agromachinery

zemědělský portál

Zpět

Série Fastrac 4000

Přidáno: 31. 10. 2015 18:14:32 Počet shlédnutí: 1644

31 Říjen 2015

V roce 2015 startuje v plném proudu výroba zcela nové série traktorů Fastrac 4000. Tím se začíná psát nová kapitola úspěšného příběhu JCB Fastrac. První představení si prototyp Fastrac série 4000 odbyl před dvěma roky na veletrhu Agritechnica.

Série Fastrac 4000

Vstupem do vysoce konkurenčního prostředí se svými vlastnostmi a specifikací, slibuje Fastrac 4000 více produktivity, využitelnosti a možností pro obsluhu.

Richard Fox-Marrs, výkonný ředitel, JCB Agriculture řel: "Naši technici pracovali dlouho a tvrdě, aby vyvinuli tento nový Fastrac, který je postaven skutečně na originální myšlence dispozice, všestrannosti a zároveň vsází na výkon a schopnosti. Ve srovnání s odcházející sérií 2000, tento nový traktor je výkonnější, ale zároveň ekonomičtější, silnější, hbitější, univerzálnější a ještě snadnější na obsluhu."

Zcela nový Fastrac série 4000 v sobě zahrnuje 25 let zkušeností a znalostí v konstrukci, vývoji a výrobě nejvšestrannějšího a nejpohodlnějšího traktoru na světě. Jádrem tohoto Fastracu jsou takové vlastnosti jako vícečetné upevňovací body pro nářadí, sofistikovaný systém odpružení pro vyšší pracovní rychlosti, vysoce účinný brzdový systém pro bezpečnost, stabilitu a pohodlí.

K dispozici jsou opět řiditelná všechna čtyři kola, s menším poloměrem otáčení a volitelným režimem řízení, většími pneumatikami zlepšujícími záběr a tažnou sílu. Promyšlenější systém odpružení může zajistit jak stranové, tak i nápravové vyrovnávání. Traktor dokáže snížit svou světlou výšku pro rychlejší a snadnější výměnu nářadí.

Hydraulický systém je také nový, dodává vyšší průtok oleje. Ovládání nářadí je efektivnější a jen dotykem prstu na joystiku, prostřednictvím elektronicky řízených hydraulických ventilů. Zapínat, vypínat a nastavovat průtok lze snadno z kabiny traktoru.

Je posílený také výkon stroje, samozřejmě, až na 240 koní (max.) pro nejvýkonnější model Fastrac 4220 a tento výkon se novým způsobem přenáší na kola stroje. Převodovka CVT zajišťuje plynulé zrychlení a zpomalení, nejjemnější možné nastavení rychlosti, a dva volitelné režimy, které pomáhají obsluze optimalizovat výkon a hospodárně využívat palivo.

Co se týká vzhledu, největší viditelné změny na nejmenším modelu Fastrac v této sérii jsou provedeny v kabině: design COMMAND PLUS zajišťuje celkově velký prostor, viditelnost, pohodlí a veškeré ovládací prvky, které obsluha potřebuje.

Na trhu budou k dispozici tři nové modely traktorů Fastrac série 4000, všechny poháněné šestiválcovým motorem AGCO s objemem válců 6.6 litrů, které splňují nejnovější emisní předpisy Euro Stage 4/Tier 4 Final za použití technologie SCR.

Fastrac 4160 má výkon 158 koní při jmenovitých otáčkách motoru 2100 ot/min. a při navýšení výkonu motoru až 180 koní. Fastrac 4190 je další zástupce s výkonem 189 koní a s maximálním výkonem 210 koní; Fastrac 4220 má stanovený jmenovitý výkon na 218 koní při jmenovitých otáčkách motoru, při navýšení 240 koní.

K volitelné výbavě zahrnující řízení všech čtyř kol je možné dále zvolit přípravu pro montáž GPS, dvojčinný systém odpružení a sadu výkonných pracovních LED světlometů. Volitelná nabídka pro kabinu COMMAND PLUS zahrnuje také střešní okno, chladící box, připojení přehrávače MP3 a luxusní odpruženou vyhřívanou sedačku řidiče.

