agromachinery

zemědělský portál

Zpět

Traktor poháněný metanem

Přidáno: 8. 1. 2018 09:07:10 Počet shlédnutí: 85

08 Leden 2018

Společnost New Holland Agriculture představila nejnovější vývoj ve své vizi udržitelné budoucnosti zemědělství: koncepční traktor poháněný metanem. Značka si představuje farmu budoucnosti jako zcela energeticky nezávislou farmu, která produkuje nejen potraviny, ale i biomasu, kterou potřebuje k výrobě energie, kterou využívá k provozování svých činností a pohonu traktorů a dalších strojů.

Traktor poháněný metanem

President společnosti New Holland Agriculture Carlo Lambro uvedl: „Traktor poháněný metanem je nejnovějším vývojem ve společnosti New Holland v úsilí o udržitelnou a efektivní technologii prostřednictvím inovací. Jeho průkopnický motor dodává stejný výkon a má stejnou trvanlivost jako jeho standardní ekvivalent, ale s mnohem nižšími provozními náklady. Kombinuje alternativní paliva a pokročilou zemědělskou technologii, aby vytvořila životně důležitou vazbu, která uzavře smyčku ve virtuálním cyklu společnosti Energy Independent Farm ™ tím, že bude pracovat na energii vyrobenou z půdy a odpadních produktů."

Alternativní palivo

Společnost New Holland prosazuje inovace v řešeních s čistou energií již více než deset let díky své strategii Leader pro čistou energii. Byl prvním výrobcem, který v roce 2006 nabídl 100% kompatibilitu s bionaftou. V roce 2009 vyvinul první koncepci vodíkových traktorů, NH2 ™ a prokázal proveditelnost této technologie s nulovými emisemi pro budoucnost. To byl klíčový prvek značky Energy Independent Farm ™, která byla v téže době zahájena.

Společnost New Holland pokračovala v hledání alternativních paliv, která by přinesla snížení emisí a nižší provozní náklady. V roce 2012 vytvořila svůj první prototyp traktoru poháněný propanem traktor T6 Propane Power. V roce 2013 představila první prototyp traktoru T6 Methane Power, který byl dále rozvíjen a testován u zákazníků

S nižšími náklady

Nová koncepce traktoru poháněného metanem staví na základech předchozích prototypů T6 Methane Power. Je vybaven pohonnou jednotkou, která využívá účinnou spalovací technologii speciálně vyvinutou pro zemědělské aplikace od FPT Industrial, která je průkopníkem využití zemního plynu více než 20 let. Šestiválcový NEF metanový motor dodává 180 koní a 740 Nm, tedy stejný výkon a točivý moment jako jeho standardní dieselový ekvivalent. Má stejnou životnost a intervaly údržby a generuje až 30% úsporu provozních nákladů. Inovativní konstrukce nádrže s kompozitní vrstvenou trubkovou konstrukcí umožňuje celodenní nezávislost v souladu s ekvivalentním dieselovým modelem.

Hnací ústrojí traktoru poháněného metanem má další výhodu v tichém provozu, přičemž hladina hluku motoru je snížena až o 3 dBA. To znamená přibližně o 50 % snížená hladina hluku při jízdě, což je ideální pro využití v komunálních službách, při práci na dvoře nebo v dopravě. V reálných polních podmínkách koncepční traktor poháněný metanem produkuje minimálně o 10 % nižší emise CO2 a snižuje celkové emise o 80 % ve srovnání se standardním dieselovým traktorem. Jeho vliv na životní prostředí se dále zlepšuje, když je poháněn biometanem vyrobeným z energetických plodin vypěstovaných v zemědělských podnicích, což má za následek prakticky nulové emise CO2.

Uzavřený cyklus

Traktor poháněný metanem tvoří životně důležitou vazbu ve virtuálním cyklu, který přináší produkci neutrálního CO2, kde společnost Energy Independent Farm ™ vyrábí energii, kterou potřebuje k zásobování energií svých provozů, budov farmy a provozování dalších zařízení. Biometan jako udržitelné palivo je obzvláště vhodný pro zemědělské podniky, protože mají suroviny a prostor pro uložení surovin pro výrobu plynu.

Fermentor je plněn speciálně pěstovanými energetickými plodinami, živočišným odpadem, potravinovým odpadem nebo zbytky plodin. S využitím materiálů shromážděných na farmě může využívat odpad shromážděný z potravinářských závodů, supermarketů a restaurací. Bioplyn vyráběný ve fermentoru se přemístí do rafinérské stanice, kde se přeměňuje na metan s obsahem paliva, aby poháněl vozidla a strojní zařízení. Metan může být také použit k pohánění generátoru k výrobě elektřiny, která může být použita na farmě a připojena do rozvodné sítě pro napájení místních komunit. Vedlejší produkty mohou být použity jako přírodní hnojiva na polích farmy.

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info