agromachinery

zemědělský portál

Zpět

Výkonná trojkombinace

Přidáno: 10. 8. 2014 11:13:00 Počet shlédnutí: 987

10 Srpen 2014

Novým strojem Easy Cut B 890 doplnila firma Krone svoji paletu žacích strojů o výkonnou trojkombinaci bez kondicionéru. Žací stroj je vybaven žací lištou SmartCut a nabízí záběr od 8,60 m do 8,90 m. Praktikové uvádějí plošný výkon mezi 10 a 12 hektary za hodinu.

Výkonná trojkombinace

Základem je žací lišta SmartCut se změněnou vzdáleností mezi žacími disky. Ty se směrem dopředu od sebe rozbíhají a jsou nyní umístěny blíže k sobě, takže dráhy nožů se více překrývají. Žací ústrojí tak pracuje i v lehkých porostech bez pruhů a odvádí vynikající kvalitu sečení. Práce v hustých porostech je také profesionální. Díky větší vzdálenosti mezi disky, které se sbíhají směrem dozadu, jsou i velké objemy píce dopravovány dozadu rychle a čistě. Výsledkem je větší plošný výkon a menší riziko ucpávání. Nová žací lišta zaujme kromě toho četnými dalšími vlastnostmi. Například uzavřený a kompaktně svařený nosník má celoživotní olejovou náplň. Krone vybavuje všechny žací stroje EasyCut sériově jištěním  žacích disků SafeCut a rychloupínáním nožů. Pro země, kde rychloupínací systém není povolen, je k dispozici i varianta šroubového upínání.

Tvarování řádků, při kterém je píce otáčejícími se disky směřována na střed, funguje komfortně. Při ukládání na široko se disky otáčejí párově. Díky patentovanému vyrovnávacímu vahadlu na nosném rámu pracuje žací stroj na obou stranách se stejným přítlakem. Tento systém odvádí příkladnou kvalitu sečení i na zvlněném terénu. Při práci na souvrati nebo na klínovitých plochách je možné stroj EasyCut B 890 na jedné straně zvednout.

Šířka záběru se dá nastavit rychle a jednoduše v krocích po 15 cm. Tím se upravuje překrytí čelního neseného stroje s bočními lištami. Žací stroj Krone přesvědčí i při přepravě. Bezpečnou a řádnou přepravu zaručuje Q-sklápění. Žací kombinaci  EasyCut B 890 lze zaparkovat nejen v pracovní poloze, ale také ve velmi úsporné přepravní poloze.

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info