Zatímco nové a vylepšené vlastnosti strojů řady Fastrac 4000 jsou působivé sami o sobě, jejich kombinace však dává tomuto stroji špičkový výkon, kterým překonává ostatní tradiční traktory.

Fastrac 4000 je navržen od počátku tak, aby pracoval s předním i zadním nářadím. Rovněž je umožněno produktivní využití plochy zadní plošiny za kabinou. Přidáním dalších 2,5 až 3 tun osiva nebo hnojiva na zadní plošinu, která má nosnost 4 tuny se významně odrazí na produktivitě; to stejné platí, pokud chcete použít nádrž s postřikem.

Nová CVT převodovka zajišťuje: optimální využití poměru výkon - točivý moment, hladký rozjezd a přenos síly, ideální rychlost pro každou situaci, a ultrajemné nastavení rychlosti pro nejvyšší kvalitu práce nejen s nářadím na zpracování půdy.

Dotyková obrazovka počítače umožňuje snadný způsob ovládání převodovky a motoru. Na prvním místě je zde výkon a produktivita, úspora paliva, konstantní rychlosti nebo otáčky vývodového hřídele a efektivní využití paliva při jízdě po silnici.

Při práci s těžkým taženým nářadím, režim aktivní trakce (ACTIVE TRACTION) reguluje točivý moment motoru tak, aby pneumatiky vyvinuly co největší tažnou sílu s minimálním opotřebením.

A další fakt o tomto stroji. Fastrac díky jeho celkovému odpružení pracuje rychle jak v polních podmínkách, tak i při pohybu po silnici, a to už při nižších otáčkách motoru. Rychlosti 60 km/h se dosáhne jen při 1600 ot./min. nebo jízdu při 50km/h dosáhnete při méně než 1400 ot./min. Tak se docílí velké úspory paliva.

Vnější kotoučové brzdy zajistí celkově spolehlivé a bezpečné brzděni a to s další přidanou hodnotou, kterou je bezpečné ABS brzděni na náročném neupraveném povrchu, stejně jako na silnicích v zemích, kde brzdový systém ABS předpisy dovolují.

Ať už je vybaven standardním řízením dvou kol nebo volitelným řízením čtyř kol, nový Fastrac 4000 je pohyblivější díky nové konstrukci podvozku a užšímu natáčení náprav. Ve skutečnosti, na standardně používaných velikostech pneumatik 540/65 R30 je schopen se Fastrac 4000 řízením všech čtyř kol otočit na méně než 10 metrech, což mu dovoluje při práci na souvrati vyšší pracovní výkon.

Řízení má 5 režimů, jako předtím – řízení 2 kol; proporcionální řízení 4 kol, kde se každé přední kolo vytočí o 2 stupně více na každý jeden stupeň vytočení zadních kol;  režim držení stopy (True Tracking), kde zadní kola jedou ve stopě předních kol (ideální pro práce na poli s dlouhými rovnými řádky);  režim zpoždění zadních kol; a krabí chod. Mezi jednotlivými režimy se jednoduše přepíná na bočním ovládacím panelu. Například řízení všech čtyř kol se automaticky vypne při jízdě vyšší než 25 kilometrů v hodině, což obsluha zaregistruje i sluchem, když uslyší jemné zasyčení.

Navíc, při volitelném prvku výbavy „RapidSteer" si může obsluha zvolit jeden ze dvou poměrů řízení – standardní řízení pro jízdu po silnici a řízení pro klasické polní práce: rychlé otáčky volantu pouze mezi dvěma dorazy při práci ve stísněném prostoru, na souvrati nebo s čelním nakladačem.

Odpružení zadní nápravy traktoru Fastrac série 4000 s automatickým vyrovnáváním nyní doplňuje nové hydraulické odpružení přední nápravy, které udržuje správnou pracovní výšku i s osazeným nářadím. Odpružení rychle reaguje na připojení nářadí k závěsu nebo zapřažení samostatného postřikovače či rozmetadla a nastaví vyšší tuhost pružin, aby byla i při zvýšené váze zachována světlá výška, zdvih při pružení a stabilita kol. Aktivní odpružení také kompenzuje postupné vyprazdňování nádrže postřikovače nebo zásobníku rozmetadla hnojiva.

