agromachinery

zemědělský portál

Zpět

Stranové shrnování

Přidáno: 10. 8. 2014 11:21:29 Počet shlédnutí: 710

10 Srpen 2014

Obnova shrnovačů s velkými záběry pokračuje s příletem nového stranového shrnovače GA 8030, který vytvoří řádek ze záběru 7,3 metru jedním přejezdem a dvěma přejezdy ze 14 metrů, případně dva samostatné řádky ze záběru 8,3 metru. Tento nový typ má dva rotory s průměrem 3,4 metru a 12 rameny na každém z nich.

Stranové shrnování

Rotory jsou zavěšeny na kardanovém kloubu s vysokou světlostí, což zabezpečí dobré přizpůsobení se povrchu pozemku, kvalitní práci a ochranu strniště. Pohon je zabezpečen mechanicky pomocí patentované převodovky MASTERDRIVE GIII.

V konstrukci najdeme dvě vylepšení, která přinášejí několik výhod. Systém STABILIFT hydraulických válců automaticky uzamkne polohu kardanového pohonu ve zdvižené pozici. Tím se zajistí světlá výška od 50 do 75 centimetrů ve dvouřádkové poloze. Nízké těžiště dává stroji větší stabilitu zvláště při práci na svazích. Kromě toho se zajistí práce ve spodní poloze bez rizika poškození rostlin.

Druhou drobností je zvláštní otočný závěs STABIDRIVE, který umožní dvě reakce stroje při otáčení. Jednak se zvýší hmotnost na vnějším rameni, jednak se zvýší přítlak na vnitřním zadním kole. Touto kombinací se zvýší stabilita stroje a bezpečnost práce jak při přepravě, tak při otáčení na poli, zvláště na svažitých pozemcích.

Při přepravě není nutné odmontovávat shrnovací ramena, protože výška stroje nedosahuje čtyř metrů. Volitelnou možností je hydraulické nastavování výšky shrnování.

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info