agromachinery

zemědělský portál

Zpět

Široká produktová řada

Přidáno: 22. 7. 2015 22:56:24 Počet shlédnutí: 830

22 Červenec 2015

CLAAS představil zcela novou modelovou řadu traktorů pokrývající část trhu s výkony do 140 koní. Nový ATOS, který je dostupný ve variantě s tří nebo čtyřválcovým motorem, je tvořen šesti typy s výkonem od 76 do 109 koní a zapadá mezi dosud nabízené série ARION 400, AXOS, ELIOS a NEXOS.

Široká produktová řada

S novým ATOSem CLAAS přepracovává a rozšiřuje svoji výrobní řadu ve výkonové kategorii do 140 koní. S celkem deseti rozdílnými modelovými řadami a 51 variantě pokrývající výkonové spektrum od 72 do 530 koní tak nabízí svým obchodním partnerům a zákazníkům nejširší nabídku traktorů ve své historii.

Pro ATOS je charakteristická jednoduchost a robustnost pro každodenní použití. Díky množství doplňkové výbavy a možnostem rozšíření tak získal traktor vhodný pro jakoukoli práci a jakéhokoli uživatele.

Nový ATOS pokračuje v moderním a funkčním stylu výrobce a zapadá tak do podoby velké rodiny traktorů CLAAS. S kompaktními rozměry je nový stroj výborně ovladatelný a díky tomu se hodí pro každou práci na farmě.

Traktory jsou poháněny motory splňujícími přechodovou emisní normu Tier 4i. Série 300 pracuje se čtyřválcovým motorem o objemu 3,8 litru, série 200 využívá tříválcový motor s objemem 2,9 litru. Motory jsou vybaveny vysokotlakým systémem vstřikování common rail, přeplňováním, chladičem stlačeného vzduchu a volitelně viskózním ventilátorem. Ošetření spalin je zajištěno oxidačním katalyzátorem DOC a recirkulací spalin EGR. Katalyzátor je schován pod kapotou. Vysoký točivý moment až 436 Nm zabezpečí rychlou odezvu při jízdě. Do nádrže na palivo se vejde 145 litrů nafty a standardní výbava zahrnuje také funkci paměti otáček motoru, což zjednoduší ovládání například při práci s vývodovým hřídelem.

Tři různé varianty převodovek splní přání každého zákazníka. Pro základní aplikace je určena základní, manuální převodovka. Dva stupně řazené pod zatížením nabízí převodovka TWINSHIFT, TRISHIFT dokonce tři powershiftové stupně. Všechny převodovky jsou dostupné s mechanickou nebo elektronickou reverzací bez nutnosti použití spojkového pedálu.

Uživatel si při koupi může vybrat mezi třemi možnostmi otáček vývodového hřídele. Ten může pracovat ve variantě 540 nebo 540/540E nebo 540/540E/1000/1000E otáček za minutu. Automatický systém vývodového hřídele a samostatný pohon v závislosti na pojezdové rychlosti patří k volitelné výbavě.

Speciálním prvkem na novém ATOSu je funkce SMART STOP pro převodovku s elektronickou reverzací. Tato funkce se aktivuje stisknutím tlačítka na palubní desce a zabezpečí zastavení traktoru sešlápnutím brzdového pedálu bez nutnosti použití spojky. Tím se podstatně snižuje stres obsluhy a zjednodušuje ovládání traktoru zvláště při práci ve dvoře třeba s čelním nakladačem nebo na poli při lisování balíků. Funkce SMART STOP se automaticky vypne při vyšších pojezdových rychlostech.

ATOS může být již při výrobě vybaven plně integrovanými předními rameny s nosností 1,9 tuny. Konzola čelního závěsu může být ovládána pomocí mechanického systému PROPILOT nebo hydraulickým systémem FLEXPILOT. Mechanicky nebo elektronicky lze ovládat i zadní závěs. Jeho nosnost činí u série 300 4,8 tuny, u série 200 až 3,6 tuny.

Standardní hydraulické čerpadlo dodává 60 litrů oleje za minutu při snížených otáčkách motoru na 1600 za minutu, což přispívá ke snížení spotřeby paliva. Dostupné jsou celkem čtyři vnější okruhy, přičemž čtvrtý může být ovládán elektronicky.

Na výběr jsou dvě varianty přední nápravy, standardní bez pohonu nebo brzděná náprava s pohonem. Maximální velikost pneumatik pro ATOS 300 činí 38 palců, pro sérii 200 je to 34 palců. Nový ATOS je osazen komfortní čtyřsloupkovou kabinou, která nabízí vynikající výhled do všech stran. Kvůli výhledu jsou všechny funkce umístěny tak, aby byl zajištěn maximální výhled. Doširoka otevírané dveře zabezpečí snadný vstup a výstup z kabiny. Díky střešnímu oknu je zajištěn dobrý výhled na čelní nakladač v každé pozici, takže se dosáhne bezpečné a přesné práce s tímto doplňkem-

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info