agromachinery

zemědělský portál

Zpět

Řídící centrum všech funkcí

Přidáno: 4. 1. 2018 19:58:53 Počet shlédnutí: 122

04 Leden 2018

S novým CEBIS MOBILE pro sklízecí mlátičky LEXION 600 a 700 CLAAS nastavuje nové standardy v provozu stávajících asistenčních systémů CRUISE PILOT, CEMOS DIALOG a CEMOS AUTOMATIC. Nová barevná dotyková obrazovka CEBIS MOBILE s 12palcovou obrazovkou spojuje funkce všech současných asistenčních systémů dohromady a umožňuje obsluze udržovat plnou kontrolu nad provozním stavem stroje po celou dobu z jediného terminálu.

Řídící centrum všech funkcí

Podle potřeby lze upravovat všechny funkce asistenčních systémů pomocí standardizovaného rozhraní, jednoduše tím, že se dotknete obrazovky.

Barevná 12palcová obrazovka s vysokým rozlišením, která je součástí nového CEBIS MOBILE, umožňuje snadné sledování stavu stroje díky jasně strukturovaným datům a intuitivnímu ovládání dotykovým displejem. Silueta kombajnu, která se objevuje v hlavní oblasti obrazovky, průběžně zobrazuje nastavení všech hlavních funkčních oblastí kombajnu, jako je rychlost rotoru a ventilátoru, vlhkost zrna a úroveň plnění zásobníku zrna.

Na displeji se objevuje také obraz z kamery GRAIN QUALITY, což umožňuje obsluze monitorovat kvalitu sklízené plodiny, zatímco hodnocení provedené kamerou GRAIN QUALITY pomáhá systému CEMOS AUTO CLEANING optimalizovat čistotu zrna. Kromě toho může obsluha na obrazovce použít dva jednoduché ovladače pro nastavení optimální rovnováhy mezi čistotou zrna, kvalitou slámy a průchodností.

V dolní části obrazovky se zobrazuje stav CRUISE PILOT. To zahrnuje pojezdovou rychlost vpřed, průchod šikmým dopravníkem v tunách za hodinu a zatížení motoru. Systém také ukazuje činitele, které omezují výkon za současných provozních podmínek. Namísto použití CEBIS může provozovatel také upravit všechny parametry funkcí CRUISE PILOT z nového CEBIS MOBILE. Navigace v menu pro požadovaná nastavení je ve všech třech systémech asistence identická.

Integrovaný CEMOS AUTOMATIC pokrývá všechny asistenční systémy asistence, které zajišťují optimální výkon stroje i přes velmi rozdílné provozní podmínky. Jde o AUTO SEPARATION pro automatické řízení separace zbytkového zrna, AUTO CLEANING pro automatické nastavení procesu čištění a AUTO SLOPE, které nastavuje rychlost ventilátoru při práci na svahu.

Do nového CEBIS MOBILE je také plně integrován osvědčený CEMOS DIALOG pro sledování strojů. Tato funkce je vždy aktivní na pozadí, trvale monitoruje všechny pracovní procesy, analyzuje data a vyzve řidiče, pokud není plně využit potenciál stroje.

Na obrazovce CEBIS MOBILE se zobrazí zpráva a řidič může zobrazit návrh pro optimalizaci nastavení jednoduše klepnutím na obrazovku. Případně může operátor také aktivně přistupovat k funkcím CEMOS DIALOG z obrazovky CEBIS MOBILE a zobrazovat navrhované optimalizace pro určitý provozní rozsah. Znovu zobrazené návrhy mohou být přijaty nebo zamítnuty prostým dotykem obrazovky.

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info