agromachinery

zemědělský portál

Zpět

Secí stroje Kuhn

Přidáno: 7. 2. 2018 11:22:49 Počet shlédnutí: 367

07 Únor 2018

Secí stroj Kuhn ESPRO byl vyvinut s cílem zvýšit výkonnost setí. V tomto pojetí ale vyšší pracovní rychlost neznamená zvýšení požadavek na tažný výkon. Šestimetrový secí stroj může pracovat při rychlosti 13 kilometrů v hodině s traktorem s výkonem kolem 200 koní. To představuje požadavek méně než 35 koní na metr záběru.

Secí stroje Kuhn

ESPRO 4000 RC
Po uvedení šestimetrového skládacího secího stroje ESPRO 6000 RC na veletrhu SIMA se v řadě KUHN objevuje nový čtyřmetrový model, verze C (C jako Combiseeder).
Skládací stroj ESPRO 4000 RC s pracovní šířkou 4 m je nejen schopen dodávat hnojivo při vysazování, ale může díky dvěma distribučním systémům také smíchat dvě odrůdy semen jako jeho velký bratr ESPRO 6000 RC.
Tento stroj je tak přizpůsoben zemědělcům, kteří chtějí umístit hnojivo blíže k semenu bez rizika spálení vyklíčených rostlin. Splňuje také potřeby zemědělců, kteří chtějí založit porost se dvěma druhy osiva v různých hloubkách.
Hnojivo nebo druhá odrůda je umístěno do půdy před utužovacími koly secími radličkami. Hloubkově nastavitelná botka je umístěna přesně ve středu dvou řad semen. Zásobník pro verzi se záběrem čtyři metry má kapacitu 4000 litrů, je rozdělen v poměru 60/40. Šestimetrová verze má zásobník o objemu 5500 litrů s proměnlivým dělením 40/60 nebo 60/40.
Další funkce secího stroje ESPRO byly samozřejmě zachovány i na novém modelu. Disky o velkém průměru (900 mm), s exkluzivním profilem, přesazením a pneumatikami se specifickým hlubokým vzorkem dezénu zajistí ideální přípravu seťového lůžka s nízkým příkonem. Výsevní ústrojí CROSSFLEX zajišťuje rovnoměrné vzcházení a kvalitní setí. Velmi jednoduché nastavení, automatizované otáčení na souvrati, uživatelsky přívětivé terminály (VT nebo CCI) a kompatibilita s ISOBUS činí z nástroje jednoznačně ceněný stroj.
ESPRO M 3000 C a ESPRO M 4000 C
Vývoj série secích strojů ESPRO pokračuje přidáním dvou modelů určených pro farmy, které hledají jednoduchý a ekonomický secí stroj s minimálním rozměrem, který není skládací, avšak s možností aplikace hnojiva při setí.
Verze ESPRO MC je k dispozici ve tří a čtyřmetrové pracovní šířce s mechanickým dávkováním a dvojitou distribucí. Tento stroj je dokonale přizpůsoben zemědělcům, kteří chtějí umístit hnojivo blíže k osivu bez rizika spálení rostlin. Hnojivo je umístěno před utužovacími koly pomocí botky. Hloubkově nastavitelná botka je umístěna přesně ve středu dvou řad semen.
Secí stroje ESPRO MC přicházejí s řadou již osvědčených vlastností a jsou ceněny uživateli secích strojů KUHN. Jde například o distribuci osiva HELICA, distribuci hnojiv typu MAXIMA, regulaci výsevního množství a tvorbu kolejových řádků pomocí terminálu HECTOR.
ESPRO 8000 R
Série secích strojů ESPRO se ale rozrůstá i směrem k větším záběrům. Secí stroj ESPRO 8000 R má speciální zásobník o objemu 5 500 litrů. Tento secí stroj s dvěma distribučními systémy a dvěma rozdělovacími hlavami je určen pro velké farmy a poskytovatele služeb.
Další charakteristické rysy specifické pro secí stroje ESPRO prověřené praxí od jejich uvedení do provozu v roce 2015 byly samozřejmě zachovány i na tomto novém modelu. Disky o průměru 900 mm, se speciálním zakřivením a pneumatiky se specifickým hlubokým vzorkem zajistí ideální přípravu seťového lůžka s nízkým příkonem. Výsevní ústrojí CROSSFLEX zajišťuje rovnoměrné vzcházení Velmi jednoduché nastavení, automatizované otáčení na souvrati, uživatelsky přívětivé terminály (VT nebo CCI) a kompatibilita s ISOBUS zvyšují komfort obsluhy těchto strojů.

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info