agromachinery

zemědělský portál

Zpět

Ropa euro-Panther

Přidáno: 10. 8. 2014 09:17:03 Počet shlédnutí: 1229

10 Srpen 2014

Pro sklizeň cukrovky byl pro stroj euro-Panther vyvinut zcela nový podvozek s dvěma kyvnými nápravami se čtyřmi stabilizačními válci. Tento systém ROPA nazývá systém vyrovnávání Antishake and Balance. V porovnání s předešlými podvozky s dvěma nápravami na sklízečích cukrovky se houpání redukuje o polovinu. To je způsobeno hydraulickým spojením stabilizačních válců na obou nápravách na jedné straně, takže půdní nerovnosti přenášené na kolo nakonec ovlivňují pohyb rámu pouze z padesáti procent. Díky sníženému houpání se zároveň lépe ovládá jízda v řádku a zahloubení, protože rám je stále v rovnováze pozici vůči oběma nápravám.

Ropa euro-Panther

Unikátní sklízeč cukrovky, který je po dvaceti letech návratem k tradiční konstrukci, pro automatické vyrovnávání využívá čtyři hydraulické válce a senzory. Celý stroj je přikloněný ke svahu a tím udržován ve vodorovné pozici, vyorávací jednotka je vedena samostatně a kopíruje povrch pozemku. Díky tomu Panther zůstává stabilní i v extrémních situacích, kde již ostatní nemohou pracovat. Kromě toho vzrostl jízdní komfort, protože i obsluha sedí ve správné pozici a nemusí se bát, že sklouzne ze sedačky.
Na kolech jsou použity nové pneumatiky Michelin, které snižují utužení půdy. Na přední nápravě jsou pneumatiky 800/70 R38 Ultraflex CHO a na zadní 900/60 R38 Ultraflex CHO, které lze hustit pouze na tlak dva bary při plně naloženém zásobníku. Díky těmto pneumatikám je zajištěna ochrana půdy a zároveň se zlepšuje charakteristika tlumení. Průměr pneumatik je 2,05 metru, čímž se zvýší styčná plocha, což ocení obsluha při práci na mokrých pozemcích.
Zdrojem síly je šestiválcový motor Mercedes s výkonem 530 koní, který pro splnění emisních limitů využívá technologii SCR. Maximální točivý moment dosahuje 2450 Nm, který je s vysokou účinností přenášen trakčním pohonem Rexroth lineárně na dvě portálové nápravy. Planetové převodovky jej přenášejí na obrovská kola. Pracovní rychlost dosahuje až 15 kilometrů v hodině, transportní 32 km/h.
Pouhý stisk tlačítka stačí k automatické změně jízdního režimu z přepravy na práci, kdy jsou okamžitě přestaveny do pracovní pozice vykládací dopravník, prstencový dopravník, šnek v zásobníku a ostatní pracovní orgány. Systém sledování pomocí senzorů vylučuje riziko chyb obsluhy a poškození. Začátek práce je díky sladěné aktivaci všech funkcí rychlejší o přibližně polovinu ve srovnání s předchozím. Ztratí se tak méně času přípravou a lépe se využije potenciál stroje.
Vskutku obrovský je také vykládací dopravník, umístěný mezi nápravami nad kloubem rámu. Jde o třídílný sklopný dopravník široký 1,4 metru s dosahem až deset metrů pro snadné plnění odvozních prostředků stojících na přilehlé komunikaci. Pás s prsty dlouhými 150 mm garantuje vysokou vykládací kapacitu. Automatické plnění zásobníku umožňuje optimální rozložení váhy, které přispívá k lepší trakci za všech pracovních podmínek. Dva ultrazvukové senzory měří plnost zásobníku a rozhrnutí materiálu.
Změnou prošla i kabina R-Cab, která je kromě nové konstrukce i jinak zavěšena, což zajistí optimální výhled na vyorávací jednotku z optimalizovaného umístění sedačky. Příjemné prostředí nové kabiny spolu s odhlučněním zabezpečuje komfortnější obsluhu. Výkonná pracovní světla promění tmu v denní světlo.
Ve značce R-Concept ROPA kombinuje novou intuitivní filosofii ovládání. Velká dvanáctipalcový dotykový monitor slouží jako informační a řídící centrum stroje. Odtud obsluha sleduje činnost stroje, dostává informace o pracovních podmínkách a data o výkonnosti, nastavuje funkce a získává výsledky práce. Obsluha je možná dvojím způsobem, buď dotykem na obrazovce nebo otáčením a stisknutím tlačítka R-Select a R-Direct, která jsou umístěna v ergonomicky výhodné pozici na ovládacím panelu nové konstrukce. Sedadlo řidiče umožňuje množství nastavení pro co nejlepší pohodu a maximální výhled ze stroje.
Nejnovější programové vybavení s množstvím automaticky sledovaných parametrů zabezpečí klid při práci. Nastavení programu může být uloženo na USB disk a znovu vyvoláno. Další pracovník jednoduše vloží disk do ovládacího panelu a tím vyvolá poslední uložené nastavení. Neztrácí tak čas opětovným laděním stroje a zvýší se tak výkonnost při práci.
Na základě požadavků zákazníků ROPA nabízí alternativu k osvědčenému ořezávači natě Micro-Topper. Jde o zařízení s hydraulicky poháněnými čistícími rotory se samostatným nastavením rychlosti. Každý z rotorů se může otáčet rychlostí nezávisle na ostatních. Výsledkem je, že obsluha může mnohem rychleji reagovat na odlišné požadavky na práci u měnícího se porostu cukrovky.

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info