agromachinery

zemědělský portál

Zpět

Větší výběr nakladačů JCB

Přidáno: 31. 10. 2015 20:09:49 Počet shlédnutí: 1818

31 Říjen 2015

Nový hydraulický systém, nových teleskopických manipulátorů JCB Loadall, které jsou navrženy pro efektivní nakládání, stohování a manipulaci zemědělských výrobků a komodit, nabízí až o 20% větší produktivitu. Regenerativní hydraulický systém je součástí balíčku zlepšení stávajících modelů JCB Loadall, ale také výbavou dvou nováčků ve skupině teleskopických manipulátorů, díky čemuž může JCB nabídnout vhodný stroj do jakýchkoli podmínek.

Větší výběr nakladačů JCB

Jako nejvýkonnější zemědělský teleskopický manipulátor je k dispozici stroj s maximálním zdvihem 7,9 metru a zdvihací kapacitou šest tun JCB Loadall 560-80 Agri Plus a Super vyvinutý z úspěšného modelu JCB Loadall 550-80 Agri Plus patřící do skupiny těžkých manipulátorů. Pro zemědělské budovy s nízkou průjezdní výškou je vhodnou volbou stroj JCB Loadall 536-70LP, který má o 16 cm nižší výšku než standardní model, zdvihací kapacita zůstává i s maximálním zdvihem stále stejná jako u standardního modelu – 3,6 tun a sedm metrů.

Na druhém konci řady strojů Loadall je zcela nový teleskopický manipulátor JCB Loadall 525-60 Agri s maximální zvedací kapacitou 2,5 tuny a zdvihem až šest metrů, tento manipulátor nabízí všechny prvky univerzálních manipulátorů, spadá však díky svým rozměrům do skupiny kompaktních manipulátorů současně s dalším novým modelem JCB Loadall 516-40 Agri, nejmenším z řady teleskopických manipulátorů vybavený vylepšenou hydrostatickou převodovkou a hydraulickým systémem s extra zdvihací kapacitou.

Hlavní manažer zemědělské divize JCB, Richard Fox-Marrs, na tiskových dnech tohoto britského výrobce řekl: "JCB nyní dokáže nabídnout ucelenou řadu teleskopických manipulátorů, které pokryjí celé spektrum potřeb moderního zemědělství. Vedle čtyř nových modelů jde také o vylepšení stávajících modelů pro zvýšení jejich efektivity a produktivity. Od modelu 516-40 až po 560-80 můžeme poskytnout stroje pro každodenní potřeby zemědělců."

Regenerativní hydraulika, hladký doběh hydraulických funkcí a automatická aktivace odpružení ramene jsou součástí balíčku vylepšení zemědělských variant teleskopických manipulátorů JCB Loadall 531-70, 536-60, 536-70, 541-70, 535-95 a 550-80, a také nových modelů 536-70LP a 560-80.

Nižší spotřeba paliva a vyšší produktivita jsou hlavní výhody nového hydraulického systému. Hydraulický olej přechází přímo na druhý konec hlavní zvedací pístnice, tzn., že čas potřebný ke spuštění ramene je mnohem menší.

Nové stroje JCB Loadall mají kratší čas cyklů při použití standardního pístového axiálního hydrogenerátoru s průtokem 140 litrů za minutu, než starší modely, které museli pracovat při maximálních otáčkách motoru. Výsledkem je rychlejší čas cyklů, až o 20% zvýšení produktivity a úspora paliva o více než čtyři procenta.

Díky použití systému hladkého doběhu hydraulických funkcí může obsluha pracovat se strojem velmi přesně a především nedochází k velkému rázovému namáhání různých komponentů stroje. Všechny teleskopické manipulátory nyní používají tento systém, který byl používaný pouze pro stroje se specifikací Xtra.

Jako další vylepšený prvek je nová verze systému odpružení ramene JCB SRS, který se nyní automaticky aktivuje při navolení spínače do polohy AUTO a při pohybu stroje. Již není potřeba zcela spustit rameno pro aktivaci systému SRS, obsluha si jednoduše přepnutím spínače zvolí potřebný mód – vypnutu, zapnuto a AUTO.

