agromachinery

zemědělský portál

Zpět

Přesný secí stroj

Přidáno: 22. 7. 2015 22:50:45 Počet shlédnutí: 1282

22 Červenec 2015

Koncept přesného secího stroje John Deere ExactEmerge nabízí novou úroveň přesnosti při pracovní rychlosti až 16 kilometrů v hodině i více. Tato nová technologie umístí osivo na přesné místo v řádku v zadní trajektorii odpovídající pojezdové rychlosti, a tím se docílí rovnoměrné rozmístění rostlin.

Přesný secí stroj

Semeno je přesně umístěno, nevyskakuje ani se neodvalí z řádku, takže lze sít kukuřici nebo sóju při vysokých pracovních rychlostech. Kartáčový dopravník šetrně dopraví osivo pod dokonalou kontrolou přímo do řádku za všech pracovních podmínek. Secí jednotka ExactEmerge může pracovat s různou velikostí a tvarem semen a dosáhne 99procentní přesnosti.

Ačkoli transportní šířka činí pouhé tři metry, osmiřádkový výkonný koncept přesného secího stroje nabízí volbu přihnojování granulovanými hnojivy a je konstruován pro práci v konvenčním i bezorebném zpracování půdy. Po připojení na traktor může být tento unikátní elektrický pohon zásobován energií z externího generátoru připojenému k vývodového hřídeli traktoru, alternativou je práce s traktorem John Deere 6RE. Tento secí stroj je plně integrován do série řešení přesného zemědělství FarmSight.

Elektrický pohon výsevních prvků lze manuálně nebo automaticky vypnout na souvrati. Lze také ručně nebo automaticky upravovat výsevní množství například v závislosti na výnosových mapách. Případně lze také upravovat každou secí jednotku upravovat samostatně. Na každé jednotce je počítadlo, které přenáší údaje na obrazovku v kabině traktoru prostřednictvím konzole SeedStar, na které jsou zobrazeny základní parametry, jako je vzdálenost řádků, výsevní množství a zasetá plocha. Tyto údaje mohou být přenášeny v reálném čase prostřednictvím bezdrátové sítě a nahrávány na portálu myjohndeere.com. Uživatel tak získá přesnou mapu kvality setí, na níž jsou zobrazeny vynechávky, překrytí, rychlost práce, pracovní tlak a další důležitá data.

Alternativní příspěvky:

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info