agromachinery

zemědělský portál

Zpět

S novými botkami

Přidáno: 8. 1. 2018 22:28:12 Počet shlédnutí: 87

08 Leden 2018

AMAZONE představilo návěsné secí kombinace Cirrus 3003 Compact a Cirrus 4003-2 a 4003-2C s novým systémem TwinTeC + s dvoukotoučovým výsevním ústrojím. V roce 2016 společnost AMAZONE představila nové tažené kombinace se záběrem šest metrů Cirrus 6003-2 a 6003-2C s tímto ústrojím. Od této chvíle mají zákazníci možnost specifikovat libovolný model, buď s jednokotoučovými botkami RoTeC pro nebo s dvojitými kotouči TwinTeC +.

S novými botkami

Dvoukotoučové botky TwinTeC + jsou ideální pro setí do těžkých a tvrdých půd a také při často měnících se půdních podmínkách. Robustní konstrukce těchto botek s kovanou upínací jednotkou a nosným tělem přenáší na půdu až 100 kg přítlaku. Dvojité kotouče o tloušťce 380 mm jsou poháněny společně a s velmi malým úhlem mezi oběma kotouči. Tímto způsobem je bezpečně zajištěna průchodnost slámy a půdy. Kloubová ochranná deska chrání botku před ucpáním. Ta je rozšiřována směrem k povrchu půdy a je umístěna v blízkosti přední části botek a brání tak zachycení slámy a kamenů mezi kotouči.

Pro botky TwinTeC + je k dispozici válec pro řízení hloubky Control +, který lze volit v šířkách 50 mm, 65 mm nebo 80 mm. Tyto botky jsou tedy velmi vhodné pro práci na extrémně lepivých, tvrdých nebo velmi kyprých půdách s malou nosností. Volitelně mohou být botky vybaveny zavlačovači. To poskytuje jemnější půdu nad brázdou, zdrsňuje povrch půdy a zahrnuje možné stopy kol. Tímto způsobem lze omezit vodní erozi.

Hloubka výsevu se pohodlně a přesně nastaví pomocí centralizovaných ručních klik, aniž by řidič musel vylézt nahoru na stroj. Nastavení hloubky lze odečíst z měřítka, a tak lze během následující sezóny snadno opakovat.

Přítlak botky se vytváří pomocí hydraulických válců, které jsou součástí hydraulického okruhu ventilátoru. Tlak je tak vždy udržován konstantní i v silně se měnících konturách půdy. Pokud botky v půdě klesají, dodává se olej. Pokud jsou vytlačovány, pak se olej vrací zpět do okruhu. To je zvláště výhodné při mělkém setí ve velmi kopcovitém terénu.

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info