Toto jedinečné odpružení má velký význam pro Fastrac. Lepší odpružení za všech okolností, vynikající stabilita, ovládání, pohodlí řidiče a jízdní vlastnosti dosahují vysoké úrovně. Unikátní aktivní stranové vyrovnávání slibuje maximální stabilitu, jistotu obsluhy a produktivitu. Důkazem může být dosažená rychlost 46 mil za hodinu s připojenou čelní a zadní žací lištou na poli. Při jízdě jsem cítil jen jemné houpání. Kromě toho lze výšku tlumení nastavit ručně pomocí tlačítka až na nulovou hodnotu, což oceníme třeba při práci s čelním nakladačem.

V kombinaci s novou konstrukcí silnějšího podvozku, stroje Fastrac série 4000 nyní mají o 30% vyšší povolenou maximální hmotnost stroje, až do 12 tun – nyní s až čtyřmi tunami povolené zátěže na zadní plošině – k získání vyšší produktivity použitím většího zásobníku či nádrže.

Všechny stroje Fastrac nové série 4000 převzali od svých předchůdců hydraulický systém, který je však nyní výkonnější a propracovanější. Nový uzavřený centrální hydraulický systém disponuje řízením toku podle potřeby a zajišťuje dostatek oleje pro každou situaci při zachování hospodárného provozu. Axiální pístové čerpadlo dosahuje průtok až 148 l/min pro vnější okruhy. Pro systém řízení je pak vyhrazeno samostatné zubové čerpadlo.

Zadní tříbodový závěs je taktéž upraven – má o 30 % vyšší nosnost než dřívější verze, tj. 8000kg a o 20 % zvedne vice i na předním závěsu – tj. 3500kg. Pro zvedání těžkého nářadí a zařízení je dostatek síly, navíc s tlumičem hydraulického připojení, které doplňuje odpružení náprav, docílíme hladkou jízdu s připojeným nářadím na polních cestách i na zpevněných silnicích.

Nastavení hydrauliky a funkcí – stejně jako souvraťový management – se snadno programují pomocí barevných tlačítek na obrazovce terminálu.

Nový typ kabiny Command Plus poskytuje prostor, pohodlí, praktičnost a o 10 % více místa pro obsluhu, než je v kabině největších konkurentů a navíc je zde druhá pohodlná sedačka pro dalšího člena obsluhy.

Tato druhá sedačka pro obsluhu přichází jak ve verzi Standard, tak ve verzi Deluxe, může být olemovaná kůží a natáčí se o 50 stupňů doprava a 20 stupňů doleva – takže je možné vizuálně kontrolovat vzadu agregované nářadí nebo přívěs a nebolí při tom za krkem.

Zvláštností je také volitelný chladící box, který udrží čerstvé nápoje a občerstvení, navíc je možné mít také odkládací prostor na zádové opěrce druhé sedačky, která může sloužit také pro odkládání občerstvení a nápojů.

Přední část kabiny je navržena ve stylu policového systému, který dává traktoru vzhled využitého prostoru, zlepšuje také viditelnost a přístup do kabiny. Kolmé čelní sklo redukuje pohlcování tepla během slunečních dní.

Úzký kryt motoru, prosklené dveře, prodloužená boční okna, a rozšířené čelní sklo v dolní části zajišťuje lepší čelní a boční viditelnost, zatímco otevřením zadního zvětšeného okna můžete přirozeně větrat prostor kabiny.

Standardem je kabina opatřená klimatizací, která v horkých dnech ochlazuje kabinu a zároveň je navržena tak, aby brzy z rána vysušila vysráženou vlhkost z oken. Příplatková prosklená střecha kabiny poskytne více světla a lepší viditelnost při práci s nakladačem, který je připojen přímo k rámu traktoru.

Masivní světelná rampa s pracovními světlomety zlepšuje viditelnost kolem traktoru při práci brzy ráno nebo pozdě večer, a volitelná sada LED světel, která může zahrnovat celkem až 18 světel a poskytuje obsluze maximální osvětlení při práci za tmy.

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info