Obsluha může nyní také používat inovovaný systém vyklepávání lžíce pomocí jednoduchého stisknutí tlačítka na joysticku, podle pozice joysticku je také možné kontrolovat agresivitu vyklepávání.

Nový je také systém snadného odtlakovaní vnějšího hydraulického okruhu pomocí tlačítka umístěného v blízkosti joysticku, který usnadní výměnu příslušenství manipulátoru. K dispozici je také LED pracovní osvětlení stroje a osvětlení zadního závěsu. Na výběr je také velké množství závěsů Rockinger.

Loadall 525-60 Agri

Tento zcela nový model nahrazuje stroje 524-50 a 527-55 s motorem umístěným vzadu. Pro model 525-60 je nyní k dispozici motor uložený na pravé straně stroje, s nízko uloženým ramenem pro perfektní výhled ze stroje.

Výška stroje je pouze 1,95 m a šířka je 1,8 m, je tedy možné bez problémů projíždět i ve starých stájích a zemědělských budovách. Krátký rozvor poskytuje dokonalou manévrovatelnost.

Dvoustupňová hydrostatická převodovka má pracovní rychlost 0 až 30 km/h. K dispozici je také funkce VariSpeed, díky které je možné si nastavit konstantní pracovní rychlost a otáčky motoru, ideální pro práci s hydraulicky poháněným příslušenstvím, např. zametací kartáče nebo krmné lopaty.

Stroj pohání moderní motor JCB Diesel by Kohler o zdvihovém objemu 2,5 l, kompaktní čtyřválcový motor s výkonem 55kW (74hp) splňující emisní normu Tier 4 Final bez použití filtru pevných částic (DPF) nebo vstřikování AdBlue (SCR).

Malé rozměry stroje ocení především zemědělci hospodařící v živočišné výrobě. Stroj překvapí velkou a prostornou kabinou. Zvláštní pozornost byla věnována výhledu ze stroje, díky nízko uloženému ramenu stroje nabízí stroj excelentní výhled na zadní a boční pracovní prostor kolem stroje.

Hydraulický systém je poháněn pístovým axiálním hydrogenerátorem s maximálním průtokem 90 l/min., které umožňuje vykonávat více hydraulických operací najednou, standardně je použitý multifunkční joystick z vyšších řad manipulátorů a automatický systém změny natáčení kol přední a zadní nápravy.

Rameno výložníku je dvoudílné, velmi odolné proti mechanickému namáhání a s dobrým přístupem pro servisní zásahy, na přání je možné stroj vybavit systémem odpružení ramene SRS. Toto všechno jsou prvky, které nebyli doposud pro tuto třídu manipulátorů dostupné.

Loadall 516-40 Agri

Díky unikátní koncepci podvozku v kombinaci pohonu stroje pomocí kolových hydromotorů tento nový model JCB 516-40 Agri navazuje na úspěšný model JCB 515-40 Agri. Tento nový teleskopický manipulátor dokáže díky svým rozměrům směle konkurovat smykem řízeným nakladačům.

Tato nová verze přináší významné zlepšení výkonu a možnosti využití stroje, díky vylepšenému hydrostatickému pojezdu a hydraulickému systému nabízí lepší zvedací kapacitu. Stroj je poháněný motorem JCB Diesel by Kohler o výkonu 37,5 kW (51hp) o zdvihovém objemu 2,2 litru. Tento manipulátor zvedne 1,6 tuny a má maximální zdvih čtyři metry. Velmi zajímavé jsou také rozměry stroje, šířka je 1,56 metru a výška je 1,8 metru. Díky permanentnímu pohonu a řízení všech kol 4WD a 4WS je poloměr otáčení pouze 2,8 metru.

Vylepšená hydrostatická převodovka nejenom poskytuje lepší tlačnou sílu, ale také rychlejší pohyb v pracovním i cestovním rozsahu. Pracovní rozsah je nyní vhodný pro různé práce na farmě, zatímco cestovní rozsah nabízí velmi slušnou rychlost pro jízdy na delší vzdálenosti.

