agromachinery

zemědělský portál

Zpět

Zlatá úroda pro Eurotier

Přidáno: 10. 10. 2014 20:31:24 Počet shlédnutí: 1917

10 Říjen 2014

EuroTier je největší přehlídkou novinek v Evropě i na světovém trhu v oblasti strojů, technologií a faremních vstupů pro profesionální chovatele hospodářských zvířat. To dokazuje 270 novinek od 156 vystavovatelů z devatenácti zemí přihlášených do hodnocení organizátorem veletrhu DLG.

Zlatá úroda pro Eurotier

Nezávislá mezinárodní komise odborníků ocenila šest z nich zlatou medailí a patnáct dalších stříbrnou medailí.

Systém PEF

Big Dutchman Pig Equipment, hala 11

Analýza buněkNový systém PEF analyzuje na buněčné úrovni celou rostlinu kukuřice při krmení prasat. Prasata jsou monogastři, kteří nemohou využít řadu možných složek krmiva, protože nedisponují odpovídajícími enzymy pro jejich štěpení. Pokud je jako krmivo použita kukuřičná siláž v až patnáctiprocentním zastoupení, je vystavena elektrickým pulzům vycházejícím ze systému PEF. Ty narušují buněčnou stěnu a uvolňují buněčné šťávy. Tím se stávají celé buňky stravitelnými pro prasata. Zvýšení příjmu hrubé vlákniny má další pozitivní efekt ve zvýšeném zdraví zvířat. Dosáhne se i podstatného finančního efektu, kdy se zvýší využití zemědělské půdy, na které lze pěstovat více kukuřice pro krmení zvířat.

Manipulátor s uhynulými prasaty

Meier-Brakenberg, hala 9

Nakládání prasatJde o první samojízdné vozidlo pro manipulaci s uhynulými prasaty a prasnicemi. Těžká uhynulá zvířata mohou být snadno naložena a odvezena ze stáje bez zásahu lidské ruky. Při transportu může obsluha jet s uhynulým zvířetem komfortněji, přičemž nakládací plošinu lze odpojit. Snižuje se tak fyzická i psychická zátěž pracovníka. Chrání se tak jejich zdraví, hlavně v případě namožených zad. Zařízení umožňuje odstranění uhynulých zvířat za optimálních hygienických podmínek. Pracovník nepřijde do přímého kontaktu s mrtvolou, která navíc nepřijde do styku s podlahou od jejího zdvižení až po umístění do místa likvidace.

Co nám krávy říkají

Landwirtschaftskammer Nordrhein-Westfalen, hala 26

Analýza dojnicCows and more je uživatelsky příjemný program, který podporuje a analyzuje nevýrazné projevy při chovu dojnic. Tak je možné dokumentovat chování zvířat ve stáji, zjistit úroveň a požadavky na čistotu zvířat, vyvarovat se chaosu a chyb v řízení stáda nebo ve vybavení stáje či poškození podlah pouze za pomoci tabletu. S obrázky pracující systém poskytuje množství různých, logicky se rozvíjejících podkladů na různých úrovních. Odpovídající plochy a patra jsou zobrazovány na obrazovce ve snadno pochopitelných obrázcích. Výběrem vhodného obrázku se vyhodnotí stav stáje. Oba obrázky jsou uloženy a off-line vyhodnoceny. Na základě analýzy program navrhuje vylepšení a grafické zobrazení podstatně ulehčuje analýzu slabých míst. Je možný export dat do dalších aplikací.

RotoPuls pulsátor

PulsátorNový patentovaný pulsátor RotoPuls kombinuje při dojení pohodu zvířat a ergonomické pracovní podmínky, čímž zajistí vysokou kvalitu mléka. Křivka průběhu pulsů může být A naprogramována a podstatně se tak snižuje úroveň hluku. Robustní zařízení umožňuje bezproblémovou práci. RotoPuls je tvořen třemi hlavními součástmi, dvěma servomotory, rozvaděčem a vyrovnávacím zásobníkem. Každý ze servomotorů pracuje samostatně a sleduje natočení bloku ventilů. Průměr točny umožňuje ovládat množství vzduchu při odvádění mléka. Tím se předchází vysokému zrychlení při začátku A a C fáze dojení, čímž se výrazně mírní tlak na struk. Délka pulsu může být přesně naprogramována pomocí rychlosti otáčení. Vyrovnávací zásobník je umístěn mezi ventilovým blokem a pulsní hadicí. Tím se pohltí krátkodobé zvýšení tlaku vzduchu z pulsátoru a pomaleji tak vstupuje do vzduchové hadice. Snižuje se tak kolísání podtlaku.

Rotační dojírna koz

Dairymaster, Causeway, Co. Kerry, hala 27

Dojírna kozNová rotační dojírna pro mléčné kozy chované v relativně velkých stádech spojuje výkonnost a ergonomii dojení. Konstrukčně jde o venkovní dojírnu výrazně ulehčující přístup ke zvířatům a obsluhu dojičem. Nové umístění dojící jednotky na karuselovou základnu umožňuje přesné umístění zvířat a šetří čas stejně, jako zlepšuje pracovní podmínky. Zároveň se účinně zabrání poškození dojící jednotky. K umístění zvířat také pomáhá mechanismus otvírání, který zajistí racionální obsluhu. Automatická desinfekce struků po dojení je velkou výhodou z pohledu hygieny. Mycí cyklus strukových násadců po každém dojení, také automatický, pomáhá předcházet zánětům a slouží k zabezpečení zdraví celého stáda.

HyCare ®

Schippers, hala 9

Transportní kotecJde o nový koncept ustájení v porodnách a odchovnách selat v transportních kotcích. Ty jsou tvořeny plastovou vanou, kde je zachycena vyprodukovaná kejda a následně umístěna v jímce. Kotec stojí volně na základně. Vana je na stanovišti volně umístěna na transportním kovovém podstavci. Obsluha může přesunovat jednotlivé kotce do specializovaných částí stáje podle potřeby s pomocí automatického transportního systému, který již používá. Kromě aktuálních ustájovacích prostor lez porodní kotce umístit do poroden. Léčebná opatření a péče o zvířata lze provádět v místnostech s optimálními podmínkami pro tyto úkony. V těchto místnostech lze zajistit přístup ze tří stran, čímž se umožní bezproblémový vstup do kotce. Kejda z plastové vany je odváděna přímo do vnější jímky. Čištění vany je zabezpečeno zvnějšku a lze tak dosáhnout 100procentní čistoty a desinfekce. Kromě toho je zajištěn bezproblémový přístup ošetřovatele, který má dokonalý přehled o zvířatech. V kombinaci s automatickým transportním systémem, který je již dostupný a dostatečně ověřený, koncept HyCare nabízí množství novinek, které podstatně zlepšují hygienu ve vepřínech nutnou pro udržení zdraví zvířat v porovnání s dosud používanými metodami, a optimalizuje pracovní postupy.

 

 

 

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info