agromachinery

zemědělský portál

Zpět

Pozvánka do Paříže

Přidáno: 8. 1. 2015 21:29:26 Počet shlédnutí: 1419

08 Leden 2015

Více než šest set novinek představí 1740 vystavovatelů ze čtyřiceti zemí celého světa na pařížském výstavišti Paris-Nord Villepinte na veletrhu SIMA. Oproti minulým rokům tato čísla představují o čtvrtinu vyšší počet vystavovatelů, mezi kterými najdeme i české výrobce strojů pro zpracování půdy a setí, sklizeň pícnin a pneumatik. Kromě zemědělské techniky představí 200 chovatelů na 250 zvířat sedmi plemen skotu.

Pozvánka do Paříže

 

 

 

Jako tradičně byly odbornou komisí vybrány exponáty, které získaly zlaté a stříbrné medaile.

ZLATÉ MEDAILE

Kabina Panoramic

CLAAS

Nová konstrukce kabiny traktoru Arion T4F nabízí optimálním výhled na čelní nakladač a přední závěs díky devadesátistupňovému výhledovému poli.

Hlavním rysem je, že se podařilo úspěšně eliminovat horní vodorovný předěl, který byl až dosud považován za podstatnou součást ochrany před padajícími předměty. Od podlahy až po střešní okno velké průhledné sklo o délce 2,41 metru poskytuje optimální výhled přímo ze sedadla řidiče. Řidiči tak nic nebrání ve výhledu na připojený nakladač, takže může sedět v nejpohodlnější pozici. Nemusí se tak různě naklánět a nahýbat a předchází se tak bolestem šíje a zad. Jde tak o podstatný pokrok z hlediska prevence, bezpečnosti, komfortu a produktivity.

Vysokorychlostní přesný secí stroj

JOHN DEERE

Na přesném secím stroji Exactemerge je výpustní hubice nahrazena kartáčovým pásem. Semena jsou aktivně přenášena z dávkovacího ústrojí na pás, který je transportuje danou vertikální rychlostí na dno řádku. Rychlosti dávkovacího ústrojí a kartáčového pásu pro každé vysévané semeno zajistí rychlejší transport. Semena jsou umístěna na dno řádku s nulovou horizontální rychlostí, čímž se zabrání jejich vyskočení nebo posunutí. Rychlost dávkování je plně sladěna s vysokou pojezdovou rychlostí až 20 kilometrů v hodině.

Elektrický pohon výsevních prvků lze manuálně nebo automaticky vypnout na souvrati. Lze také ručně nebo automaticky upravovat výsevní množství například v závislosti na výnosových mapách. Případně lze také upravovat každou secí jednotku upravovat samostatně. Na každé jednotce je počítadlo, které přenáší údaje na obrazovku v kabině traktoru prostřednictvím konzole SeedStar, na které jsou zobrazeny základní parametry, jako je vzdálenost řádků, výsevní množství a zasetá plocha. Tyto údaje mohou být přenášeny v reálném čase prostřednictvím bezdrátové sítě a nahrávány na portálu myjohndeere.com. Uživatel tak získá přesnou mapu kvality setí, na níž jsou zobrazeny vynechávky, překrytí, rychlost práce, pracovní tlak a další důležitá data.

STŘÍBRNÉ MEDAILE

Bezpečné plnění pesticidy

BERTHOUD

Systém B-safe od francouzského výrobce Berthoud nabízí řešení pro bezpečné plnění postřikovače pesticidy. Plnění různých kapalných výrobků, kompletní vypláchnutí nádob je možné bez přímého kontaktu s obsluhou nebo okolním prostředím. Tímto řešením můře být vybaven jakýkoli postřikovač, nový nebo použitý, a vyznačuje se snadností použití a přizpůsobivostí většině nádob, ve kterých jsou chemické výrobky dodávány.

Systém, který vyžaduje manuální montáž, je tvořen čtyřmi samostatnými částmi, adaptační rukojetí, hadicí s tryskou, venturiho trubicí a dvěma konektory. Tento systém byl vyvinut pro možnost připojení ke všem zařízením, která mají plnící nádrž, kterou může obsluha nadále používat pro pevné pesticidy.

B-safe snižuje několik známých rizik kontaminace a znečištění, jako například znečištění víka nádoby, riziko převržení nádoby po otevření, vdechnutí výparů, potřísnění obsluhy a okolí nádrže a potřísnění při vyplachování nádoby.

Systém automatického připojení

JOHN DEERE

Systém AutoConnect je na straně traktoru tvořen teleskopickým zvedacím hákem vybaveným koulí, deskou umístěnou okolo vývodového hřídele s různými koncovkami a dvěma kamerami v zadní části kabiny. Na straně připojovaného nářadí se na originální oj snadno a rychle uchytí blok s opačnými koncovkami a náběžná deska pro připojení k vývodovému hřídeli. Elektrické, hydraulické a pneumatické mechanismy nářadí se připojují prostřednictvím koncovek na deskách. Nakloněný panel s černými a bílými plochami je využit jako naváděcí plocha pro kamery. Na závěr je vše zajištěno pomocí hydrauliky. Zařízení nevyžaduje žádné úpravy podle připojovaného nářadí.

Při připojování řidič zacouvá s traktorem přibližně v ose nářadí. Ve vzdálenosti menší než deset metrů spustí navádění na konzole. Kamery ovládají převodovku a kola traktoru a navádějí ho přímo k nářadí. Ihned po připojení oje a jejím zvednutí se zasune teleskopické rameno, připojí se vývodový hřídel a všechny elektrické, hydraulické a vzduchové přípojky.

Nonstop lis s baličkou

KVERNELAND GROUP

Vicon Fastbale je tvořen lisem na válcové balíky s dvěma pevnými komorami a zároveň baličkou s dvěma rotačními prvky bez překládacího systému.

Základ balíku je vytvářen v předkomoře, kam proudí od podávacího rotoru, a poté přechází do větší, hlavní komory. Tam pokračuje formování balíku až do maximálního průměru 1,25 metru. Proud sklízené hmoty je přesměrován zpět do předkomory hned po dosažení požadovaného průměru a hotový balík je zavázán motouzem nebo sítí. Když je tento stupeň dokončen, otevřou se zadní dveře a balík se vlastní gravitací přemístí na baličku. Jakmile se dveře zavřou, lis je v původním nastavení a celý cyklus se opakuje. Balení začíná na zadní straně a dva rotační prvky zabezpečí rychlou aplikací fólie. Po dokončení ovinování je zadní část baličky zvednuta a zabalený balík spadne na zem.

Kapacita konvenčních lisů a kombinovaných lisů s baličkou je omezena dobou, kdy je balík přemisťován a traktor musí zastavit a přeruší tak svoji práci. Fastbale tento krok vynechává, čímž se zvyšuje produktivita a uživatelský komfort. Snižuje se také spotřeba paliva a opotřebení.

Optimální je přizpůsobivost, protože tento stroj může být použit na všechny typy zelených a suchých hmot v režimu kombinace lisu s baličkou nebo v režimu lisu. Ve druhém případě je na pole umístěn nezabalený balík.

 

 

 

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info