Nový nastavitelný systém kontinuálního průtoku hydraulického systému do vnějšího hydraulického okruhu je nyní možné použít pro použití zametacích kartáčů, krmných lopat nebo příslušenství pro nastýlání, zatímco systém VariSpeed se stará o přesné nastavení pracovní rychlosti při stálých otáčkách motoru.

Obsluha navíc ocení systém hydraulického zamykání příslušenství na upínáku, který je kompatibilní s ostatními kompaktními teleskopickými manipulátory a smykem řízenými nakladači JCB. Standardně je také použitý multifunkční joystick pro ovládání všech funkcí stroje JCB Loadall 516-40 Agri.

Loadall 536-70LP

Tento model s nízkým profilem kabiny je upravený z jednoho z nejpopulárnějších modelů JCB a může tak efektivně pracovat i v budovách s nízkými průjezdními výškami. Stroj JCB Loadall 536-70LP má stejné parametry zdvihu a dosahu jako klasická verze manipulátoru, tzn. zdvih 3 600 kg při dosahu 5,5 metru a 2 500 kg při zdvihu sedm metrů. Při plném vysunutí ramene vpřed může stroj manipulovat s váhou až 1350 kg.

Ale s výškou 2,33 m je o 16 cm nižší než standardní verze při použití pneumatik 460/70 R24. Tento rozdíl ve výšce umožní pracovat v budovách s nízkým průjezdním profilem a odklidit tak například chlévskou mrvu ze všech míst starších stájí.

Snížení výšky stroje byl pro vývojový tým JCB velmi obtížný úkol, především se jednalo o velkou úpravu stávajícího rámu a změny umístění hlavních prvků stroje.

Změna polohy kabiny znamenala nutnost přemístit nádobku ostřikovačů, odkládací schránku na nářadí, systém nasávání vzduchu do klimatizace, nádržku na brzdovou kapalinu, hlavní hydraulický rozvaděč, zapojení hydraulického systému, nutné bylo také upravit systém řízení a brzd. Dále také pouze jeden schod do kabiny a nová palivová nádrž s kapacitou 125 litrů paliva a nakonec úpravou prošel také horní stěrač kabiny. Důležité je, že snížení výšky bylo dosaženo, aniž by byla snížena světlá výška stroje nebo pohodlí řidiče a jeho bezpečnost.

Model 536-70LP je dostupný ve verzích Agri, Agri Plus a Agri Super specifikacích a v motorizacích JCB Ecomax 81kW (109hp), 93kW (125hp) a 108kW (145hp).

Loadall 560-80

Nový šampion v těžké váze v řadě univerzálních teleskopických manipulátorů JCB je určený pro velké zemědělské podniky, ale také pro podniky uskladňující zemědělské komodity a v neposlední řadě také pro velké bioplynové stanice.

S maximálním zdvihem šest tun a dosahem osm metrů, ale také zdvihem 1,75 tun při plném vysunutí ramene překonává model 560-80 Agri Plus a Super parametry svého předchůdce 550-80. Tento nový model není větší než předchozí model, je pouze nepatrně širší díky použití pneumatik -  500/70 R24 versus 440/80 R24 u pětitunového předchůdce.

Na výběr jsou dvě motorizace 93 kW (125 hp) nebo 108 kW (145 hp) JCB Ecomax, ve spojení se čtyřstupňovou nebo šestistupňovou powershiftovou převodovkou JCB se zámkem hydrodynamického měniče s možností řazení rychlostních stupňů na joysticku nebo s možností použití automatického režimu řazení.

Pro nakládání lehkých materiálů je možné použít lopatu s objemem 5 m³ JCB AGRI, která kombinuje sílu a univerzálnost dvoudílného výložníku a zesílený upínák příslušenství. Z-bar systém zavírání a vysýpání příslušenství nabídne velkou rypnou sílu a zároveň velmi rychlé vysípání a vynikající výsypný úhel.

Nový systém regenerativní hydrauliky zajistí rychlé pracovní cykly a snížení spotřeby pohonných hmot a to navzdory použití hydraulické pístového generátoru s maximálním průtokem 140 litrů za minutu.

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info