agromachinery

zemědělský portál

Zpět

Sklizeň píce John Deere

Přidáno: 1. 11. 2015 11:38:27 Počet shlédnutí: 1680

01 Listopad 2015

John Deere rozšiřuje svoji řadu prémiových žacích strojů s kondicionérem a lisů uvedením nové žací trojkombinace a vylepšeným lisem na hranaté balíky L1533. Obě novinky jsou konstruovány pro zvýšený sklizňový výkon a jsou určeny pro práci ve službách a na velkých zemědělských podnicích.

Sklizeň píce John Deere

Nová žací trojkombinace je tvořena přední nesenou a dvěma zadními nesenými žacími lištami s kondicionéry. K dosažení maximálního pracovního záběru 9,9 metru je zkombinována čelní lišta F350R se záběrem 3,5 metru s největšími vzadu nesenými jednotkami R990R. Spojením menší čelní lišty F310R s modely R950R nebo R870R lze snížit pracovní záběr na 9,5 nebo 8,7 metru.

Konstrukce rámu umožňuje snazší připojení, dává obsluze lepší výhled a zvyšuje možnost nadlehčování stroje. Díky tomu se dosáhne přesnějšího kopírování, takže nové žací lišty s kondicionérem zkracují ztrátové časy způsobené poškozením zeminou. Kromě toho možnost hydraulického nastavení přesahu jednotek od 30 do 50 centimetrů zabezpečí maximální výkonnost ve všech podmínkách.

Žací stůl je vybaven mazacím systémem s dlouhou životností a vyznačuje se systémem rychlé výměny nožů, takže nabízí optimální kvalitu řezu a udržuje provozní náklady na minimální úrovni. Kvalitní nalámání a rovnoměrný řádek je vytvářen nově konstruovaným prstovým kondicionérem, který pomáhá k rychlejšímu schnutí plodin.

Nový ovládací displej umístěný v kabině traktoru pomáhá obsluze přesně nastavit přítlak jednotlivých žacích lišt, pracovní záběr a případně samostatně zvedat žací jednotky například při objíždění překážek.

Lis na velké hranolovité balíky John Deere L1533, který tvoří balíky o průřezu +0x80 centimetrů, se pro sezónu 2016 vyznačuje množstvím vylepšení, které poskytovatelům služeb a velkým zemědělcům umožní zvýšit pracovní výkon a pracovní nasazení.

Nový sběrač o šířce 2,3 metru je o dvacet centimetrů širší než předchozí model a je osazen pěti řadami sběracích prstů, které zvyšují kapacitu plnění stroje. Lis je nově vybaven patnácti řezacími noži MaxiCut místo původních deseti, takže se zkracuje délka řezanky na 45 milimetrů. To umožní zlepšit kompaktnost a zvýšit hustotu balíků. Pro snazší údržbu mohou být nože vyměněny pomocí vysouvací přihrádky.

Pro lisy s variabilní komorou John Deere nabízí pro příští rok nová řešení balení. O padesát procent pevnější síť HD bude dostupná pro lisy série 900. V závislosti na průměru balíku se při zachování stejných nákladů zkrátí čas potřebný pro zabalení až o 7,5 procenta.

Pro lisy s variabilní komorou sérií 800 a 900 John Deere uvádí exkluzivní síť B-Wrap, která je určena pro bezpečnější skladování slisovaného suchého sena a slámy. V porovnání s klasickým balením do sítě pomáhá B-Wrap podstatně snížit ztráty sušiny. Dvě vrstvy kompozitního materiálu chrání balík před špatným počasím a před vzlínáním půdní vlhkosti.

Vyšší kvalita balíku a skladovací flexibilita plně kompenzují o něco vyšší cenu materiálu. Obsluha také může podle podmínek a způsobu skladování snadno přepnout mezi balením do konvenční sítě a balením do B-Wrap.

Alternativní příspěvky:

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info