agromachinery

zemědělský portál

Zpět

Přizpůsobivý kultivátor

Přidáno: 14. 8. 2014 22:46:03 Počet shlédnutí: 1057

14 Srpen 2014

Verso je polonesený pětiřadý kultivátor s nízkým tahovým odporem a variabilní hloubkou zpracování od nuly do deseti centimetrů. Pružné úzké radličky o šířce 45 mm zajišťují intenzivní a jemné zpracování půdy. Radličky jsou pružně uchycené na rámu ve vzdálenosti řad 57 cm s možností vychýlení při nárazu na překážku. Rozteč radliček činí 75 mm. Prohnutý tvar slupice má výbornou schopnost zachovávat stejnou pracovní hloubku podle nastavení i v nejtěžších podmínkách. Podvozek tvoří čtyři páry pojezdových kol s hydraulickým ovládáním pracovní hloubky.

Přizpůsobivý kultivátor

 

 

 

Kypřiče stop kol traktoru jsou v základní výbavě a tvoří je čtyři radličky. Radličky jsou výškově i vodorovně nastavitelné tak, aby plně pokryly i šířku dvoumontáže kol traktoru.

Před první řadou radliček je hydraulicky ovládavý „těžký" cross-board smyk pro rozhrnutí velkých hrud a primární urovnání povrchu. Pružný dělený cross-board je dostatečně masivní pro zpracování půdy i po orbě. Pro zpevnění lze doplnit spojovací lištou ve volitelné výbavě.

Společné nastavení hydraulických předních a zadních cross-board smyků je centrální. Zadní lehké cross-board smyky lze dále nezávisle výškově nastavit. S výškovým nastavením se mění i náběhový úhel smyků tak, aby při větší hloubce měly smyky větší (agresivnější) náběhový úhel.

Velkou předností kultivátoru je jeho výborná průchodnost a odolnost proti ucpání. Kultivátor při práci jede po integrovaných pojezdových kolech, a tím si může obsluha plynule regulovat pracovní hloubku dle aktuálních půdních podmínek a předejít případnému ucpání stroje, například jeho přizdvižením.

Kultivátor má prakticky řešené jednoduché sklápění do přepravní maximální šířky tři metry a výšky čtyři metry, která vyhovuje předpisům pro provoz po veřejných komunikacích.

 

 

 

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info