agromachinery

zemědělský portál

Zpět

Výzvy pro moderní zemědělce

Přidáno: 26. 1. 2018 21:08:05 Počet shlédnutí: 189

26 Leden 2018

Tradičně bohatou expozici s množstvím novinek měl na veletrhu Agritechnica připravenu švédský výrobce nářadí pro zpracování půdy a setí Väderstad. Na tiskové konferenci majitel této společnosti Crister Stark seznámil novináře s nejnovějším vývojem této značky. Letošní rok se nesl ve vylepšování již dříve představených strojů a doplněním volitelných možností a nových řešení, zlepšujících jejich práci.

Výzvy pro moderní zemědělce

„Zakřivený" disk
Nový Väderstad CrossCutter Disc otevírá rozšířené možnosti efektivního zpracování půdy a zlepšuje výsledky práce. CrossCutter Disc lze namontovat na univerzální diskový kultivátor Väderstad Carrier s pracovní šířkou od 3,0 do 12,25 metrů.
„CrossCutter Disc vyniká hlavně při zpracování strniště řepky a meziplodin a zároveň nabízí velké výhody při práci na strništi obilovin i po orbě," řekl Mattias Hovnert, ředitel prodeje a marketingu a pokračoval: „ Pracuje velmi intenzivně při mělké pracovní hloubce a vysoké rychlosti až 20 km/h a má nízký požadavek na tažný výkon."
Po sklizni řepky je velmi důležité, aby vyklíčil a vyrostl výdrol a semena plevelů. Prvním ošetřením se vytvoří seťové lůžko, které se zlikviduje druhým průjezdem po jejich vzejití, aby byla zajištěna dobrá hygiena polí pro další plodinu. Pokud by se tak nestalo, semena řepky by mohla narušit růst následných plodin v průběhu několika let.
Díky tvaru disku a vysoce kvalitní švédské oceli zajistí CrossCutter Disc plné podříznutí a intenzivní míchání v mělké pracovní hloubce. To znamená, že na celém poli jsou vytvořeny podmínky pro rovnoměrné vzcházení výdrolu.
Vzhledem k tomu, že každý kotouč CrossCutter je samostatně namontován na vlastní gumové závěsné rameno, Carrier má velkou schopnost kopírovat půdní obrys a tím zajistit velmi vyrovnané výsledky.
Navíc CrossCutter Disc přináší velké výhody při ukončení vegetace krycích plodin. Při intenzívní práci v pracovní hloubce 2 - 3 cm zabraňuje CrossCutter Disc hlubokému míchání zbytků krycích plodin. Tím se ukončí růst krycí plodiny a zároveň se minimalizuje riziko výskytu problémů v následující plodině.
CrossCutter Disc také vykazoval vynikající výsledky při práci na farmě při zpracování strniště obilovin, kde intenzivní povrchní kultivace pomůže v boji s trávovitými pleveli, jako je například psárka. Robustní konstrukce a vysoce kvalitní švédská ocel je schopna vytvořit seťové lůžko i v zorané půdě.
Disk CrossCutter má průměr 450 mm a je vyroben z kvalitní švédské oceli V-55. CrossCutter Disc je vyvinut a vyráběn společností Svensk Presshärdnig (SPH) ve Švédsku. Společnost SPH, která je předním výrobcem tvrzených opotřebitelných dílů, je plně vlastněnou dceřinou společností skupiny Väderstad. Nový CrossCutter Disc bude k dispozici pro nářadí Väderstad Carrier 300-400, Carrier X 425-625, Carrier 420-820 a Carrier 925-1225 od března 2018.
Zlom míchání
Nová radlice BreakMix kombinuje výhody narušení zhutněné půdy s velmi intenzivním mícháním. Radlička BreakMix je jedinečnou inovací společnosti Väderstad, která přinese všestrannost a agronomické výhody zemědělskému podniku.
„Nová radlička BreakMix velmi efektivně naruší utuženou půdu v hloubce a zároveň zajišťuje intenzivní míchání zbytků v orné půdě," řekl Magnus Samuelsson, konstruktér ve společnosti Väderstad a pokračoval: „BreakMix dodává všestrannost, snižuje vstupní náklady a hlavně zlepšuje agronomické pracovní výsledky.
Bod BreakMix je určen pro primární nebo sekundární zpracovánáí půdy, na farmách s těžšími půdami s rizikem zhutnění. Díky unikátnímu designu kombinuje výhody míchání ornice a rozbití pánevního dna nebo zhutnění až do 30 cm.
Vzhledem k tomu, že bakterie a plísně jsou nejaktivnější ve svrchní vrstvě, chceme, aby rostlinné zbytky zůstaly v horní vrstvě půdy do 10 centimetrů pro rychlejší rozklad. Tím, že nedojde k hlubokému míchání, zabraňuje se vytažení spodní vrstvy na povrch. Hluboké kypření dále eliminuje zhutňování a vytváření pánví, a zároveň umožňuje pohyb vody jak nahoru, tak dolů.
Radlice BreakMix je vyrobena z tvrdokovu. To zaručuje extrémně dlouhou pracovní životnost. K dispozici bude pro všechny kultivátory Väderstad v květnu 2018.
Umístění hnojiva při kultivaci
Nová souprava na hnojení Väderstad umožňuje aplikaci hnojiv při zpracování půdy. Sada může být osazena na kombinovaném kultivátoru Väderstad TopDown i na kultivátoru Väderstad Opus.
„Zaznamenali jsme zvýšenou poptávku od zemědělců, kteří chtějí umístit hnojivo do hloubky, a tím zajistí živiny pro příští plodinu na poli," uvedl Johan Alsäter, produktový manažer ve společnosti Väderstad a dodal: „Umístěním hnojiva, jako je například fosfor, do hloubky, je zajištěn jeho přístup k půdní vodě, takže je k dispozici pro další plodinu. Alternativní možností je umístit dusík, který pomáhá mineralizovat slámu před setím na podzim."
Sada hnojení je tvořena rozdělovací hlavou, která rozděluje hnojivo odměřené z čelně neseného zásobníku Väderstad FH 2200. Z rozdělovací hlavy je hnojivo transportováno do každého pracovního orgánu a umístěno až do hloubky 30 cm.
Hnojivo je umístěno za každým dlátem ve zvolené hloubce. Obsluha si může zvolit, že umístí hnojivo v plné hloubce, na povrchu pole, nebo napůl v hloubce a mělce. Sada je k dispozici pro kombinovaný kultivátor Väderstad TopDown a těžký kultivátor Väderstad Opus od října 2017.

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info