agromachinery

zemědělský portál

Zpět

Širší kultivátor Cenius

Přidáno: 15. 8. 2014 16:03:47 Počet shlédnutí: 831

15 Srpen 2014

S pracovním záběrem šest a sedm metrů je hydraulicky sklápěný návěsný kultivátor Cenius TX určen pro práci v různých podmínkách. Nové radličky C-Mix jsou uspořádány ve čtyřech řadách ve vzdálenosti 28 centimetrů. Kromě toho lze při potřebě méně intenzivního zpracování každou druhou radličku vyklopit do strany.

Širší kultivátor Cenius

Změna míchacího systému umožňuje kultivátoru použití při mělké podmítce strniště, ale také hloubkové kypření až do 30 centimetrů. V závislosti na požadované pracovní hloubce jsou dostupné různé pracovní orgány od 350 milimetrů širokých křídlových radlic přes 100milimetrové obracecí radličky až po dláta široká 80 milimetrů pro hlubokou práci. Správný výběr pracovního orgánu snižuje otěr kovu a pomáhá snížit provozní náklady.

Ovládání hloubky práce je zajištěno kombinací předních opěrných kol a zadních utužovacích válců. Z nich je na výběr mezi zubovým packer válcem s průměrem 600 mm, prstencovým klínovým válcem o průměru 580 mm nebo nožovým prstencovým válcem s průměrem 600 milimetrů. Dvě řady urovnávacích disků před zadním válcem zabezpečí konečné promíchání a urovnání pozemku před konsolidací půdy. Jejich výška je centrálně nastavována pomocí kliky umístěné na straně stroje.

Kypřič se pohybuje na uprostřed umístěných transportních kolech, která umožňují dosáhnout rychlosti 40 kilometrů v hodině. Při práci mohou být použita jako opěrná nebo zvednuta a slouží jako závaží. Díky tomu lze vyřadit z činnosti zadní válec, například při práci ke konci sezóny, kdy je vhodné nechat půdu otevřenou.

Hydraulicky nastavitelná oj zjednodušuje připojení, kdy lze využít vrchní i spodní závěs. Na poli může přenést až 1500 kg z hmotnosti nářadí na zadní nápravu traktoru a tím zlepšit trakci. Cenius 6003-2TX Special je vybaven střižným jištěním slupic, Cenius TX Super nabízí pružinovou ochranu s předpětím až 600 kilogramů.

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info