agromachinery

zemědělský portál

Zpět

Rozšíření osvědčené řady

Přidáno: 6. 1. 2018 15:34:48 Počet shlédnutí: 73

06 Leden 2018

Žací kombinace NOVACAT A10 rakouského výrobce Pöttinger je spojena s mladším bratrem NOVACAT A9. Spolu s předním žacím strojem pokrývá pracovní šířku od 8,92 do 9,18 m a je vybavena stejnými technickými specifikacemi.

Rozšíření osvědčené řady

NOVACAT A9 může být použita jako přední/zadní kombinace (záběr předního stroje 3,0 nebo 3,5 m) a je velmi univerzální. Pracovní šířka se nastavuje jednoduše pomocí dvou montážních dorazů. Překrytí v nejužší pozici při použití předního stroje se záběrem 3,0 m a kombinace zadních strojů činí 52 cm. V nejširším záběru s přední sekačkou o záběru 3,50 je 60 cm. Výkonný středový rám v kombinaci s novou pohonnou jednotkou Y DRIVE a hydraulickým nárazovým zařízením NONSTOP LIFT zajišťují, že je NOVACAT A9 připravena pro nejnáročnější podmínky. Žací kombinace je k dispozici s tvořením řádků bez kondicionéru, s kondicionéry typu ED nebo s válci typu RCB. Hydraulické nadlehčení je součástí všech modelů.

Speciální převodovka Y DRIVE se zkosenými ozubenými koly má na opačné straně výstupní hřídel. To znamená, že lze použít delší standardní kloubové hřídele s menším úhlem. Bezproblémová pohonná hnací jednotka s použitím standardních kloubových hřídelů je umožněna umístěním spojky proti přetížení na převodovce a optimalizací převodových poměrů. Kloub ve vnitřním žacím bubnu zajišťuje bezprostřední spojení mezi úhlovou převodovkou a lištou žacího stroje. Výsledkem je hladká práce, která nabízí vyšší výkon, a to i v náročných podmínkách a při práci na souvrati. Také se výrazně prodlužuje životnost.

NONSTOP LIFT je inovativní technologie, která chrání žací lištu. Bezpečnostní zařízení proti nárazu, uchycené na obou koncích, umožňuje žacím lištám vyhnout se překážkám. Zvláštností je, že výložník je namontován na kardanu a je hydraulicky přednastaven trojúhelníkovým ramenem. Spouštěcí tlak je zobrazen na manometru a je snadno nastavitelný. Po najetí na překážku se rameno sklopí směrem dozadu na trojúhelníkovém rámu a je zvednuto dopředu kardanem, takže jde o trojrozměrný bezpečnostní systém proti kolizi. Žací stroj je tak chráněn proti nárazům s překážkou, aby se při vyšších jízdních rychlostech zabránilo poškození lišty.

Srdcem žací kombinace je lišta NOVACAT, která se v terénu mnohokrát osvědčila při použití standardního rychloupínacího systému. Kuželovité povrchy kotoučů, optimalizovaná zóna s protiběžným řezáním a velkorysé překrytí drážek nožů zajišťují dokonalý tok plodin, kvalitu řezu a současně optimální ochranu řádku.

Při přepravě po silnici se žací stroj hydraulicky sklopí nahoru a poté je bezpečně zajištěn v přepravní poloze. Při transportní výšce 4,0 m, přepravní šířce 2,95 a světlé výšce při přepravě 31 cm s nejužší pracovní šířkou a 18 cm s nejširší je NOVACAT A9 kompaktní během přepravy. Vzhledem k tomu, že středový rám je v nejnižší poloze v přepravní poloze, nehrozí riziko poškození. Mechanický přepravní zámek je ovládán hydraulicky a je standardem stroje, takže není potřeba šňůry. To zajišťuje maximální pohodlí. Parkovací stojany jsou k dispozici tak, aby NOVACAT A9 mohl být uložen ve zdvižené poloze, aby se ušetřil prostor při odstavení.

Žací kombinace je standardně vybavena terminálem SELECT CONTROL (vyžadující dvojčinný ventil vnější hydrauliky). Umožňuje zvolit předvolbu žacích jednotek, ovládat sklopné boční kryty, hydraulický zámek pro dopravu a také řídit nadlehčování pomocí uzavíracích ventilů. Řídicí terminál má také integrovanou funkci řízení údržby. V závislosti na době provozu hnacího hřídele stroje terminál zobrazuje, které kroky údržby je třeba provést.

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info