agromachinery

zemědělský portál

Zpět

Talířový podmítač Carrier XL

Přidáno: 7. 2. 2015 12:56:47 Počet shlédnutí: 1097

07 Únor 2015

Na tiskových dnech švédský výrobce Väderstad představil nové talířové kypřiče Carrier L s průměrem disků 510 milimetrů a Carrier XL s průměrem kotoučů 610 mm. Stroje jsou dostupné v pracovních záběrech 4,25 až 8,25 metru. Jsou konstruovány pro splnění požadavků na zpracování pozemků s velkým množstvím posklizňových zbytků a pro práci ve větší hloubce.

Talířový podmítač Carrier XL

 

 

 

Nastavitelný pracovní úhel MultiSet umožňuje stroji snadno vniknout do půdy a zpracovat pozemek v celé hloubce. Díky velkému výběru válců je možné zajistit dokonalý kontakt zbytků s půdou a zajistit tak jejich rychlejší rozklad.

Větší průměr zubových disků TrueCut znamená, že nový přizpůsobivý Carrier L a XL může pracovat s větším množstvím posklizňových zbytků. Pracovní záběry 4,25, 5,25, 6,25 a 8,25 metrů jsou kompletně novými rozměry. Carrier L se snadno přemění na verzi XL, když uživatel mže snadno vyměnit disky s různými průměry podle potřeby.

Nové odpružení transportních kol prodlouží jejich životnost.. Díky těmto kolům se obě varianty snadno ovládají při jízdě na poli. Transportní šířka tři metry a výška při přepravě čtyři metry je naprosto unikátní u diskového nářadí s pracovním záběrem přes osm metrů. „Při vývoji Carrieru L a XL byl kladen důraz na přizpůsobivost, odolnost a nízké provozní náklady. Transportní rozměry vyhovující předpisům v evropských zemích jsou naprosto výjimečné u takovéhoto pracovního záběru," prohlásil předseda představenstva Crister Stark.

Transportní kola mohou být na poli spuštěna, což činí stroj snadno ovladatelným. Na souvratích lze nářadí otáčet buď na zadním utužovacím válci nebo na transportních kolech. Na vlhkých pozemcích nebo při mělcé podmítce mohou být kola spuštěna. S novými integrovanými sponkami lze snadno nastavit pracovní hloubku přímo z kabiny.

„Novým prvkem je, že disky jsou uchyceny na stejných slupicích, takže majitel může snadno měnit talíře různých průměrů. Ze stroje L se tak snadno stane verze XL," doplnil Crister Stark.

„Zvláštností rodiny Carrier je, že může být vpředu vybavena strnišťovými branami, nožovým CrossCutterem nebo CrossBoardem. Navíc je toto nářadí zaměnitelné. Znamená to, že Carrier může být vybaven pro práci s těžkou slámou ihned po sklizni ale také pro urovnání zoraného pozemku," řekl marketingový ředitel společnosti Magnus Samuelsson.

Nový Carrier L a XL může být osazen třemi novými typy válců, které byly vyvinuty speciálně pro toto nářadí. Jde o dvojitý prstencový válec SoilRunner s průměrem 575 milimetrů, který je odpružen pomocí gumových silentbloků a prstence mají U profil. Profil zaplněný půdou dává velkou styčnou plochu se sníženým opotřebením a dobře drží stopu. Půda v U profilu zvyšuje hmotnost válce a zvyšuje tak efekt zpětného utužení. Tento válce se hodí pro použití na vlhkých pozemcích, kdy překrývající se konstrukce a velká kontaktní plocha snižují požadavek na tažnou sílu. Lze jej použít v jednoduché nebo zdvojené verzi. Vytvořené drážky pomáhají ke vsakování vody do půdního profilu.

Ocelový válec má průměr 600 milimetrů a je rovněž odpružen pomocí gumových prvků. Pracuje velmi agresivně a dobře drobí vzniklé hroudy. Zavěšené škrabky udržují válec čistý za všech podmínek a po jeho práci na poli najdeme dobře konsolidovaný, rovný povrch.

Třetí možností je trubkový válec pro lehké půdy.

 

 

 

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info