agromachinery

zemědělský portál

Zpět

První kolový nakladač

Přidáno: 29. 1. 2018 21:14:28 Počet shlédnutí: 257

29 Leden 2018

Nová výrobní řada TORION zahrnuje tři velikostní třídy s širokým spektrem výkonu. Všechny nové modely jsou k dispozici přes prodejní síť partnerů CLAAS, včetně záruky CLAAS Servis s dodávkou náhradních dílů 24 hodin. U nových modelů TORION pro zemědělství byly použity znalosti rodinné firmy Liebherr. Výrobce strojů pro stavební průmysl bude společnost CLAAS jako kooperační partner do budoucna podporovat u modelů TORION, i u výrobní řady SCORPION. Všechny nové modely disponují pohonem s osvědčeným systémem CLAAS POWER SYSTEM, který se vyznačuje výjimečnou spolehlivostí a hospodárností. Navíc disponuje výrobní řada TORION prostorně řešenými kabinami s optimálním výhledem a jednoduchým ovládáním.

První kolový nakladač

S nejmenšími modely TORION 639 a 535 nabízí CLAAS obratný všestranný stroj především pro farmy zaměřující se na chov skotu a pro zemědělce se zvláštními kulturami. Oba modely jsou vybaveny motory Yanmar s výkonem až 68 koní (50 kW), splňujícími emisní normu Stage IIIB. Vyznačují se dlouhou životností a robustností. Plynulý hydrostatický pohon nabízí dva jízdní rozsahy: F1 z 0 do 6 km/h a F2 z 0 do 20 km/h. Podle využití může řidič změnit požadovaný jízdní rozsah jednoduše stiskem tlačítka. S nastavením pro pomalou jízdu může být pro práci s nízkou rychlostí (např. dávkování krmiva lopatou) regulováno množství hydraulického oleje. Díky velmi snadné manipulaci je zajištěn bezpečný provoz modelů TORION 639 a 535 také při často se měnících řidičích.
Zatížení při sklápění obou modelů se pohybuje kole 3,45 t, resp. 3,85 t. Optimální umístění těžiště a nízká konstrukce se světlou výškou pod 2,5 m u všech pneumatik zajišťují co možná nejlepší stabilitu také při práci v nerovném terénu. Dodatečnou bezpečnost a komfort nabízí centrální otočný kloub, který vyrovnává nerovnosti povrchu.
Kabina a výložník obou modelů jsou navrženy pro optimální přehlednost. Velkoobjemové přední sklo dosahuje po stranách až ke dnu kabiny a nabízí také směrem nahoru perfektní výhled, takže řidič má pracovní nářadí v jakékoliv pozici pod kontrolou. Díky klenutému zadnímu sklu má řidič maximální výhled také směrem dozadu. Kónicky tvarovaný výložník se ke kabině zužuje, což zaručuje průběžně optimální výhled na nakládku a pracovní nářadí.
Střední výrobní řada nového kolového nakladače TORION s modely 1511, 1410 a 1177 pracuje s motory DPS, které vynikají nízkou spotřebou, a které se osvědčily již u traktorů CLAAS ARION výrobní řady 500. Splňují emisní normu Stage IV a poskytují výkon až 167 koní (123 kW). Pohodlná hydrostatická převodovka VARIPOWER nabízí tři jízdní rozsahy 0 až 6, 0 až 16 a 0 až 40 km/h pro optimální přizpůsobení aktuálnímu pracovnímu nasazení. Díky tomu jsou modely střední výrobní řady TORION ideální pro zemědělské podniky a poskytovatele služeb, kteří vyžadují dostatečný výkon pro udusání sila nebo pro překládku obilí, hnojiv a jiných sypkých materiálů.
Stejně jako všechny kolové nakladače TORION se také střední řada vyznačuje optimálním rozložením hmotnosti. Na trhu jedinečná montážní poloha motoru velmi nízko v zadní části stroje vytváří protizávaží při zvedání. Díky tomu je vyžadováno méně dodatečného závaží, což se pozitivně projeví na opotřebení pneumatik a spotřebě pohonných hmot. Navíc je možné sklápěcí zatížení od 7,75 až po 9,75 t při nízké vlastní hmotnosti.
