agromachinery

zemědělský portál

Zpět

S rekordním výkonem

Přidáno: 17. 11. 2014 13:57:59 Počet shlédnutí: 1660

17 Listopad 2014

Vrcholem čtyřicetiletého vývoje technologií Twin Rotor, Dynamic Feed Roll, Twin Pitch rotors, Smart Trax s Terraglide, to jsou osvědčená řešení poskytující vyšší kapacitu. Když se k tomu přidá vyšší výkon motoru, zvětšený zásobník na zrno a rozšířená nezávislost, dosahuje produktivita nových mlátiček CR 10.90 poháněných motorem Cursor 16 nových výšin produktivity narůstající o až patnáct procent.

S rekordním výkonem

 

 

 

Když se k tomu přidá kabina Harvest Suite Ultra, získává více komfortu i obsluha tohoto stroje.

Všechny nové mlátičky série CR mají zvýšenou výkonnost, která se zvýšila až o 15 procent při sklizni drobnosemenných plodin, přičemž se zároveň snížilo množství poškozených zrn na méně než 0,2 procenta. Komfortní kabina je větší a nabízí více prosklené plochy ve srovnání se svými předchůdci. Šesti modelům vévodí CR 10.90, který jako první v Evropě vstupuje do nejsilnější kategorie, který je díky svému výkonu nejsilnějším strojem na trhu.

„Nové mlátičky CR jsou výsledkem dlouhého vývoje dvourotorové technologie," prohlásil ředitel divize výroby sklízecích mlátiček Hedley Cooper. „Najdeme v nich ty nejlepší sklizňové technologie New Holland od dvoustupňových rotorů, přes dynamické plnění, pásový podvozek a odpružení až po úsporný motor s technologií ECO Blue a Hi-eSCR, které ve spojení poskytují nejlepší výkonnost. Vše ve spojení s komfortní kabinou. S možnostmi modelu CR 10.90 vstupujeme do nového rozměru."

New Holland pokračuje ve zlepšování své technologie Twin Rotor, která je konstruována pro vysokou kapacitu sklizně a nabízí vysokou produktivitu a zároveň udržuje kvalitní zrno.

Plnící rotor a mechanický systém ochrany před kameny zvyšují již tak vysokou kapacitu díky rychlejší a plynulejší dopravě posečeného materiálu do mlátícího ústrojí, kdy jsou zároveň odstraněny kameny, takže není nutné zastavovat nebo zpomalovat. Nové zoubkované lopatky na válci jsou šetrné k plodině, takže se zvýší kvalita slámy. To je dosaženo bez dodatečné potřeby zvýšení výkonu, takže se opravdu dosáhne zvýšení kapacity a lepší kvality zrna i slámy ve srovnání s výkonově srovnatelnými stroji předchozí série.

Mlátičky CR pracují stejně v různých plodinách díky dvoustupňovým rotorům, které umožní zvýšit produktivitu práce o deset procent při vlhkých podmínkách. Přechod mezi sklizní malých zrn, kukuřice nebo rýže je velice snadný. Přepracovaný nastavitelný koš rotoru umožnil snížit požadavek na výkon při vysokém množství plodiny a dokázal udržet kvalitativní parametry sklizně.

Pásový podvozek se systémem odpružení, který je standardem u nejsilnějšího typu a volitelnou možností u ostatních zajistí přenos tažné síly a zároveň sníží utužení půdy. Přitom umožní hladkou jízdu na poli i na silnici.

Mlátičky CR nabízejí mnohem více výkonu než kdykoli předtím, od 449 koní u modelu CR 7.90 až po obrovských 652 koní vlajkové lodi CR 10.90. Pět z nich pohání motory splňující emisní normu Tier 4A ECOBlue s technologií SCR. CR 10.90 je osazena motorem roku 2014 Cursor 16 s technologií Hi-eSCR, která umožnila splnit emisní normu Tier 4. Motory jsou vybaveny vysokotlakým vstřikováním pro dosažení přesné dávky paliva a rychlé odezvy. Výsledkem je stálá vysoká produktivita i při měnících se polních podmínkách.

Účinná technologie ECOBlue zabezpečuje úsporu paliva, čímž se snižují provozní náklady. Zvýšenou nezávislost dává kapacita palivové nádrže s objemem 1300 litrů u dvou největších typů CR 9.90 a CR 10.90. Prodloužený vysýpací dopravník, který u největšího modelu dosahuje deseti metrů, je vhodný pro práci s nejširšími lištami a vysokými odvozními prostředky.

Zvýšená kapacita zásobníku zrna, od 11500 litrů u CR 7.90 do 14500 litrů u CR 10.90, v kombinaci s vysokou rychlostí vysýpání až 142 litrů za vteřinu a zvýšená nezávislost značí, že na poli neztrácíme ani vteřinu. Produktivita vyletěla o patnáct procent a při práci nevznikají žádné prostoje.

Ve spolupráci se zákazníky vznikla nová kabina Harvest Suite Ultra. Více než 3,7 metrů kubického prostoru je více než u předchozích strojů. Změnou ale prošlo i uspořádání, jehož cílem je zvýšit pohodu řidiče a respektovat ergonomické požadavky. Nová multifunkční páka CommandGrip se intuitivně ovládá a umožňuje snadno dosáhnout pojezdové rychlosti odpovídající výkonnosti. Nová sklizňová konzola je konstruována  tak, aby se stala prodlouženou součástí řidiče.

Barevný, dotykový monitor IntelliView IV se šířkou 26,4 centimetrů pokládá všechny hlavní ovládací prvky na dosah prstu obsluhy a je uchycen na válcích, takže jej lze umístit do pozice, která je pro řidiče nejpohodlnější. Volitelná druhá obrazovka IntelliView je dostupná pro řidiče, kteří vyžadují přehled o maximálním množství informací.

Novou kabinu tvoří také více skla oproti předchozím typům. Prosklená plocha 6,3 metrů čtverečních spolu se skloněnou podlahou směrem k čelnímu oknu nabízí vynikající výhled do všech směrů a ničím nepřerušovaný pohled i na okraje žacího adaptéru.

Pro dlouhé pracovní dny má majitel na výběr ze tří možností sedaček nabízejících větší úroveň pohodlí, od standardního širokého látkou potaženého sedadla, přes látkou potaženou sedačku s vytápěním a aktivní ventilací až po vrchol v podobě koženkové sedačky s vertikálním rozšířením a automatickým nastavením hmotnosti.

Pokud sklizeň pokračuje i v noci, přispívá k přesné práci souprava osvětlení, která zajistí perfektní výhled na připojenou lištu a pole před ní. Pro osvětlení vysýpacího dopravníku poslouží další soustava světel. Další čtyři světla vzadu znamenají, že zemědělec může pokračovat i v té nejtemnější noci stejně, jako za plného denního světla. Dostupná se souprava osvětlení HID a LED, která dokážou osvětlit prostor až na vzdálenost 500 metrů.

 

 

 

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info