agromachinery

zemědělský portál

Zpět

Rozvoj výroby pluhů

Přidáno: 11. 1. 2018 00:13:15 Počet shlédnutí: 166

11 Leden 2018

Když před několika lety německý výrobce zemědělské techniky Amazone představil nový pluh, vyvolalo to pozornost mezi odbornou veřejností. Na jedné straně proto, že Amazone se specializovalo na zpracování půdy bez tohoto nářadí, na druhé zapůsobila trochu nostalgie, protože výrobce BBG v Lipsku, patřící do portfolia tohoto výrobce, byl dlouholetým producentem nářadí pro základní zpracování půdy.

Rozvoj výroby pluhů

Myšlenka produkce pluhu ale neusnula a po začlenění dalšího výrobce zemědělského nářadí se zdá, že pluhy budou důležitou součástí nabídky strojů a nářadí v typicky zeleno-oranžové kombinaci.

Při zahájení výroby pluhů Cayros na podzim roku 2016 společnost AMAZONE zpočátku představila pět různých modelů s velkým množstvím konfiguračních možností. Aby AMAZONE mohl reagovat ještě konkrétněji na různé požadavky zákazníků, program dalšími pluhovými modely s menším počtem radlic s rozšířenými možnostmi kombinace a novými možnostmi vybavení.

Pro pluhy série Cayros M uzavírá program na spodním konci novou volbou s dvěma radlicemi, díky čemuž pluhy Cayros jsou k dispozici i pro menší traktory od výkonu přibližně 50 koní.

Modely Cayros XM a XMS jsou nyní nabízeny jako tříradličné pluhy s mechanickým, stupňovitým nastavením šířky brázdy, nebo s hydraulickým, bezstupňovým nastavením pracovní šířky. Tímto způsobem program Cayros nyní pokrývá i trh se těmito pluhy pro střední až těžké půdní podmínky.

Dosud byl hydraulický systém jištění NonStop k dispozici pouze pro modely Cayros XS a XS pro, které byly vybaveny hydraulickým nastavením pracovní šířky. Nyní je však k dispozici i pro pluhy s mechanicky nastavitelnou šířkou brázdy. Takže zákazníci, kteří pracují na kamenitých půdách, ale pracují bez plynule nastavitelné šířky brázdy, mohou využívat nonstop jištění.

Hydraulické jištění umožňuje nastavit uvolňovací sílu ochranného systému centrálně a plynule pomocí vnějšího okruhu traktoru. Tímto způsobem může být pluh pohodlně a snadno přizpůsoben různým půdním podmínkám.

Díky svému profilu je těleso pluhu Cayros WX 400 navrženo pro střední až velmi těžké půdy. I za extrémních podmínek má toto tělo nízký požadavek na tahovou sílu a má dobré čistící vlastnosti.

AMAZONE udělalo další krok s novým tělesem WX 400 PE, které je vybaveno plastovou odhrnovačkou. Na silně lepivých půdách může povrchová úprava povrchu zabránit tomu, aby se zemina nalepila na odhrnovačku. Toto plastové tělo rozšiřuje rozsah použití pluhů Cayros na velmi lepivé půdy. Všechny ostatní vlastnosti jsou shodné s vlastnostmi srovnatelného ocelového tělesa.

Pro obracecí pluhy Cayron 200 a 200 V AMAZONE nyní nabízí novou odhrnovačku STU 40 a výrazně tak rozšiřuje rozsah použití těchto pluhů. STU 40 je univerzálně vhodná pro práci na lehkých až těžkých půdách, ale především je ideální pro lepivé půdy. Je vhodná pro šířky brázdy až do 55 cm a pracovní hloubky 18 až 40 cm.

Velká šířka tělesa a specifický tvar spodní části desky zajistí, že hřeben brázdy je tlačen ke straně a tím vytváří obzvláště široké dno. To vytváří dostatek prostoru pro široké pneumatiky a samozřejmě i prostor pro zapravení organické hmoty.

Z ostatních pluhů je známo ostří C-Blade (U 40, W 35, S 35). Nová odhrnovací deska STU 40 je také vybavena tímto větším ostřím, které zcela pokrývá hlavní oblast otěru tělesa. To snižuje provozní náklady, protože je třeba vyměňovat pouze toto ostří.

Pro všechna orební tělesa pluhů Cayron nyní AMAZONE představuje nově navržené ostří. Jde o kovanou část, kde byl profil materiálu optimalizován, a tím se zlepšila životnost a zlepšilo se pronikání do půdy. Nové ostří je k dispozici jak v normální, tak v tvrzené verzi s prodlouženou životností.

Dalším zvláštním znakem je, že pluhové těleso je navržena tak, aby ostří přesahovalo odhrnovací desku. Kvůli této konstrukci je spoj chráněn ostřím, což znamená, že ve slupici nejsou zachycovány cizí předměty, jako například provázky z balíků slámy, dráty nebo rostlinné zbytky.

Převzetí továrny na výrobu pluhů od společnosti Vogel & Noot na podzim roku 2016 umožnilo, že doplnit svou předchozí modelovou řadu modelů Cayron o pět modelů s otočných pluhů řady Cayros. V dalším kroku uvádí řadu polonesených obracecích pluhů Hektor.  Společnost AMAZONE na veletrhu Agritechnica 2017 představila tento polonesený pluh s šesti a osmi radlicemi pro traktory s výkony do 350 koní.

Pluhy Hektor jsou vybavené manuálním stupňovitým nastavením šířky radlic od 36 do 48 cm a rámem o průřezu 150 x 150 x 12 mm. Díky tomu představuje řada Hektor jednoduchost provozu a vysoký stupeň robustnosti pro velké farmy. Díky jednoduchému nastavení pluhu lze za všech podmínek dosáhnout optimálního výkonu při orbě. Světlá výška 100 cm a výška rámu 82 cm zajišťují bezproblémový provoz; i při velkém množství rostlinných zbytků.

Nový otočný systém, který spojuje připojovací hlavu s nosníkem, zaručuje maximální držení směru a optimální tah. Zde je standardně integrováno nastavení hydraulické přední radlice pro snadné přizpůsobení pluhu vnitřnímu rozchodu kol traktorů. Hydraulické válce pro obracení pluhu s tlumícími dorazy zaručují hladký průběh otáčení pluhu.

Velké vlečné kolo 500/45 - 22,5 (šířka 500 mm s vnějším průměrem 1015 mm) znamená snadný tah i přesné hloubkové vedení i za náročných podmínek. Velký povrch dotyku kola minimalizuje utužení půdy. Škrabka zajišťuje, že je kolo udržováno v čistotě.

Transportní kolo je umístěno vysoko nad rámem, takže je možné orat blízko hranic nebo překážek. Navíc je vybaveno hydropneumatickým tlumením, které chrání pluh a zvyšuje bezpečnost a jízdní komfort při přepravě.

Pro řadu Hektor je ochrana proti přetížení zabezpečena pomocí střižného šroubu. Velmi vysoké uvolňovací síly zajišťují obrovskou odolnost šroubu i v tvrdých a suchých půdách.

Ústředním bodem jakéhokoliv pluhu je orební těleso, které je zodpovědné jak za kvalitu práce, tak za ekonomickou práci. S ohledem na tuto skutečnost mohou být nové polonesené pluhy Hektor vybaveny celou řadou těles © plus, čímž pokrývající širokou škálu rozdílných půdních a provozních podmínek. Všechna tělesa jsou charakterizovány vysokou odolností proti opotřebení, čistým zapravením rostlinných zbytků, širokými brázdami a požadavkem na nízkou tažnou sílu.

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info