agromachinery

zemědělský portál

Zpět

Profesionální rozmetadlo organické hmoty

Přidáno: 9. 3. 2018 22:44:59 Počet shlédnutí: 572

09 Březen 2018

Aby bylo možné dosáhnout přesného hnojení založeného na potřebách živin, společnost BERGMANN vytvořila rozmetadlo TSW 6240 W (W = vážení). Na základě úspěchu univerzálního rozmetadla TSW 6240 S byla jeho známá a osvědčená technologie doplněna o standardní vážící zařízení.

Profesionální rozmetadlo organické hmoty

Požadavky na ochranu životního prostředí se neustále zvyšují a dokumentace aplikace organických hnojiv je stále náročnější. Z tohoto důvodu byla TSW 6240 W vybavena systémem vážení s vysoce přesnými snímači zatížení. To může být volitelně doplněno o ovládání ISOBUS tak, aby výstupní množství bylo průběžně řízeno a dokumentováno během aplikace pomocí údajů o hmotnosti.
TSW 6240 W s terminálem ISOBUS CCI200 bylo představeno na veletrhu Agritechnica. Příslušné ovládání vozidel je vybaveno regulací výstupu specifickou pro danou oblast, která zajišťuje optimální řízení s proměnlivými aplikovanými objemy. Důležité parametry vozidla lze nahrát z integrované databáze pro rozmetání různých materiálů.
Spolu s paralelním řízením při jízdě a automatickým znázorněním již zpracovaného povrchu lze přesně dodržet pracovní šířky a přejezdy, aby nedošlo k nedostatečnému nebo nadměrnému hnojení. Terminál se také může připojit k internetu. Aplikační příkazy lze bez problémů vyměňovat a vozidlo je možné snadno sledovat on-line. TSW 6240 W lze také provozovat s terminálem CCI50 ISBUS nebo jinými terminály certifikovanými podle AEF nebo s terminálem ISOBUS v traktoru. Inteligence spočívá ve skutečné kontrole rozmetadla.
Ve standardní konfiguraci je TSW 6240 W vybaveno váhou GT 400. Zde je zobrazena aktuální hmotnost naloženého materiálu a aplikační dávka je stanovena manuálně. K tomu může zákazník vybrat mezi různými variantami zařízení, od manuálního ovládání až po komfortní ovládání ISOBUS.
Pro rovnoměrný pohyb naloženého zboží na rozmetací válce je podlahový řetěz poháněn na obou stranách dvěma hydraulickými motory se dvěma posuvnými převodovkami. Čtyři řetězy mají vysokou pevnost (14 x 50 mm, 100 t na řetěz), na kterých jsou připevněny pevné, protiskluzové stěrky, které jsou uzavřeny v horní části. Kónický, rozšiřující koš přispívá také ke snížení příkonu potřebného pro pohon řetězu. Hydraulicky nastavitelná, vertikální dávkovací stěna zajišťuje rovnoměrné podávání materiálu do válců.
Výšku otevření lze automaticky zjistit měřicím systémem a přenést do ovládacího systému stroje, který se pak používá k výpočtu množství materiálu, který se má rozhodit. Spojovací jednotka se třemi táhly, která je poháněná bezúdržbovým hnacím hřídelem a vybavená hrotem odolným proti opotřebení, je nepřetržitě plněna. Jak jednotlivé válcové jednotky, tak jednotlivé rozmetací disky jsou individuálně chráněny. Na jedné straně chrání každou součást jednotlivě proti poškození a na druhou stranu zajišťuje vysokou průchodnost materiálu.
Různé speciální vybavení, jednotlivě vybavené rozmetací jednotky, omezovače rozhozu nebo různé rozšíření bočních stěn mění standardní stroj na individuálně přizpůsobený TSW 6240 W, který je optimálně přizpůsoben specifickým provozním potřebám.
Oj, kterou je ještě možné přizpůsobit z hlediska stability a komfortu jízdy, přenáší zatížení čtyřmi tunami na zadní nápravu traktoru a optimálně rozděluje tahové a příčné síly. Vedle standardní sestavy hydraulické nápravy, která umožňuje rozměry pneumatik 22,5 ", 26,5" a 30,5 ", přispívá tato distribuce zatížení podstatně k bezpečné přepravě a optimální trakci na polích, a to i v případě celkové maximální hmotnosti 24 t. Lze použít zdvihací nápravu, pokud je rozmetadlo prázdné nebo částečně zatížené. Při jízdě na veřejných komunikacích s prázdným vozidlem zdvihací náprava značně zvyšuje komfort jízdy.
Rozmetadlo lze vybavit hydraulicky ovládanou přední stěnOu, která umožňuje zákazníkovi naplnit vozidlo menšími nakládači, když je přední stěna spuštěna, aniž by bylo nutné snížit zatížitelnost během dalšího použití. Jako přídavná vlastnost může být přívěs vybaven reflektory LED a četnými barevnými kamerami, takže je možné je bezpečně, spolehlivě a hospodárně využívat při vícesměnných operacích nepřetržitě.

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info