agromachinery

zemědělský portál

Zpět

Variace na sklizňové téma

Přidáno: 10. 8. 2014 11:14:04 Počet shlédnutí: 871

10 Srpen 2014

V nových žacích strojích EasyCut F 360 M, F 360, F 360 CV a F 360 CR představuje firma Krone čtyři variace ve třídě strojů se záběrem 3,60m. Všechny stroje jsou vybaveny kompaktně svařeným žacím nosníkem v uspořádání hnacích kol SmartCut.

Variace na sklizňové téma

Při záběru 3,60 m je možné ukládání do řádku nebo na široko. Stroj EasyCut F 360 M (M=Mountain) přesvědčí nízkou hmotností a tlačeným zavěšením. Žací stroj se hodí ideálně pro strmé svahy a ukládání píce na široko. V kombinaci s žacím strojem EasyCut B 970 Triple lze dosáhnout komfortního přestřihu žacích jednotek při jízdě v zatáčce nebo z kopce dolů. Pro čisté kopírování terénu je jako volitelná výbava k dispozici teleskopické horní rameno.

Žací stroj EasyCut F 360 představuje čelní žací diskovou jednotku s poháněnými odmítacími bubny. O příkladné tvarování řádků se stará řemenový pohon s tlumením špičkového namáhání prostřednictvím pravého odmítacího bubnu. Stroj EasyCut F 360 je vhodný agregovat především s traktory se širokými pneumatikami, a tedy omezenou vzdáleností mezi koly. Odmítací bubny tvarují přesný řádek, na který kola traktoru nenajíždějí.

Stroje EasyCut F 360 CV (CV= kondicionér s ocelovými prsty) a EasyCut F 360 CR (CR= válcový kondicionér) odpovídají na poptávku po extra širokých, ale stále ještě kompaktních a přehledných čelních žacích strojích s kondicionérem. Záběr 3,60 m umožňuje použití traktorů s pneumatikami, které jsou šetrné k půdě a mají velký vnější rozměr. V kombinaci s největším strojem na světě, Krone EasyCut B 1000, tvoří trojkombinaci, která při komfortním přestřihu plně využívá maximální pracovní záběr 10,10 m. Tato výhoda se při sečení osvědčí nejlépe v zatáčkách nebo při práci na svahu. Nový intenzívní kondicionér Krone CV upravuje píci v hustých travních porostech perfektně pomocí svých ocelových prstů ve tvaru V, ohnutých do záběru. Při kontaktu s cizím tělesem mohou prsty uhnout dozadu. Přední doraz zamezuje kývání prstů při sečení, a tím je zajištěn klidný chod. Kondicionér CR s největším průměrem válců na trhu je výhodný pro luskoviny, leguminózy, např. vojtěšku a jetel. Úprava píce s velkým množstvím listové hmoty je šetrná a ztráty minimální.

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info