agromachinery

zemědělský portál

Zpět

Silnější Fastrac

Přidáno: 14. 8. 2014 22:22:18 Počet shlédnutí: 1554

14 Srpen 2014

Na podzim JCB představilo novou sérii oblíbených traktorů Fastrac, nesoucí označení 4000, ve kterém zúročilo svoji 23letou zkušenost s výrobou tohoto úspěšného systémového traktoru. Radikálně změněný vzhled stroje, který bude uveden v průběhu tohoto roku nahradí současnou sérii 2000 a bude obsahovat zcela nová řešení konstrukce, výkonnosti a komfortu řidiče tak, aby se zvýšila univerzálnost a produktivita.

Silnější Fastrac

 

 

 

Ředitel zemědělské divize JCB Richard Fox-Marrs k tomu uvedl: „Fastrac 2000 sloužil dobře jako traktor, který v sobě kombinoval možnosti práce při údržbě krajiny i při práci s polními plodinami například použitím v soupravě s postřikovači nebo rozmetadly průmyslových hnojiv. V posledních dvou letech naši konstruktéři pracovali na jeho náhradě a těžká práce přinesla vylepšení ve všech oblastech. Dosáhli jsme našeho cíle a nový Fastrac bude silnější, ale zároveň úspornější, robustnější a zároveň mrštnější a mnohem přizpůsobivější pro snazší obsluhu. Podařilo se i zvýšit výhled pro obsluhu do všech směrů.

Když byla představena série 1000 jako nejmenší model v řadě traktorů Fastrac, byl to lehký a kompaktní víceúčelový traktor s velkou přizpůsobivostí a produktivitou ve srovnání s konvenčními traktory stejného výkonu. V průběhu let se jeho konstrukce vylepšovala a vyvrcholila současnými modely Fastrac 2155 a 2170 s výkony 123 a 133 kW.

Fastrac 4000 zůstává věrný původnímu konceptu, ale stoupá z hlediska výkonového potenciálu díky novým motorům s výkonem až 220 koní, variabilní převodovkou, výkonnější hydraulikou a menším poloměrem otáčení díky systému Quadtronic s řízením všech čtyř kol, což je nemožné dosáhnout u tradičních traktorů v této velikostní a výkonové kategorii.

Hlavní výhodou je odpružení a řízení, které umožňuje traktoru dosáhnout vyšší pojezdové rychlosti na poli i na silnici, což ostatně vždy bylo hlavní předností již při uvedení tohoto stroje.

Ředitel zemědělské divize k tomu dodal: „Třešničkou na dortu je kabina, kterou disponuje jen několik traktorů této kategorie, jež nabízí mnohem více prostoru a výhled do všech stran. Celoprosklené dveře a přední sloupky umožňují ničím nerušený výhled na zúženou kapotu a tím se zlepšil výhled vpřed i do stran. Konstruktéři věnovali velkou pozornost i výhledu dozadu na připojené nářadí a hlavně na tříbodový závěs. Kromě použití běžných strojů při práci při údržbě krajiny a na poli nový Fastrac 4000 umožní práci třeba s plotostřihy a dalším podobným nářadím, včetně nářadí pro údržbu okolí dálnic díky jedinečné kombinaci síly, stability, rychlosti a ovládání."

Ve srovnání s konvenčními traktory lze s novým traktorem pracovat na poli púři větších rychlostech díky odpružení obou náprav. Uživatelé mohou využít zvýšenou kapacitu předního závěsu a zvětšenou plochu za kabinou, čímž se zvýší produktivita při ošetřování polních plodin.

Systém ovládání brzdy ABS lze využít na poli i na silnici, čímž se zvýší bezpečnost provozu díky skutečnému brzdění všech čtyř kol.

 

 

 

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info