agromachinery

zemědělský portál

Zpět

Shrnovače šité na míru

Přidáno: 14. 8. 2014 22:52:03 Počet shlédnutí: 781

14 Srpen 2014

Šité na míru zákazníkům – tak se prezentuje nová generace rotorových shrnovačů Krone. Charakterizujícím znakem nové výrobní řady shrnovačů Swadro je nový dvouprst hrabice „Lift-Zinken“. Konce dvouprstů jsou směrovány vpřed, aby píci při uchopení nadzvedly. (Zvedací-Lift efekt KRONE). Píce díky tomuto tvaru není smýkána po zemi, minimalizuje se její znečištění a zvyšuje se kvalita krmiva. Každá z hrabic je osazena čtyřmi vzadu vedenými 10,5 mm silnými dvouprsty. Ztráty píce jsou minimalizovány, protože každý dvouprst je k rameni hrabice upevněn pomocí trojího pružného vinutí.

Shrnovače šité na míru

 

 

 

Praktická je také přepravní výška, která je u všech nových modelů Swadro menší než čtyři metry. Přitom není třeba sklápět, či sundávat žádná ramena. To znamená, že mezi četnými přesuny z pole na pole se řidič nemusí zdržovat vystupováním. Přejezdy jsou tak rychlé a bez zdržování. Další významnou inovací nových shrnovačů KRONE je doplňkový, středový rotor. Dodává se jako příslušenství na přání k novým shrnovačům se středovým ukládáním řádku TC 680, TC 760 a ke komfortním variantám TC 760 Plus. Tento přídavný rotor je určen především k práci při sklizni pícnin; načechrává hmotu v místě, kde rotory vytváří řádek a zajišťuje tak hlavně rovnoměrné prosychání zelené píce s lístky nebo sena uloženého v řádku. Díky paralelnímu zavěšení přídavný rotor perfektně kopíruje terén. Hydraulické zvedání přídavného rotoru je ovládáno společně se zvedáním rotorů. Při zvednutí přídavného rotoru se automaticky vypne i jeho hydraulický pohon.

Také co se týká výšky zdvihu, mají nové shrnovače co nabídnout. Shrnovače se stranovým ukládáním dosahují v souvraťové poloze světlé výšky až 50 cm, a tím zvyšují komfort práce se strojem. Kromě toho KRONE používá u všech stranových shrnovačů osvědčené vyšší otáčky předního rotoru v porovnání se zadním. Toto technické řešení zamezuje kopkování píce v řádku a současně tím umožňuje hladší chod a větší výkonnost následných sklizňových strojů.

Příkladné je i na milimetr přesné, plynulé nastavení výšky prstů rotorů nad zemí. Stupnice ukazuje přesně nastavenou pracovní polohu, která je zárukou čisté práce při shrnování. KRONE nabízí jak mechanickou, tak i elektrickou variantu možnosti nastavení výšky. Její elektrické ovládání (příslušenství na přání) zajišťují osvědčené servomotory. Novinkou je možnost komfortního nastavení a sledování nastavené výšky přímo v kabině stroje.

Kromě mnoha nových funkcí spoléhá KRONE u nové generace shrnovačů Swadro na osvědčená technická řešení. Bezúdržbová převodovka rotoru s robustní nemazanou vodící dráhou Duramax od firmy KRONE má tříletou záruku. Je součástí modulové stavby shrnovačů KRONE a používá se u všech modelů shrnovačů od jednorotorových shrnovačů až po největší shrnovače Swadro 2000. Hrabice shrnovačů jsou uloženy v kuličkových ložiskách bez nutnosti mazání. Takzvaný „Jet-Effekt" nabízí KRONE i u nových shrnovačů. Díky kardanovému zavěšení rotorů před jejich těžištěm se rotory při zvedání a spouštění poněkud zakloní, aby prsty hrabic nepřicházely do styku s půdou.

S novou generací shrnovačů KRONE ukazuje, jak je možné léty osvědčená řešení ještě dále modernizovat. Výjimečným rysem nové řady Swadro jsou nové dvouprsty speciálního tvaru, které zajišťují mnohem čistší shrnování, při ještě vyšším pracovním tempu. To v konečném důsledku umožňuje zvýšit i celkovou výkonnost celé sklizňové linky.

 

 

 

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info