým Varioterminálem, je u sklízecích mlátiček Fendt řady C již standardním vybavením. Novinkou je naváděcí systém VarioGuide, plně integrovaný do ovládacího terminálu. Mláticí výkon lze dále zvýšit snížením zbytečných přejezdů a optimalizací rozdělení pole. Systém se nastavuje a snadno ovládá pomocí Varioterminálu. Kromě satelitů GPS využívá systém VarioGuide i satelitní systém GLONASS. Navíc je VarioGuide připraven pro využití plánovaného systému Galileo. Paralelní využívání různých družicových systémů je zárukou vysoké spolehlivosti naváděcího systému. Fendt nabízí VarioGuide ve třech úrovních přesnosti; ve standardní s +/- 20 cm, v precizní s +/- 5 cm a v úrovni s RTK stanicí s přesností + /- 2 cm. Pokud jde o korekční signály, nabízí firma Fendt otevřený přístup, což znamená možnost volby mezi mnoha typy signálů podle potřeby. Systém VarioGuide funguje se satelitními signály jako EGNOS nebo OmniSTAR a s pozemními RTK signály přes rádio nebo mobilní telefon (NTRIP).

Sklízecí mlátičky řady C mohou být vedle žací lišty FreeFlow, která se vyznačuje zejména spolehlivostí a stabilitou, vybaveny žací lištou PowerFlow. Tato výkonná žací lišta, vyhlášená účinným vtahováním sklízené hmoty a vysokou produktivitou, je k dispozici také s pracovní šířkou 7,70 m. Vylepšena byla dále automatická regulace žací lišty, jež reaguje přesněji a citlivěji a zanechává za sebou dokonalé strniště. Pomocí systému Fendt Variotronic se rovněž pohodlně nastavuje automatická výška řezu a spouštění žacího ústrojí.

Kromě osvědčené přední nápravy ParaLevel, která vyrovnává svahy až do sklonu 20 procent, jsou mlátičky řady C (5275 C PLI) vybaveny dalším systémem k vyrovnání svahu, systémem Integral. Zatímco se pomocí systému ParaLevel vyrovnává boční sklon, systém Integral kompenzuje podélný sklon. Toto přídavné zařízení pro mlátičky s pěti vytřásadly působí na zadní nápravu. Při jízdě do kopce systém dodatečně vyrovnává až 30 procent podélného sklonu a při jízdě dolů až 10 procent. Při kombinaci systémů ParaLevel a Integral se stroj udrží i na velmi strmých svazích zcela vodorovně a dosáhne optimálního toku sklízené plodiny do mlátícího ústrojí, na vytřásadla i k čištění. Tímto způsobem je i na nejstrmějším svahu zaručeno čistý a kvalitní výmlat, a tím stejná úroveň produktivity jako na rovině.

Naprostou novinkou firmy Fendt je sériové vybavení mlátičky řady C šestiřadým drtičem slámy. Toto vylepšení bylo zavedeno speciálně pro konzervativní obdělávání půdy a přímé setí. Zajišťuje totiž optimální kvalitu drcení a rozložení řezanky, čímž se zajistí rychlý rozklad slámy. Vroubkovaný nůž pro čistý řez se stará o nižší spotřebu energie. Plynule nastavitelné protiostří, dále posunovatelná drážkovaná deska a elektricky nastavitelný rozmetač slámy jsou zárukou naprosté kontroly nad kvalitou a rozdělením rozdrcené řezanky. Řidič může jedním pohybem ruky přepínat mezi ukládání slámy do řádku a drcením.

Srdcem mlátiček řady C je osvědčený mlátící systém MCS (Multi Crop Separator) Plus. Těžký mláticí buben s vysokou setrvačností hmoty se vyznačuje především tichým chodem. Různé odstupy lišt mláticího koše – v zadní části dvakrát tak velké, než v přední části – zajišťují optimální rovnováhu mezi vysokým mláticím výkonem a dobrou účinnosti separace. Separační koš MCS Plus má obrovskou separační plochu, aby se oddělilo co nejvíce zrní ještě před vstupem plodiny do vytřasadel. Tímto způsobem se i v obtížných podmínkách dosahuje vysoké průchodnosti. U lehce separovatelných plodin a za suchých podmínek lze separační koš snadno vychýlit nad rotační separátor. Elektromotor  posouvá koš podle potřeby do požadované polohy.

Zcela nově nabízí firma Fendt mlátičku řady C pro sklizeň rýže. Vzhledem k tomu, že se sklizeň této plodiny vyznačuje naprosto zvláštními požadavky na mlátičku, je uváděna na trh speciální verze. Aby zůstalo opotřebení materiálu zvýšeným výskytem nečistot na nízké úrovni, jsou mnohé komponenty zesílené a jsou vyrobeny z odolných materiálů. Pro šetrné zacházení s jemnými rýžovými zrnky jsou na mláticím bubnu místo lišt umístěny kolíky. Protože sklizeň rýže probíhá částečně na stále velmi vlhkých půdách, jsou mlátičky na rýži vybaveny pásy.

Šestiválcové motory AGCO Power splňují svým systémem vysokotlakého vstřikování CommonRail a čtyřventilovou technikou požadavky na technologii motoru a poskytují maximální výkon s funkcí Boost 306 koní (5275 C) nebo 360 koní (6335 C). Pro splnění nejnovějších emisních limitů vsadila firma Fendt i v řadě C na úspornou SCR technologii v kombinaci s vnitřní recirkulací spalin. Následná úprava výfukových plynů pomocí roztoku močoviny snižuje nejenom výrazně emise částic a CO2, ale vede i ke snížení spotřeby paliva.

Velkoryse navržená kabina Skyline, která vyniká komfortem a dobrým výhledem, samozřejmě zůstává, stejně jako další úspěšné a osvědčené funkce stroje. Mezi ně patří například příprava pro telemetrický systém AGCOMMAND, kompletní přestavbová sada pro sklizeň kukuřice, velký zásobník na zrno s objemem 9000 l ve standardním provedení a mimořádně účinné čištění díky sítu HighCapacity.

 

 

 

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info