Výložník je u modelů TORION střední třídy k dispozici s kinematikou P nebo Z. Kinematika P je doporučována pro většinu zemědělských prací. Kinematika Z se vyznačuje zejména velkou trhací silou a rychlým vyklopením lopaty.
Asistenční systém pro řidiče SMART LOADING slučuje všechny systémy k optimalizaci stroje. Navíc je řidič díky praktickým přídavným funkcím při práci odlehčen a je zvýšena efektivnost. K tomu patří programovatelná paměť polohy lopaty i definice limitů zvedání a spouštění, které umožňují řidiči automaticky ovládat výložník na předem nastavené pozice pomocí joysticku. Navíc je k dispozici systém vážení, který lze ovládat pohodlně přes dotykový displej. U velkých modelů 1914 a 1812 jsou paměť polohy lopaty a limity pro zvedání a spouštění dodávány sériově, u modelů 1511 až 1177 jsou k dispozici volitelně. Systém vážení je u všech modelů na přání.
Všechny tři modely střední výrobní řady TORION jsou vybaveny barevným 7palcovým displejem s dotykovou funkcí, který slouží jako centrální pramen informací pro provoz stroje a vyznačuje se intuitivním ovládáním. Pro pohodlné a citlivé řízení nakladače TORION jsou na výběr dvě varianty joysticku. S ergonomicky tvarovaným joystickem lze všechny funkce výložníku ovládat pohodlně a přesně. Navíc může být směr jízdy změněn kolébkovým spínačem. Volitelně dostupná multifunkční ovládací páka disponuje přídavnou křížovou pákou, se kterou lze ovládat třetí a čtvrtý hydraulický okruh, naklápění a vyklápění lopaty, anebo otevření a zavření kleští.
Nový systém chlazení DYNAMIC COOLING zaručuje ve všech pracovních situacích chlazení motoru podle potřeby, kterého je dosaženo elektronickou regulací otáček ventilátoru. Stejně automaticky pracuje volitelně dostupný, integrovaný systém reverzace ventilátoru, který v zadaných intervalech očistí ochranou mříž chladiče od nečistot.
S modely TORION 1914 a 1812 nejvyšší výrobní řady se CLAAS obrací na poskytovatele služeb a velké podniky, které kladou vysoké požadavky na výkonnost a komfort. Tato řada je vybavena efektivními motory Liebherr, které nabízejí výkon 195 resp. 228 koní (143 resp. 168 kW) a splňují emisní normu Stage IV bez dodatečného filtru pevných částic, který je k dispozici volitelně. Sklápěcí zatížení dosahuje 11,1 a 12,4 t. Oba velké modely jsou sériově k dispozici se systémem chlazení DYNAMIC COOLING a volitelně s rovněž automaticky pracujícím reverzačním ventilátorem pro pracovní podmínky s velmi intenzivním znečištěním.
Plynulá převodovka CMATIC s rozdělením výkonu pracuje s kombinací mechanického a hydrostatického pohonu, čímž je dosaženo optimálního stupně účinnosti a nejvyšší efektivnosti při nakládce a vykládce. Vysoký mechanický podíl při nižších rychlostech až 10 km/h a při maximální rychlosti umožňuje vysoký výkon při nízké spotřebě pohonných hmot.
Stejně jako modely střední výrobní řady se vyznačují také oba největší modely TORION optimálním rozložením hmotnosti se vzadu ležícím motorem. Motor je díky tomu snadno přístupný a nabízí tak i snadnou údržbu. Navíc je výsypník k dispozici v agrární nebo Z kinematice, přičemž se agrární kinematika nabízí speciálně pro univerzální zemědělský provoz. Volitelně mohou být oba stroje vybaveny výložníkem s vysokým zdvihem, a to za předpokladu, že disponují agrární kinematikou. Ta je s délkou 3 m o 40 cm delší než standardní výložník a dosahuje výšky zdvihu až 4,64 m (v otočném bodu lopaty). Také pro modely střední výrobní řady je volitelně k dispozici výložník s vysokým zdvihem.

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info