agromachinery

zemědělský portál

Zpět

Weidemann v těžké váze

Přidáno: 1. 2. 2018 20:15:57 Počet shlédnutí: 187

01 Únor 2018

Obzvlášť náročnou překládku materiálu, jaká se například neustále provádí ve velkých provozech a bioplynových stanicích u sila nebo při práci s velkými balíky, Weidemann dosud dokázal zvládnout s kolovým nakladačem 7,0 t, resp. s teleskopickým nakladačem 7,2 t. S novou řadou 90 Weidemann vše od základu mění.

Weidemann v těžké váze

Model 9080 je proveden jako kolový nakladač s ramenem, který v otočném bodě lopaty dosahuje maximální výšku 4,26 m. Z toho se odvíjí překlopné zatížení se lžící o hodnotě 5290 kg. Celková hmotnost bude 10,7 tuny. Rameno je konstruováno tak, aby řidič měl velmi dobrý přímý výhled na přídavné zařízení. Řada 90 bude zahrnovat také teleskopický nakladač. Ten se bude moci pochlubit celkovou hmotností 11,2 tuny a překlopným zatížením se lžící rovně o hodnotě 6594 kg.
Nakladač 9080T bude na trh uveden na konci roku 2018. V nových modelech bude nabízena motorizace ve dvou třídách výkonu. Ve standardu bude stroj poháněn motorem Deutz o objemu 3,6 l s výkonem 100 kW/136 PS. U tohoto motoru budou výfukové plyny čištěny pomocí systému DOC/SCR v souladu s aktuálně platnou emisní normou stupně IV. Volitelně je dále k dispozici DPF, který je již dnes certifikován na stupeň V, který bude platit od roku 2020.
Jako volitelnou motorizaci je možné si zvolit motor o objemu 4,1 l se výkonem 115 kW/156 PS, který rovněž pochází od firmy Deutz. Ten je vybaven následným zpracováním výfukových plynů se systémem DOC/DPF/SCR a splňuje také již nyní emisní stupeň V, který začne platit v budoucnosti. I motorizace této modelové řady poukazuje na její orientaci na budoucnost.
Řada 90 je volitelně vybavena nově vyvinutou převodovkou Power Drive 370. Jde o plynulou hydrostatickou převodovku, která dosahuje vyšších tažných sil a rychlostí jízdy, než tomu bylo u doposud vyvinutých řešení, a to při současném zachování veškerých výhod dosavadních jízdních pohonů, pokud jde o kompaktnost, energetickou účinnost a uživatelský komfort.
Vedle pozitivních vlastností, které jsou o hydrostatických pohonech známé, jako je snadná reverzace, dobrá možnost ovládání a jemného řízení, inchingu a podpory brzdné síly, umožňuje velký rozsah 45° technologie navíc projíždění celého rozsahu rychlostí od 0 do 40 km/hod bez nutnosti řazení. To uživateli poskytuje velmi vysoký jízdní komfort, neboť se neobjevuje ani přerušení tažné síly, ani škubání při řazení. Pro uživatele to znamená pohodlný, rovnoměrný způsob jízdy a harmonickou tvorbu hluku.
V typických pracovních situacích v zemědělství, například při překládce v cyklu Y, vzniká vysoká potřeba trvalých posuvných a tažných sil při rychlostech jízdy 10-20 km/hod. Převodová skříň Power Drive 370 splňuje právě tyto požadavky, kdy zcela odpadají stupně řazení, což pro většinu aplikací znamená vyšší užitek. Pro případy, kdy je vyžadována ještě větší posuvná síla, například při práci v silu, nové modely jako volitelné příslušenství nabízejí o 25 % vyšší posuvnou sílu 10,1 tuny při současné koncové rychlost 30 km/hod.
Weidemann zůstává věrný své filozofii stavět maximálně kompaktní stroje a i u strojů z této třídy tento aspekt dodržel. Nakladač 9080 nabízí se lžící celkovou délku 7,10 m a šířku 2,39 m se standardními pneumatikami. Výška nakladače činí 3,10 m. Typy strojů jsou kvůli své velikosti a hmotnosti vzadu provedeny s ohebným kloubem a výkyvnou nápravou, aby byla zaručena optimální obratnost a trakce. Úhel řízení se 40° je klasifikován jako velký, kdy poloměr otáčení nad pneumatikami činí 4,9 m a vnitřní poloměr je 2,45 m.
Prostorná kabina s dobrým výhledem na všechny strany byla vyvinuta v souladu s nejnovějšími poznatky o ergonomii a přehlednosti. Všechny ovládací prvky v tomto kokpitu se nacházejí v zorném poli a jsou snadno přístupné. Díky velkému, digitálnímu displeji o úhlopříčce 7" má řidič neustále přehled o stroji a o nejdůležitějších funkcích. V případě potřeby je možné pomocí ovládacího prvku „Jog Dial" ručně nastavit množství protékajícího hydraulického oleje. To je výhodné v případě, že stroj pohání hydraulické přídavné zařízení, které nepotřebuje plný hydraulický výkon stroje. Řidič tak může se strojem a přídavným zařízením pracovat citlivě a ohleduplně k přírodním zdrojům.
Konzola s multifunkční pákou s proporcionálním ovládáním, ovládáním „Jog Dial" a elektronickým ručním plynem a inchingem byla přirozeně provedena jako společně odpružená spolu se sedadlem řidiče, aby mu tak umožnila komfortní jízdu. Standardně dodávaná automatická klimatizace umožňuje dobrý průchod vzduchu v kabině a zajišťuje práci bez únavy. Jako volitelné příslušenství je možné dokoupit nezávislé topení.
Při vývoji bylo pamatováno i na snadnost údržby. Kryt motoru se snadno otevírá směrem nahoru a kabina je vyklápěcí až do poloviny. Blatníky jsou odnímatelné a díky dalším, snadno přístupným revizním klapkám se snadno provádí i servis, neboť všechny důležité komponenty jsou přístupné.
Řada 90 může přepravovat slámu díky přípojné hmotnosti až 18 t. K tomu jsou k dispozici závěsná zařízení v zadní části. Standardní je nástavec pro vyprošťování. Jako volitelné příslušenství je nabízeno automatické závěsné zařízení přívěsu. Ve spojení s výškově nastavitelným závěsným stojanem bude k dispozici automatické závěsné zařízení přívěsu, K50 spojka s kulovou hlavou (přívěs za osobní vozidlo), K80 spojka s kulovou hlavou, Piton Fix a CUNA D3. Dále je také nabízeno závěsné zařízení přívěsu Auto Hitch. To je možné při nepoužívání otočit o 90°, díky čemu nedojde ke zmenšení světlé výšky. Aby bylo možné se s přípojnou hmotností bezpečně pohybovat, bude k dispozici jak dvouokruhová tlaková brzda, tak i hydraulická brzda přívěsu. Stroje mohou mít jak Všeobecné povolení k provozu (ABE), tak i schválení pro provoz podle směrnice ES pro traktory.
Řada 90 se může pochlubit kvalitním standardním vybavením a k tomu navíc bohatým volitelným příslušenstvím. Díky volbě 40 km/hod lze rychle zvládnout větší vzdálenosti a využít stroje jako tažná zařízení včetně plynulé jízdy. Paket s LED pracovním osvětlením nabízí vyšší komfort a bezpečnost ve tmě. Hydraulický výkon je standardně 150 l/min. Díky volbě High Flow je dosahováno 180 l/min. Možné je také přidání čtvrtého hydraulického okruhu a tlumení ramene.

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info